Колегія лісівників Львівщини розглянула актуальні питання ведення лісового господарства

4 листопада 2020р, Новини. Прес-служба

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека провів чергове засідання колегії. На початку  голова колегії вручив Грамоту та Відзнаку Верховної ради України за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері лісового і мисливського господарства, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Богдану Кисілю - начальнику відділу економіки та фінансів  Львівського ОУЛМГ.

Перший заступник начальника управління – головний лісничий Ярослав Целень поінформував про стан і перспективи застосування поступових і вибіркових систем рубок головного користування в лісах Львівщини. Так, станом на сьогодні вибіркові та поступові рубки головного користування  державні лісогосподарські підприємства провели на площі  833   га  (або 43 %) від загальної площі рубок головного користування. Це на 6% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Поступові і вибіркові рубки головного користування проводились в основному в букових та ялицевих лісах гірської частини області. На переважній площі поступових та вибіркових рубок забезпечується якісне природне поновлення корінних деревостанів.

 

Перехід на ведення лісового господарства на засади, наближеного до природи лісівництва – це вимога часу. Використання у лісогосподарській практиці вибіркових і поступових систем рубань лісу із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої біологічної стійкості та посиленню захисних властивостей, забезпечує безперервне лісокористування, а також перехід в управлінні лісами на засади сталого розвитку. Для забезпечення ширшого застосування поступових та вибіркових систем рубок головного користування керівникам підприємств доручено при проведенні базового лісовпорядкування максимально проектувати рубки головного користування та рубки формування і оздоровлення лісів з використанням вибіркових та поступових  способів рубань лісу. Також, запропоновано провести семінар-навчання з ланкою по відведенню і таксації лісосік щодо застосування вибіркової та поступової системи рубок головного користування, рубок переформування, з проектуванням постійно-діючих технологічних коридорів.

Начальник відділу лісового господарства Валерій Арманаш розповів про виконання робіт з базового лісовпорядкування у лісах підприємств рівнинної частини області, які мають бути завершені наступного року. Присутній на колегії в.о. начальника Львівської державної лісовпорядної експедиції Роман Піпа окреслив основні питання, які повинні бути вирішеними при проведенні польових лісовпорядних робіт.

Колегією управління доручено лісогосподарським підприємствам розробити спільно з Львівською державною лісовпорядною експедицією поетапний графік виконання робіт для забезпечення належної організації та вчасного виконання всіх видів робіт з базового лісовпорядкування.

З наступного питання виступив головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Роман Музика. Він повідомив, що кліматичні умови останніх років є сприятливими для  розмноження шкідників і хвороб лісу, площа яких на початок 2020 року складає 25800га, що призводить до значного зниження продуктивності і якісного складу лісів. З метою покращення санітарного стану лісів керівникам підприємств наголошено організувати проведення робіт з інвентаризації шкідників та хвороб лісу за 2020 рік. Для інформування громадськості оприлюднювати на веб – сайтах  підприємств інформацію про наміри та обсяги здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Також розглянуто питання про стан роботи з управління персоналом. Голова колегії наголосив керівникам підприємств, що всі працівники державної лісової охорони мають мати відповідну фахову лісівничу освіту.

За підсумками засідання колегії прийняті відповідні рішення та надано ряд доручень, спрямованих на вирішення проблемних питань.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління