МІЖОБЛАСНІ ТАКТИЧНІ НАВЧАННЯ З ЛІКВІДАЦІЇ УМОВНОЇ ПОЖЕЖІ В ДП “СЛАВСЬКЕ ЛГ”

27 травня 2021р, Новини. Прес-служба

На виконання доручення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 07.05.2021 року № 27/1-Д, наказу Держлісагентства України від 13.05.2021 року № 299 “Про організацію та проведення навчальних тренувань з ліквідації умовної лісової пожежі”, ДП “Славське лісове господарство” провело дводенні тактичні тренування з ліквідації умовної лісової пожежі з залученням формувань зведених загонів НПП “Сколівські Бескиди” та Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Для забезпечення ситуації  наближеної до реальної, 26 травня проведено  імітацію загоряння лісових масивів з використанням димових шашок, горючих матеріалів (хмиз та залишки деревини).

Розвиток подій відбувався на території Климецького лісництва поблизу населеного пункту Жупани.

У відповідності до плану тактичного навчання пожежа виникла внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до загоряння сухої трави та кущових насаджень на площі 1200 м2 поблизу кварталу 22 Климецького лісництва.

Пожежу виявив майстер лісу під час обходу, про що терміново оповістив лісничого Климецького лісництва та викликав на допомогу сили і засоби лісництва, до прибуття, яких почав гасити осередок підручними засобами.

Лісничий доповів головному лісничому  ДП “Славське лісове господарство” і з наявними силами і засобами вирушив на пожежу де оцінивши ситуацію розгортає пожежний модуль (цистерна з мотопомпою) шляхом прокладання пожежних рукавів від мотопомпи до місця гасіння пожежі та розставляє працівників лісової охорони лісництва для гасіння низової пожежі за допомогою пожежного інвентарю  і ранцевих оприскувачів (вогнегасників). Їм на допомогу прибувають оперативні одиниці  Сможанського та Опорецького лісництв (сусідні лісництва) на мотоциклах обладнаних ранцевими оприскувачами та пожежним інвентарем.

В зв’язку з сильними поривами Пд-Сх вітру швидкістю 20 м/с, вогонь швидко розповсюджується в лісовий масив. Сил і засобів недостатньо. Існує загроза переростання низової пожежі в верхову та виникає загроза населеному пункту Жупани.

Прийнято рішення про створення штабу по ліквідації лісових пожеж. Викликається ДПО Славського лісгоспу (пожежний автомобіль на базі ГАЗ 66) та прибуває населення Козівської об’єднаної територіальної громади у відповідності до оперативно-мобілізаційного плану з підручними засобами та працівники медслужби.

Керівництво гасіння лісової пожежі бере на себе головний лісничий. Пожежа стрімко розповсюджується , охоплено площу 3,2 га, відбувається стійке горіння повалених та сухостійних дерев, загроза  верхової пожежі посилюється. Головний лісничий звертається в Львівське ОУЛМГ за допомогою та викликає оперативно-рятувальну службу.

Обласне управління скеровує на ліквідацію пожежі, автомобіль ГАЗ-66 Національного природного парку “Сколівські Бескиди”.

Одночасно просить Держлісагентство направити в зону пожежі формування зведених загонів Закарпатського ОУЛМГ.

В ході боротьби з пожежею непритомніє працівник лісової охорони та отримує першу медичну допомогу від працівників медицини.

Для життєзабезпечення людей зайнятих на гасінні пожежі облаштовується намет для відпочинку особового складу розгортається польова кухня.

Прибуває формування зведених загонів Закарпатського ОУЛМГ.

Після 7 год боротьби умовну пожежу вдається локалізувати.  Виставляється особовий склад для чергування. Тракторна техніка проводить оборювання лінії вогню. Частина особового складу направляється на відпочинок. Після напруженої ночі чергувань та постійного патрулювання з ранцевими оприскувачами пожежу вдається ліквідувати повністю.

Всього у заході взяли участь 59 чоловік та було задіяно 14 одиниць техніки, в тому числі 4 пожежні машини одна з яких ДСНС, 1 пожежний модуль, 2 трактори, 3 мотоцикли та медична служба.

        

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління