Підвищення продуктивності, біологічної стійкості та господарської цінності лісу є неможливим без поліпшення організації та ведення лісонасіннєвої справи, основою якої є лісове насінництво. Розвиток цієї галузі тісно пов’язаний з відбором та збереженням цінного генетичного фонду лісових порід з метою отримання насіння з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю.
Велику увагу організації та веденню лісонасіннєвої справи приділяють лісівники державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. У співпраці з науковцями Національного лісотехнічного університету України проводиться селекційна інвентаризація об’єктів постійної лісонасіннєвої бази.
При обстеженні об’єктів ПЛНБ надаються практичні рекомендації з збереження та розширеного відтворення генетичних ресурсів основних лісотвірних порід. За результатами натурних обстежень ПЛНД та аналізу відповідності функціональним характеристикам, сучасним вимогам до об’єктів лісового насінництва щодо заміни і виключення з обліку окремих об’єктів і атестації та зарахування до складу новостворених об’єктів ПЛНБ прийнято рішення:
- по ДП «Бродівське ЛГ» зарахувати до ПЛНБ: лісонасіннєву плантацію дуба звичайного площею 5,0 га до архівно-маточної плантації;
клонову насінну плантацію сосни звичайної - 5,0 га;
постійні лісонасіннєві ділянки: модрини європейської - 2,0 га, дуба звичайного – 2,9 га, сосни звичайної – 3,5 га.
- по ДП «Золочівське ЛГ» атестувати і зарахувати до ПЛНБ плантацію модрини європейської площею 5,0 га.
- по ДП «Радехівське ЛМГ» атестувати і зарахувати до ПЛНБ родинну плантацію дуба звичайного площею 4,4 га.
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ