Розвиток рекреаційної діяльності у НПП «Сколівські Бескиди» шляхом реалізації програми

22 листопада 2021р, Новини підприємств. Прес-служба

Відповідно до Положення про національний природний парк «Сколівські Бескиди» одним із основних завдань нацпарку є: створення умов для організованого туризму та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів.

12 листопада 2021 року затверджена нова «Програма розвитку рекреаційно-туристичної діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» на період 2022-2026 роки».

Втілення заходів, спрямованих на створення якісного, конкурентного на ринку, туристичного продукту, здатного задовольнити зростаючі потреби на відпочинок у природних умовах, зберегти природну та історико-культурну спадщину, формування позитивного іміджу установи в Україні та за кордоном та зберегти фінансові надходження до бюджету установи – є метою затвердженої Програми.

Рекреаційна діяльність, при правильному її веденні, є екологічно безпечнішою за традиційну господарську діяльність до того ж раціональна її організація може приносити значні фінансові надходження. Важлива складова рекреаційного природокористування – широкий спектр еколого-освітньої роботи. Загалом всі аспекти рекреаційної діяльності залежать один від одного і забезпечують результат тільки сукупно.

Протягом останніх років на території НПП «Сколівські Бескиди» інтенсивно збільшилась кількість відвідувачів. Аналіз показує, що кількість існуючих відпочинкових місць та послуг є недостатньою і тому необхідно працювати у напрямку їх розширення. Рекреанти віддають перевагу комфортним умовам відпочинку, тому необхідно створювати відповідні рекреаційні умови для індивідуального та колективного відпочинку із сервісом відповідного рівня при цьому розподілити рекреаційне навантаження на територію.

У плані реалізації цієї Програми чільне місце посідає:

►розвиток глемпінгового туризму – відносно нового формату відпочинку, орієнтованого на тих, хто хоче побути ближче до природи, але з комфортом, рівня готелю. Глемпи – легкі комфортабельні будиночки або шатра.

Не менш вагомим питанням реалізації Програми є:

►облаштування туристично-інформаційного центру та локального музею у палаці баронів Гредлів.

Актуальними також є питання:

►утримання мережі туристичних шляхів у належному стані та її розширення;

►покращення доступності рекреаційних територій для осіб з обмеженими фізичними можливостями;

►обстеження геологічних місць, які є недослідженими, але мають значний рекреаційний потенціал;

►облаштування нових автомобільних та велосипедних туристичних шляхів.

В останні роки спостерігається інтенсивне відвідування рекреантами території НПП «Сколівські Бескиди». На деяких ділянках концентрація рекреантів може бути надвисокою. У зв’язку з цим необхідні напрацювання у напрямку рівномірного розміщення відпочинкових місць, щоб усі потреби людини у відпочинку на природі були задоволені. При реалізації Програми, такі можливості матимемо на території парку у найближчі 5 років.

 

За матеріалами НПП "Сколівські Бескиди"

 

 

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління