Вітаємо національний природний парк "Сколівські Бескиди" з 23-ю річницею від заснування!
11 лютого 2022
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства з нагоди створення Парку бажає працівникам національного природного парку "Сколівські Бескиди" та всім причетним до заповідання і збереження природи міцного здоров'я та миру, сили і наснаги для нових звершень!
З роси і води – на довгі роки!
До 23 річниці створення Національного природного парку "Сколівські Бескиди" висвітлюємо знакові дати і події:
- 11 лютого 1999 року Указом Президента України №157/99 створено національний природний парк «Сколівські Бескиди»;
- 3 травня 1999 року перший робочий день адміністрації парку;
- 2000 р. проведено базове лісовпорядкування природо-заповідної території;
- 2001 р. придбано перший комп'ютер, розпочато надання платних послуг відвідувачам парку;
- 2002 р. реконструйовано еко-центр Сколівського лісництва;
- 2003 р. укладена перша міжнародна угода про співпрацю з Бещадським Парком Народовим;
- 2004 р. видана перша наукова монографія;
- 2005 р. видано Державні акти на право постійного користування землею;
- 2006 р. стартує Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»;
- 2007 р. збудована по нових технологія перша лісова дорога;
- 2008 р. здобута перемога у спартакіаді працівників лісового господарства Львівщини ;
- 2009 р. завезено з Німеччини перших 6 особин зубра;
- 2010 р. облаштовано туристичні притулки в Дубині та Тустані;
- 2011 р. розпочато облаштування садиби Приполонинного лісництва;
- 2012 р. еколого-просвітницький центр Бутивлянського лісництва розпочав свою роботу;
- 2013 р. започатковано роботу офіційного сайту парку;
- 2014 р. проведено Міжнародну конференцію з нагоди 15-річчя створення парку;
- 2015 р. започатковано співпрацю з Міжнародним проєктом «Збереження карпатських пралісів»;
- 2016р. впроваджено механізми громадського контролю;
- 2017 р. відкрито рекреаційний пункт «Колодка»;
- 2018 р. відкрито новий еколого-просвітницький центр Крушельницького лісництва.;
- 2019 р. занесено до реєстру рекордів України вічнозелений тризуб створений з кипарисовика;
- 2020 р. парк визнано туристичним магнітом Львівщини, впорядковано мережу туристичних шляхів з номерами маршрутів та індивідуальними QR-кодами;
- 2021 р. присуджена головна туристична премія України – найкращий національний природний парк України Сколівські Бескиди.
Вітаємо з перемогою: Сколівські Бескиди – найкращий природний парк в Україні!
20 грудня 2021
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» - туристичний магніт Львівщини, отримав визнання на всеукраїнському рівні та став переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 у номінації НАЙКРАЩИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК.
Ukraine Tourism Awards 2021 – головна туристична премія України, яку організували Державне агентство розвитку туризму спільно з громадською спілкою “VISIT Ukraine” та Київською Туристичною Асоціацією.
До номінації запрошувались працівники національних природних парків, які забезпечують збереження, відтворення і ощадливе використання природних ресурсів, комплексів та об'єктів, які мають особливу наукову, естетичну та унікальну цінність.
Лідерство забезпечено голосуванням.
За національний природний парк «Сколівські Бескиди» віддали 1959 голосів прихильники та 3 голоси члени журі.
Захід передбачав звернути увагу на туризм, як на один із важливих складників економіки всієї держави. Премія влучає в серця українців, які піднімають, розвивають, та з кожним роком вдосконалюють сферу туризму.
Кожен переможець отримав серце Ukraine Tourism Awards, як знак вдячності та поваги.
Адміністрація парку висловлює щиросердечну подяку за підтримку у такий відповідальний час, а саме:
"Державному агентству лісових ресурсів - за активну позицію у розвитку природно-заповідного фонду України, Державному агенству розвитку туризму - за створення номінації найкращий природний парк, Львівській обласній державній адміністрації - за спільну реалізації екологічних та туристичних проєктів, Львівській обласній раді - за дофінансування проєктів різного напрямку, Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства - за постійну підтримку та спільне бачення розвитку нашої установи, Департаменту екології та природних ресурсів - за постійну консультативну та методичну допомогу, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА - за постійне лобіювання проєктів парку, Стрийській районній адміністрації (за методичну допомогу), Сколівській ОТГ - за спільне бачення туристичної інфраструктури нашого регіону, Козівській ОТГ - за спільні екологічні заходи, Підгородцівській, Козівській, Сопітській, Крушельницькій, Корчинській, Сколівській №2 школам, які активно брали участь у голосуванні. Окрема подяка "сколівським" студентам, які активну пропагували та голосували за наш парк. Ну і звичайно не можемо не подякувати нашим "енерджайзерам" - Оксана Шепега (ГІ "Збережемо наш Зарінок"), Володимир Борис (ГО "Спілка ветеранів АТО"), Олексій Тренич (ГО «Агенція рекреаційного розвитку Сколівщини»), Василь Калинів, Віра Андрейків. Ми можемо когось і забути, тому, що маємо дуже багато прихильників та тих людей, які готові нам допомагати та підказувати. Ви ті, на кого МИ розраховували завжди. Разом ми сила, разом до нових перемог!".
Сколівський «Сад родини»
17 травня 2021
З нагоди відзначення Міжнародного дня сім'ї, Дня Європи в Україні та Міжнародного дня захисту клімату 15 травня 2021 року, в урочищі «Колодка» національного природного парку «Сколівські Бескиди» у підніжжі монументального пам'ятника трембітарям та скульптури Архістратига Михаїла, при в'їзді у місто Сколе закладено «Сад родини» - висадженням 15 магнолій.
Магнолія – найдавніше квітуча рослина. З’явилася на землі в крейдяному періоді, близько 140 мільйонів років тому і стоять біля витоків походження квітучих рослин. Ця рослина отримала свою назву на честь ботаніка П’єра Магноля. Витонченість вигляду магнолій дає підставу назвати їх «аристократами» рослинного світу.
Еко-захід розпочався молебнем до Пресвятої Богородиці за родину. Учасниками дійства стали 4 членкині Міжнародного жіночого руху « За сімейні цінності» на чолі із Оксаною Білозір – Народною артисткою України, депутатом Верховної Ради чотирьох скликань, заступницею голови Національної комісії з питань закордонних українців, Богдана Янка – голови Стрийської РДА, депутатів Стрийської районної ради, представників громадських організацій та молодіжної ради Стрийщини.
«Сад родини» на Колодці буде доповнюватися кожного року новими рослинами.
Всі учасники еко-заходу пройшли спацером парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва – «Палац Гредлів», оглянули історико-краєзнавчий музей «Сколівщина», відвідали пам’ятки архітектури національного значення деревяної церкви і дзвіниці Святого великомученика Пантелеймона 1760 р. та костел Семи скорбот Матері Божої 1891-1892 р. у м.Сколе.
НПП "Сколівські Бескиди"