Рейдова робота триває
14 вересня 2022
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери управління Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового та мисливського фонду.
Із настанням прохолодних днів осені частішають випадки, коли громадяни в незаконний спосіб хочуть забезпечити себе дровами для опалення. Так днями державною лісовою охороною ДП «Дрогобицький лісгосп» було виявлено три випадки незаконних рубок. Два випадки в кв. 25 та в кв. 4 Трускавецького лісництва, та один випадок кв.71 Бориславського лісництва, на яких складено протоколи по ст. 65 КУпАП (незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка). У Трускавецькому лісництві в кв. 25 лісопорушником зрізано 1 дерево породи дуб звичайний, в кв. 4 того ж лісництва лісопорушником зрізано 5 дерев породи дуб звичайний. Загальна сума завданої шкоди становить 13 тис. 130грн. Лісопорушники визнали свою вину і відшкодували шкоду лісу у повному обсязі.
Також державною лісовою охороною ДП Золочівський лісгосп» у Сасівському лісництві виявлено незаконну рубку трьох дерев породи сосна звичайна. Завдана шкода становить 33 тис.333 грн. Лісопорушниками виявилися жителі Золочівського району.
Слід зазначити, що інформація щодо придбання дров паливних розміщена на сайтах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та лісгоспів області.
https://lvivlis.gov.ua/
Поповнення парку патрульних автомобілів
8 лютого 2022
Питання охорони і захисту лісу завжди було, є і залишається пріоритетним для працівників лісової галузі. Нещодавно повідомлялось про огляд транспортних засобів державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, які використовує державна лісова охорона для патрулювання лісових масивів та мисливських угідь. У 2021 році за власні кошти підприємств їх придбано 28 одиниць.
Минулого тижня парк патрульних автомобілів поповнився ще двома автомобілями підвищеної прохідності. Їх безкоштовно передало на баланс підприємств Державне агентство лісових ресурсів України.
Новий автомобіль Mitsubishi L 200 високої прохідності, і тепловізор для рейдової роботи отримала лісова охорона державного підприємства «Львівське лісове господарство».
Другий автомобіль Mitsubishi L 200 отримала лісова охорона державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство».
Крім того державне підприємство «Славське лісове господарство» отримало від Держлісагентства два квадроцикли.
Отримана техніка вже незабаром буде використовуватися для охорони лісових масивів Львівщини та запобігання порушень лісового та природоохоронного законодавства. Транспортні засоби і тепловізор допоможуть ще пильніше берегти ліси від пожеж та самовільних рубок, будуть використані для охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством.
Відділ лісових ресурсів
машин та технологій Львівського ОУЛМГ
Робота рейдових груп підвідомчих підприємств
25 січня 2022
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду.
За підсумками роботи протягом 2021 року, вісімнадцятьма рейдовими групами лісогосподарських підприємств проведено 1208 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 133 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 75,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 677,5 тис.грн.), в тому числі:
- за незаконну рубку – 79 протоколів (сума штрафів – 35,6 тис.грн., сума завданої шкоди становить 677,5 тис.грн.);
- порушення правил полювання 32 протоколи (сума штрафів – 9,1 тис.грн.);
- за засмічення лісів відходами 5 протоколів (сума штрафів –2,1 тис. грн);
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 17 протоколів (сума штрафів –29,0 тис. грн);
На варті лісів Львівщини
9 листопада 2021
Ключову роль в забезпеченні охорони лісів від порушень лісового та мисливського законодавства відіграє робота постійно діючих рейдових груп.
Сьогодні у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства проведено огляд транспортних засобів державних лісогосподарських підприємств, які використовує державна лісова охорона для патрулювання лісових масивів та мисливських угідь.
На початку огляду начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека повідомив присутнім, що злагоджена робота мобільних рейдових груп, які постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та мисливського фонду та їх оснащеність сучасними технічними засобами сприяють зменшенню обсягів незаконних рубок. За 10 місяців 2021 року обсяг незаконних рубок порівняно з минулим роком зменшився на 40%.
Станом, на сьогодні, вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 979 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 92 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 58,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 591,9 тис.грн.
Крім цього, до охорони мисливського фонду залучаються районні мисливствознавці та мисливствознавці державних лісогосподарських підприємств якими складено 37 протоколів на порушників правил використання об’єктів тваринного світу. Сума накладених штрафів становить 13,9 тис.грн. Нараховано та відшкодовано збитків завданих мисливському господарству на суму 32,0 тис.грн.
Рейдові групи підвідомчих підприємств укомплектовані автомобілями підвищеної прохідності, яких у 2021 році придбано в кількості 14 одиниць (марки Renault Duster). В гірських умовах (ДП Славський лісгосп та НПП Сколівські Бескиди) додатково використовуються мотоцикли в кількості 7 одиниць.
Працівники рейдових груп крім форменого одягу забезпечені засобами індивідуального захисту (бронежилети, зброя, кийки, шокери, газові балончики тощо), а також засобами спостереження (нагрудними камерами, біноклями, тепловізорами) та засобами зв’язку.
Для виявлення фактів незаконних рубок та в якості доказової бази добре зарекомендували себе квадрокоптери, яких придбано в 2021 році 5 одиниць.
Керівники рейдових груп державних лісогосподарських підприємств в ході огляду доповідали про технічний стан та оснащення автомобілів, забезпечення форменим одягом, засобами зв’язку та спецзасобами захисту.
Настоятель Церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці отець Іван із молитвою окропив автомобілі святою водою та благословив працівників державної лісової охорони.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека відзначив значну роботу керівників лісогосподарських підприємств по організації роботи рейдових груп.
В ході пленарної частини огляду проаналізовано роботу рейдових груп кожного державного лісогосподарського підприємства, намічені конкретні шляхи посилення охорони лісів від незаконних рубок та боротьби з браконьєрством.
Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств
2 листопада 2021
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду.
За підсумками роботи станом на 01.11.2021 року, вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 957 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 88 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 58,1 тис.грн., сума завданої шкоди становить 573,6 тис.грн.), в тому числі:
- за незаконну рубку – 51 протокол (сума штрафів – 22,6 тис.грн., сума завданої шкоди становить 573,6 тис.грн.);
- порушення правил полювання 16 протоколів (сума штрафів – 4,9 тис.грн.,);
- за засмічення лісів відходами 4 протоколи (сума штрафів –1,6 тис. грн);
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 17 протоколів (сума штрафів – 29,0 тис. грн);
Спільна робота з охорони державного лісового фонду працівників державної лісової охорони та правоохоронних органів продовжується
14 Червня 2021
Минулого тижня, поблизу села Велика Лінина, працівниками державної лісової охорони ДП «Старосамбірське лісомисливське господарство», спільно з працівниками відділення поліції №1 Самбірського ВП ГУ НП у Львівській області та охоронної фірми «Аркон» у кварталі 20 Спаського лісництва затримано жителя м.Самбір, який вчинив незаконну рубку 3 дерев породи ялиця, з метою подальшої її переробки та реалізації, чим завдано шкоди лісовому господарству на суму більше 41 тис. гривень. На даний час справа перебуває на контролі місцевої поліції. Порушено кримінальну справу, проводиться слідство.
Також рейдовою групою працівників державної лісової охорони ДП «Золочівський лісгосп» за участю працівників місцевої поліції було виявлено незаконну рубку в Сасівському лісництві в насадженнях НПП «Північне Поділля» на майстерській дільниці № 1 в кварталі № 7 виділ № 1 сухостійного дерева породи вільха, сума шкоди нанесена лісовому господарству становить 3,2тис.грн. Лісопорушником виявився житель с. Підгірці Золочівського району.
Крім цього, працівниками державної лісової охорони Явірського лісництва ДП «Турківський лісгосп» у кварталі №21, виділах 20,21 Явірського лісництва виявлено самовільну рубку лісу породи ялиця в кількості 12шт., сума збитків 69,5 тис.грн., породи смерека в кількості 9шт., сума збитків - 29,6 тис.грн. Лісопорушником виявився житель с.Лосинець Турківської міської ради, на якого складено протокол про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства. 11.06.2021 року матеріали за даним фактом передані в відділення поліції №2 Самбірського РВП для притягнення лісопорушника до відповідальності.
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ
Міжвідомча нарада з охорони лісів: незаконні рубки на Львівщині зменшились вдвічі
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня, у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства на виконання наказу Держлісагентства України від 16.03.2021 року №171 відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів.
У нараді взяли участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Бучко Ю.Б., представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, голова Львівської обласної організації профспілки Максимець В.Й., представники Громадської ради при Львівському ОУЛМГ та директори державних лісогосподарських підприємств.
Перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінні та відмітив позитивну тенденцію щодо зменшення обсягу незаконних рубок в державному лісовому фонді. Так, з 2016 по 2020 рік обсяг незаконних рубок у державному лісовому фонді зменшився з 3268 м3 до 1358 м3, тобто більше як у два рази.
Також було наголошено на посиленні контролю за проходженням справ, пов’язаних з порушенням у сфері охорони лісових ресурсів у правоохоронних органах та судах, випадках самовільного зайняття земельних ділянок лісогосподарського призначення, забезпеченні рейдових груп транспортом з підвищеною прохідністю, засобами спеціального захисту та засобами зв’язку.
З метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області підписані «Спільні заходи щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів», якими передбачено проведення спільної рейдової роботи, впорядкування лісопильних об’єктів та системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства.
Учасники наради прийшли до спільного висновку, що ефективність роботи з охорони лісів збільшується при тісній співпраці державної лісової охорони з правоохоронними та природоохоронними органами, громадськими організаціями, залученням до цієї роботи органів місцевого самоврядування.
Зокрема, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Бучко Ю.Б. наголосив на важливості проведення профілактичної роботи з питань охорони лісів в районах області з представниками місцевих органів влади, правоохоронними та природоохоронними службами. Також підняв питання щодо необхідності врегулювання проблемних питань щодо обліку земель лісогосподарського призначення.
За підсумками наради начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. подякував учасникам наради представникам Львівської обласної державної адміністрації та правоохоронним органам за спільну роботу щодо охорони лісів. Доручив директорам державних лісогосподарських підприємств провести аналогічні міжвідомчі наради в районах області, з метою налагодження комунікації задля попередження і мінімізації випадків незаконних рубок в державному лісовому фонді та забезпечити належну охорону лісів від лісопорушень.
Лісова охорона продовжує рейдові перевірки в місцях продажу новорічних ялинок
30 грудня 2020
Територія прилегла до приміського вокзалу м.Львова багато років в передноворічний період є місцем стихійного продажу ялинок. Так, державна лісова охорона ДП «Львівський лісгосп» спільно з працівниками Держекоінспекції та Національної поліції продовжують проводити рейди, метою яких є виявлення незаконно добутих новорічних ялинок та дотримання законності при торгівлі ними.
29 грудня в результаті проведених дій було вилучено велику кількість безгосподарських ялинок та складено 1 адмінпротокол за ч.1 статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу”). Санкція статті передбачає накладення штрафу від тридцяти до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За інформацією
ДП “Львівський лісгосп”
В Дублянському лісництві спіймали лісопорушників на гарячому
30 грудня 2020
В ніч, з 28 на 29 грудня 2020 року рейдовою бригадою ДП «Самбірський лісгосп» спільно з працівниками Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області в Дублянському лісництві кварталі 26 виділі 15 урочище «Сіде» було затримано групу лісопорушників, які скоїли самовільну рубку 3 ( трьох) дерев дуба звичайного та намагалися перевезти незаконно здобуту лісопродукцію. На місці події було затримано автомобіль УАЗ-452 та Mersedes – Benz з самовільно зрубаною деревиною.
Силами лісової охорони та поліцією встановлено лісопорушників, жителя села Городовичі Старосамбірського району, 1986 року народження та жителя м. Хирів, 1996 року народження. Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення сума збитків завданих державі становить 48,5 тисяч гривень.
За даним фактом ведеться розслідування.
За інформацією
ДП "Самбірський лісгосп"
Робота рейдових бригад підвідомчих підприємств
9 Червня 2020
Працівники державної лісової охорони державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, які належать до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та державного мисливського фонду.
З початку цього року станом на 09.06.2020р., вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 429 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 57 протоколів на лісопорушників (сума штрафів – 23,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 433,9 тис.грн.), в тому числі:
- за незаконну рубку – 35 протоколів (сума штрафів – 17,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 401,9 тис.грн.);
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 11 протоколів (сума штрафів –2,7 тис. грн);
- порушення правил полювання 9 протоколів (сума штрафів – 2,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 32,0 тис.грн.)
- за засмічення лісів відходами 2 протоколи (сума штрафів –0,9 тис. грн);
31.05.2020 року державною лісовою охороною Рожанського лісництва ДП «Славський лісгосп» виявлено жителя села Верхня Рожанка Сколівського району, який здійснив незаконну рубку двох дерев породи ялина звичайна, сума шкоди завданої лісовому господарству становить 7268 грн. На лісопорушника складено протокол про адміністративне правопорушення.
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ
Робота державної лісової охорони – на постійному контролі!
3 Червня 2020
В 1 кварталі 2020 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 79 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 331м3 деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 2338,9тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 79 випадків (100%) незаконних рубок.
Добровільно оплачено лісопорушниками збитків на суму 106,1 тис.грн.
Лісогосподарськими підприємствами управління передано 33 матеріали загальною кубомасою 297м3 деревини до райвідділів поліції, сума шкоди становить 2154,8 тис.грн. Від райвідділів поліції передано в суди 3 випадки загальною кубомасою 12м3 деревини сума шкоди становить 75,3тис.грн.
2 матеріали направлено на розгляд до органів прокуратури загальною кубомасою 2м3 деревини, сума шкоди становить 14 тис.грн.
Всього в суди передано 3 матеріали по незаконних рубках загальною кубомасою 12м3 деревини, сумою шкоди 75,3 тис.грн.
Варто зазначити, що обсяги незаконних рубок в лісах лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ скоротилися з 3268м3 у 2016 році до 935м3 у 2019 році, або в 3,5 рази.
Це стало можливим завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Так, на жаль, ще не всі працівники лісової охорони є добросовісними у виконанні своїх посадових обов’язків.
З початку року за неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 30 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, а саме лісничі – 10; помічники лісничих – 2; старші майстри – 1; майстри лісу – 17, в тому числі 7 – звільнено із займаних посад, а саме 3 – лісничі, 1 – помічник лісничого та 3 – майстри лісу.
Львівське ОУЛМГ наголошує на безкомпромісній позиції щодо виявлення порушників лісового законодавства, зокрема і серед працівників державної лісової охорони.
Практика показує, що ефективність роботи з охорони лісів від незаконних рубок збільшується при тісній співпраці з правоохоронними та природоохоронними органами, використанням підприємствами фотопасток, системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що в управлінні діє пряма телефонна лінія (032-297-61-21) для повідомлень про незаконні рубки, браконьєрство та інші лісопорушення.
Довідково:
Відповідно до ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розмір шкоди завданої лісовому господарству розраховується згідно Постанови КМУ від 23.07.2008р. № 665.
Відповідно до Кримінального кодексу України (ст.246) незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ
Спільна робота з охорони лісу від незаконних рубок
26 травня 2020
Державне агентство лісових ресурсів України визначило питання охорони лісів від незаконних рубок одним з пріоритетних.
З метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства і Головним управлінням Національної поліції у Львівській області 24.01.2020 року були розроблені «Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини». Цими заходами передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, оперативного їх розслідування з метою притягнення порушників до відповідальності і відшкодування нанесених державі збитків.
З початку 2020 року вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ проведено 374 рейди з охорони лісу та державного мисливського фонду, в ході яких виявлено 104м3 незаконно зрубаної деревини та складено 54 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 21,2 тис.грн., сума завданої шкоди становить 425,9 тис.грн.), в тому числі:
- за незаконну рубку – 33 протоколи (сума штрафів – 16,8 тис.грн., сума завданої шкоди становить 393,9 тис.грн.);
- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах 10 протоколів (сума штрафів –1,2 тис. грн);
- порушення правил полювання 9 протоколів (сума штрафів – 2,4 тис.грн., сума завданої шкоди становить 32,0 тис.грн.)
- за засмічення лісів відходами 2 протоколи (сума штрафів – 0,8 тис. грн);
Крім цього, у результаті проведеної роботи з охорони лісів від незаконних рубок, працівниками державної лісової охорони спільно з працівниками поліції вилучено 430 м³ деревини без підтверджуючих документів з територій лісопильних об’єктів.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що в управлінні діє пряма телефонна лінія (032-297-61-21) для повідомлень про незаконні рубки, браконьєрство та інші лісопорушення.
Довідково:
Відповідно до ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розмір шкоди завданої лісовому господарству розраховується згідно Постанови КМУ від 23.07.2008р. № 665.
Відповідно до Кримінального кодексу України (ст.246) незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ