
тел/ф.: +380(032)2976121 e-mail: info@w.forest.gov.ua
Карта сайтуЛьвівське обласне управління лісового та мисливського господарства
Новини за темою
5 Червня 2020
04 червня 2020 року на сесії Львівської обласної ради затвердили виділення коштів у сумі 1 млн 400 тис грн з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2020 році для проведення заходів розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму з метою запобігання пошкодженню природних комплексів НПП «Сколівські Бескиди». У рамках реалізації проєкту передбачено: - оновити туристичну інфраструктуру парку; - облаштувати мережу шляхів активного екологічного туризму загальною протяжністю понад 140 км; - провести ознакування та маркування шляхів із встановленням інформаційних стендів, туристичних напрямкових та попереджувальних знаків; - облаштувати джерела питної води, переходи через потічки та оглядові майданчики на туристичних маршрутах парку. Значна кількість визначних місць Карпат, які популярні серед туристів, знаходяться саме на території національного природного парку «Сколівські Бескиди», який запрошує всіх бажаючих відвідати рекреаційні зони, екологічні та туристичні маршрути, пам'ятки архітектури та пам'ятні місця, помилуватись надзвичайними краєвидами, підкорити гірські вершини та скуштувати води з цілющих джерел! Бажаємо приємного відпочинку на теренах Сколівських Бескидів! Детальнішу інформацію про рекреаційні та туристичні послуги можна отримати на сайті парку - https://skole.org.ua/ Прес-служба Львівського ОУЛМГ
8 листопада 2021
У національному природному парку «Сколівські Бескиди» та на базі ДП «Сколівське лісове господарство» проведено семінар «Розвиток туристичної та рекреаційної діяльності у лісогосподарському секторі та природно-заповідному фонді гірських територій». Організаторами семінару виступили ГО «Дунайсько–Карпатська Програма» та Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері сталого управління лісами, збереження біологічного різноманіття та протидії лісовим та екологічним правопорушенням. Участь у семінарі взяли спеціалісти Львівського ОУЛМГ, головні лісничі державних лісогосподарських підприємств області, Сколівської ОТГ, Сколівського ДЛГП "Галсільліс" та громадських організацій. Теоретична частина семінару пройшла у конференц-залі ДП «Сколівське лісове господарство». Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень у своєму виступі розповів, що для лісівників Львівщини важливим напрямком роботи є поєднання заповідання цінних лісів та розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури в лісах області. Він відмітив важливість співпраці лісівників з ГО «Дунайсько-Карпатська Програма», зокрема щодо проведених обстеження ділянок лісів держлісфонду на відповідність критеріям пралісів, квазі-пралісів чи природних лісів та надання їм в подальшому природоохоронного статусу. Директор ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» Богдан Проць виступив з доповідями: «Співпраця громадськості з лісогосподарським сектором», «Розвиток екоосвітньої діяльності», «Розвиток туризму та рекреації у лісовому фонді гірських територій». Заступник директора, юрист з питань екології та охорони навколишнього природного середовища ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» Анатолій Павелко поінформував про «Правовий режим організації рекреаційної діяльності у заповідних об’єктах різних категорій». Про «Розвиток рекреаційної діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди»» розповів директор нацпарку Василь Приндак. Продовжився виїзний семінар оглядом рекреаційних пунктів національного природного парку: «Павлів потік», де відбулась презентація проєкту «Глемпінг – створення ексклюзивного туристичного продукту на природоохоронних територіях»; «Дубравка», де презентовано реалізований проєкт «Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020»; «Водоспад на р. Кам'янка», де презентовано надання платних послуг відвідувачам парку. Учасники семінару ознайомилися із розвитком гірського туризму та рекреації у Сколівських Бескидах, обговорили проблемні питання та перспективи розвитку рекреаційного потенціалу територій державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. За результатами семінару відмічено необхідність налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування, залучення місцевого населення та представників туристичної сфери з метою напрацювання спільної дорожньої карти для розширення надання рекреаційних послуг та покращення туристичної інфраструктури в лісах області.
11 лютого 2022
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства з нагоди створення Парку бажає працівникам національного природного парку "Сколівські Бескиди" та всім причетним до заповідання і збереження природи міцного здоров'я та миру, сили і наснаги для нових звершень! З роси і води – на довгі роки! До 23 річниці створення Національного природного парку "Сколівські Бескиди" висвітлюємо знакові дати і події: - 11 лютого 1999 року Указом Президента України №157/99 створено національний природний парк «Сколівські Бескиди»; - 3 травня 1999 року перший робочий день адміністрації парку; - 2000 р. проведено базове лісовпорядкування природо-заповідної території; - 2001 р. придбано перший комп'ютер, розпочато надання платних послуг відвідувачам парку; - 2002 р. реконструйовано еко-центр Сколівського лісництва; - 2003 р. укладена перша міжнародна угода про співпрацю з Бещадським Парком Народовим; - 2004 р. видана перша наукова монографія; - 2005 р. видано Державні акти на право постійного користування землею; - 2006 р. стартує Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»; - 2007 р. збудована по нових технологія перша лісова дорога; - 2008 р. здобута перемога у спартакіаді працівників лісового господарства Львівщини ; - 2009 р. завезено з Німеччини перших 6 особин зубра; - 2010 р. облаштовано туристичні притулки в Дубині та Тустані; - 2011 р. розпочато облаштування садиби Приполонинного лісництва; - 2012 р. еколого-просвітницький центр Бутивлянського лісництва розпочав свою роботу; - 2013 р. започатковано роботу офіційного сайту парку; - 2014 р. проведено Міжнародну конференцію з нагоди 15-річчя створення парку; - 2015 р. започатковано співпрацю з Міжнародним проєктом «Збереження карпатських пралісів»; - 2016р. впроваджено механізми громадського контролю; - 2017 р. відкрито рекреаційний пункт «Колодка»; - 2018 р. відкрито новий еколого-просвітницький центр Крушельницького лісництва.; - 2019 р. занесено до реєстру рекордів України вічнозелений тризуб створений з кипарисовика; - 2020 р. парк визнано туристичним магнітом Львівщини, впорядковано мережу туристичних шляхів з номерами маршрутів та індивідуальними QR-кодами; - 2021 р. присуджена головна туристична премія України – найкращий національний природний парк України Сколівські Бескиди.
20 грудня 2021
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» - туристичний магніт Львівщини, отримав визнання на всеукраїнському рівні та став переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 у номінації НАЙКРАЩИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК. Ukraine Tourism Awards 2021 – головна туристична премія України, яку організували Державне агентство розвитку туризму спільно з громадською спілкою “VISIT Ukraine” та Київською Туристичною Асоціацією. До номінації запрошувались працівники національних природних парків, які забезпечують збереження, відтворення і ощадливе використання природних ресурсів, комплексів та об'єктів, які мають особливу наукову, естетичну та унікальну цінність. Лідерство забезпечено голосуванням. За національний природний парк «Сколівські Бескиди» віддали 1959 голосів прихильники та 3 голоси члени журі. Захід передбачав звернути увагу на туризм, як на один із важливих складників економіки всієї держави. Премія влучає в серця українців, які піднімають, розвивають, та з кожним роком вдосконалюють сферу туризму. Кожен переможець отримав серце Ukraine Tourism Awards, як знак вдячності та поваги. Адміністрація парку висловлює щиросердечну подяку за підтримку у такий відповідальний час, а саме: "Державному агентству лісових ресурсів - за активну позицію у розвитку природно-заповідного фонду України, Державному агенству розвитку туризму - за створення номінації найкращий природний парк, Львівській обласній державній адміністрації - за спільну реалізації екологічних та туристичних проєктів, Львівській обласній раді - за дофінансування проєктів різного напрямку, Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства - за постійну підтримку та спільне бачення розвитку нашої установи, Департаменту екології та природних ресурсів - за постійну консультативну та методичну допомогу, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА - за постійне лобіювання проєктів парку, Стрийській районній адміністрації (за методичну допомогу), Сколівській ОТГ - за спільне бачення туристичної інфраструктури нашого регіону, Козівській ОТГ - за спільні екологічні заходи, Підгородцівській, Козівській, Сопітській, Крушельницькій, Корчинській, Сколівській №2 школам, які активно брали участь у голосуванні. Окрема подяка "сколівським" студентам, які активну пропагували та голосували за наш парк. Ну і звичайно не можемо не подякувати нашим "енерджайзерам" - Оксана Шепега (ГІ "Збережемо наш Зарінок"), Володимир Борис (ГО "Спілка ветеранів АТО"), Олексій Тренич (ГО «Агенція рекреаційного розвитку Сколівщини»), Василь Калинів, Віра Андрейків. Ми можемо когось і забути, тому, що маємо дуже багато прихильників та тих людей, які готові нам допомагати та підказувати. Ви ті, на кого МИ розраховували завжди. Разом ми сила, разом до нових перемог!".
17 травня 2021
З нагоди відзначення Міжнародного дня сім'ї, Дня Європи в Україні та Міжнародного дня захисту клімату 15 травня 2021 року, в урочищі «Колодка» національного природного парку «Сколівські Бескиди» у підніжжі монументального пам'ятника трембітарям та скульптури Архістратига Михаїла, при в'їзді у місто Сколе закладено «Сад родини» - висадженням 15 магнолій. Магнолія – найдавніше квітуча рослина. З’явилася на землі в крейдяному періоді, близько 140 мільйонів років тому і стоять біля витоків походження квітучих рослин. Ця рослина отримала свою назву на честь ботаніка П’єра Магноля. Витонченість вигляду магнолій дає підставу назвати їх «аристократами» рослинного світу. Еко-захід розпочався молебнем до Пресвятої Богородиці за родину. Учасниками дійства стали 4 членкині Міжнародного жіночого руху « За сімейні цінності» на чолі із Оксаною Білозір – Народною артисткою України, депутатом Верховної Ради чотирьох скликань, заступницею голови Національної комісії з питань закордонних українців, Богдана Янка – голови Стрийської РДА, депутатів Стрийської районної ради, представників громадських організацій та молодіжної ради Стрийщини. «Сад родини» на Колодці буде доповнюватися кожного року новими рослинами. Всі учасники еко-заходу пройшли спацером парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва – «Палац Гредлів», оглянули історико-краєзнавчий музей «Сколівщина», відвідали пам’ятки архітектури національного значення деревяної церкви і дзвіниці Святого великомученика Пантелеймона 1760 р. та костел Семи скорбот Матері Божої 1891-1892 р. у м.Сколе. НПП "Сколівські Бескиди"
8 серпня 2020
Продовжуючи знайомство з роботою лісівників та природоохоронців на Львівщині голова Держлісагентства відвідав найбільший в цьому регіоні національний природний парк «Сколівські Бескиди». Рекреаційно-туристичний напрямок займає вагоме місце у діяльності національного природного парку. Інфраструктура рекреаційної мережі парку сформована і представлена шляхами активного екологічного туризму загальною протяжністю 144 км (в тому числі 8 екологічних стежок та 13 туристичних маршрутів), рекреаційними зонами – 8 од. та туристичними притулками – 2 од. Василь Кузьович відвідав один з еколого-освітніх центрів національного парку в Бутивлянському лісництві, де учні місцевих шкіл отримують знання про нашу природу, ліс, тваринний і рослинний світ. Тут бере початок найпопулярніший туристичний маршрут на гору Парашку висотою 1268 м. найвищу вершину парку. Тому тут завжди багато дітей та туристів. В екоцентрі представлені виставки з історії бойківського краю та його традицій. Колоритна виставка пасхальних писанок, бойківських вишиванок, порівнянні фотографії сучасного життя і побуту місцевих бойків та століттям назад. Для відвідувачів наглядно сформовані стенди з біології розвитку рогів козулі європейської, та оленя благородного. Вражають експонати зубра та ведмедя. Для дітей та шкільної молоді умільці парку виготовили дерево-загадку для розвитку логіки. Для проведення виховної, природоохоронної роботи з шкільними лісництвами, місцевим населенням та відвідувачами території в парку облаштовано 4 еколого-освітні центри. Природоохоронна робота в лісовій галузі є невід’ємною частиною господарювання лісівників. Налагоджена дієва співпраця національного парку з місцевою владою та відділом освіти Сколівської РДА. Важливою є фінансова підтримка установи з боку Львівської ОДА та обласної ради. Зокрема, цього року з обласного екологічного фонду на проведення спеціальних заходів розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму виділено 1400 тис. грн.
9 липня 2020
У розпалі сезон відпочинку. Мандрівники шукають місця, де можна помилуватися природою і просто провести час на свіжому повітрі. Для багатьох улюбленим місцем короткотермінового відпочинку є відвідування пікнік-локацій. Для зручності та комфортну мешканців, туристів та подорожуючих в мережі Інтернет доступна інтерактивна карта пікнік-локацій в лісах Львівської області, де позначено місця, придатні для відпочинку та пікніку з фотографіями та географічними координатами їх розташування. Онлайн карта розроблена Департаментом міжнародного співробітництва та туризму Львівської облдержадміністрації спільно зі Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства і доступна за посиланням: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1b6VajV2T4xeX0L9Y-KoUFwQSy7U&ll=49.69034229735094%2C23.97115922222225&z=8 Лісівниками Львівщини до туристичного сезону підготовлено 19 рекреаційних пунктів, які розташовані вздовж автомобільних доріг загальнодержавного значення. Такі пікнік-локації мають під’їзні шляхи або пряме сполучення з автомобільними дорогами та обладнані території для стоянки авто. Рекреаційні майданчики облаштовані інформаційними стендами та аншлагами, альтанками, навісами, столами, лавочками, ящиками для сміття. Також наявні спеціально відведені місця для розведення вогнищ, що дозволяє знизити ризик виникнення лісових пожеж. Окрім того, національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує відвідати: 8 рекреаційних зон («Павлів потік», «Водоспад на річці Камянка», «Джершень», « Колодка», «Манмальсталь» «Явори», «Тустань», «Дубравка») та 2 туристичні притулки в урочищах «Дубина» і «Тустань». На даний час тривають роботи по облаштуванню територій найбільш відвідуваних рекреаційних об’єктів Нацпарку - рекреаційної зони «Водоспад на р. Кам'янка» та туристичного притулку "Дубина", з метою забезпечення рекреантів та відвідувачів ще більш зручним та комфортнішим відпочинком. Загалом, в лісах державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ облаштовано 122 рекреаційні об’єкти. Лісівники сподіваються на свідомість мешканців та гостей області і просять завжди пам’ятати про культуру відпочинку на природі та дотримуватись діючих карантинних правил! Закликаємо залишати після себе місця відпочинку чистими і охайними, щоб і новим відвідувачам було затишно і приємно відпочивати в лісі! Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства
8 серпня 2019
Одним з напрямом роботи нашого підприємства є розвиток рекреації, створення нових місць для відпочинку. Турбуючись про те, щоб дозвілля краян на лоні природи було комфортним та цивілізованим, наші лісівники створюють усе нові такі локації. Зроблено ще один крок до створення «лісового куточку» для відпочинку місцевих мешканців у лісовому масиві, неподалік села Глухів, що на Сокальщині. Завдяки старанням лісівників Соснівського лісництва, на чолі з лісничим Василем Биковим та майстром лісу Козаком, місцину для відпочинку належно упорядкували та розчистили, встановили три дерев’яні альтанки. Роботи тривають. У подальшому тут будуть інформаційні стенди, та необхідні вказівники, місце для розведення багаття, ящики для сміття. Відпочинок у лісі – завжди прекрасний варіант проведення дозвілля. Тут можна насолодитись краєвидами, подихати цілющим повітрям, активно відпочити та поспілкуватись. Тому наші лісівники турбуються про те, щоб він був комфортним та безпечним. Прес-служба ДП «Жовківський лісгосп»
16
квітня
чт.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
30
липня
пт.
До відома споживачів та інших зацікавлених сторін
10
серпня
ср.
МИСЛИВЦІ - УТРИМАЄМОСЬ, ЗБЕРЕЖЕМО І ДОПОМОЖЕМО
4
січня
ср.
До уваги мисливців
Ми у Facebook
Відео
Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства
© 2025 Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства .