Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області

4 березня 2020р, Новини. Прес-служба

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на засіданні колегії обговорили питання  виконання основних показників лісогосподарської та виробничої діяльності.

У 2019 році усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами лісовими господарствами виконано. Відтворення лісів  проведено на площі 1983 га, що становить 110% до завдання, в тому числі: садіння лісових культур 1067,4 га (54%) та природне поновлення лісу 915,6 га (46%).

Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 7402,8 га, що становить (101%) до плану та доповнення лісових культур на площі 1728,5 га, або (114%) до завдання. У 2019 році підприємствами управління заготовлено 15795 кг лісового насіння, в тому числі хвойних 476 кг, листяних 15319 кг, з них дуб 14196 кг.

Для забезпечення лісокультурних робіт у 2020 році в лісових розсадниках  підприємств  вирощено  14, 0 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.

Згідно до складених державними лісогосподарськими підприємствами проектів лісових культур  та природнього поновлення протягом 2020 року заплановано відтворити лісів на площі 1940 га, а саме: лісових культур 770,1 га, природнього поновлення – 1169,9 га.

Особливу увагу приділено проведенню нової всеукраїнської Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Відновлюємо ліси разом» та  відзначення 21 березня - Міжнародного дня лісу.

З метою проведення масштабної акції з лісовідновлення на Львівщині на сайтах державних лісогосподарських підприємств та Львівського ОУЛМГ будуть розміщені плани заходів Акції із зазначенням лісокультурних ділянок для садіння лісу по кожному лісогосподарському підприємству з контактними даними  відповідальних осіб. Обласне управління запрошує до заходів акції учнівську молодь та громадськість, представників органів влади та засобів масової інформації.

Голова колегії Анатолій Дейнека наголосив забезпечити проведення лісокультурної компанії у стислі агротехнічні терміни та провести садіння лісу якісним стандартним садивним матеріалом.

На колегії заслухано інформацію про стан забезпечення охорони лісів від незаконних рубок. Працівниками державної лісової охорони проводиться робота щодо профілактики і виявлення порушень лісового законодавства та відшкодування шкоди, заподіяної лісу. Завдяки вжитим заходам обсяг незаконних рубок за 2019 рік знизився на 307 куб. м (25%) у порівнянні  з 2018 роком. За 2019 рік обсяг незаконних рубок склав 935 куб.м, в тому числі невстановленими лісопорушниками – 444 куб. м, або 47 %. Сума заподіяної шкоди склала 5659,2 тис.грн, відшкодовано – 592,4 тис. грн, або 10,5 %. Водночас, встановленими лісопорушниками скоєно 53% лісопорушень.

Розслідування обставин скоєння лісопорушень на місцях свідчить про те, що головними причинами їх скоєння є діяльність технічно оснащених злочинних груп, низький рівень матеріального забезпечення населення, яке змушене задовольняти свої життєві потреби у незаконний спосіб, а також велика кількість приватних пилорам, які скуповують незаконно добуту деревину.

Керівникам державних лісогосподарських підприємств наголошено про необхідність посилення ефективної роботи рейдових бригад з охорони лісів та забезпечення постійної взаємодії з органами поліції з метою протидії незаконним рубкам.

Проаналізовано стан лісозаготівель за 2 місяці поточного року. Звернуто увагу керівників лісогосподарських підприємств на посиленні контролю за виходом лісоматеріалів круглих та високоцінних сортиментів. Вказано на необхідність виставлення всього обсягу необробленої деревини на електронні торги, в тому числі  на торги через площадку «ProZorro.Продажі».

На колегії також розглянуто підсумки антикорупційної діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ та актуальні питання міжнародного співробітництва у лісовому господарстві.

За результатами засідання голова колегії акцентував увагу на питаннях  збалансування фінансово-економічних показників державних лісогосподарських підприємств.

З усіх розглянутих питань дано відповідні доручення.

 

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління