У Міжнародний день лісів на Львівщині відбувся старт посіву лісового насіння за новітніми технологіями

21 березня 2019р, Новини. Прес-служба

Ліс починається з насіння. І сьогодні, 21 березня у Міжнародний день лісів, відбувся старт весняного посіву насіння лісових порід в державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». На цьому підприємстві реалізується проект побудови сучасного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на основі технологій шведської компанії ВСС, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насіннєвих центрів і розсадників.

Участь у заході взяли начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, начальник Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, голова Брюховицької селищної ради  Володимир  Доманський, директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України,  доктор с. г. наук, проф. Степан Миклуш, професор кафедри лісових культур і лісової селекції НЛТУ України Юрій Дебринюк, бізнес-координатор шведської компаніі ВCC Евальдас Блажевічюс, керівник лісорозсадника в м. Паневежіс, Литва Егідіс Калуйна,  представник компанії ВСС в Україні Роман Любека, голова Громадської ради при Держлісагентстві України Василь Масюк, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас, а також журналісти, члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ та студенти НЛТУ України та Української Академії Лідерства.

Всі присутні мали можливість побачити роботу лінії автоматичного посіву лісового насіння для вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Наладка першої в Україні лінії автоматизованого посіву лісових порід дерев шведської компанії BCC була проведена в жовтні місяці 2018 року. Змінна продуктивність – близько 300 тисяч шт. касет.

На підприємстві також  організовано переробку та зберігання лісового насіння основних лісоутворюючих порід Львівщини.

Проект, який перебуває на завершальній стадії,  реалізують лісівники Львівщини за підтримки Львівської обласної ради. Річна продуктивність комплексу становить 3,5 млн. сіянців з закритою кореневою системою. У перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 15 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Зазначимо, що з нагоди відзначення Міжнародного дня лісів та початку Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» учасники заходу та усі бажаючі також візьмуть участь  у висаджуванні лісу у Перемишлянському лісництві ДП «Бібрський лісгосп».

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Ключові слова:

Міжнародний день лісів

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Відео

Новини Управління