Вітаємо з перемогою: Сколівські Бескиди – найкращий природний парк в Україні!
20 грудня 2021
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» - туристичний магніт Львівщини, отримав визнання на всеукраїнському рівні та став переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 у номінації НАЙКРАЩИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК.
Ukraine Tourism Awards 2021 – головна туристична премія України, яку організували Державне агентство розвитку туризму спільно з громадською спілкою “VISIT Ukraine” та Київською Туристичною Асоціацією.
До номінації запрошувались працівники національних природних парків, які забезпечують збереження, відтворення і ощадливе використання природних ресурсів, комплексів та об'єктів, які мають особливу наукову, естетичну та унікальну цінність.
Лідерство забезпечено голосуванням.
За національний природний парк «Сколівські Бескиди» віддали 1959 голосів прихильники та 3 голоси члени журі.
Захід передбачав звернути увагу на туризм, як на один із важливих складників економіки всієї держави. Премія влучає в серця українців, які піднімають, розвивають, та з кожним роком вдосконалюють сферу туризму.
Кожен переможець отримав серце Ukraine Tourism Awards, як знак вдячності та поваги.
Адміністрація парку висловлює щиросердечну подяку за підтримку у такий відповідальний час, а саме:
"Державному агентству лісових ресурсів - за активну позицію у розвитку природно-заповідного фонду України, Державному агенству розвитку туризму - за створення номінації найкращий природний парк, Львівській обласній державній адміністрації - за спільну реалізації екологічних та туристичних проєктів, Львівській обласній раді - за дофінансування проєктів різного напрямку, Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства - за постійну підтримку та спільне бачення розвитку нашої установи, Департаменту екології та природних ресурсів - за постійну консультативну та методичну допомогу, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА - за постійне лобіювання проєктів парку, Стрийській районній адміністрації (за методичну допомогу), Сколівській ОТГ - за спільне бачення туристичної інфраструктури нашого регіону, Козівській ОТГ - за спільні екологічні заходи, Підгородцівській, Козівській, Сопітській, Крушельницькій, Корчинській, Сколівській №2 школам, які активно брали участь у голосуванні. Окрема подяка "сколівським" студентам, які активну пропагували та голосували за наш парк. Ну і звичайно не можемо не подякувати нашим "енерджайзерам" - Оксана Шепега (ГІ "Збережемо наш Зарінок"), Володимир Борис (ГО "Спілка ветеранів АТО"), Олексій Тренич (ГО «Агенція рекреаційного розвитку Сколівщини»), Василь Калинів, Віра Андрейків. Ми можемо когось і забути, тому, що маємо дуже багато прихильників та тих людей, які готові нам допомагати та підказувати. Ви ті, на кого МИ розраховували завжди. Разом ми сила, разом до нових перемог!".
Сколівський «Сад родини»
17 травня 2021
З нагоди відзначення Міжнародного дня сім'ї, Дня Європи в Україні та Міжнародного дня захисту клімату 15 травня 2021 року, в урочищі «Колодка» національного природного парку «Сколівські Бескиди» у підніжжі монументального пам'ятника трембітарям та скульптури Архістратига Михаїла, при в'їзді у місто Сколе закладено «Сад родини» - висадженням 15 магнолій.
Магнолія – найдавніше квітуча рослина. З’явилася на землі в крейдяному періоді, близько 140 мільйонів років тому і стоять біля витоків походження квітучих рослин. Ця рослина отримала свою назву на честь ботаніка П’єра Магноля. Витонченість вигляду магнолій дає підставу назвати їх «аристократами» рослинного світу.
Еко-захід розпочався молебнем до Пресвятої Богородиці за родину. Учасниками дійства стали 4 членкині Міжнародного жіночого руху « За сімейні цінності» на чолі із Оксаною Білозір – Народною артисткою України, депутатом Верховної Ради чотирьох скликань, заступницею голови Національної комісії з питань закордонних українців, Богдана Янка – голови Стрийської РДА, депутатів Стрийської районної ради, представників громадських організацій та молодіжної ради Стрийщини.
«Сад родини» на Колодці буде доповнюватися кожного року новими рослинами.
Всі учасники еко-заходу пройшли спацером парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва – «Палац Гредлів», оглянули історико-краєзнавчий музей «Сколівщина», відвідали пам’ятки архітектури національного значення деревяної церкви і дзвіниці Святого великомученика Пантелеймона 1760 р. та костел Семи скорбот Матері Божої 1891-1892 р. у м.Сколе.
НПП "Сколівські Бескиди"
Голова Держлісагентства Василь Кузьович ознайомився із діяльністю екоцентру Бутивлянського лісництва
8 серпня 2020
Продовжуючи знайомство з роботою лісівників та природоохоронців на Львівщині голова Держлісагентства відвідав найбільший в цьому регіоні національний природний парк «Сколівські Бескиди». Рекреаційно-туристичний напрямок займає вагоме місце у діяльності національного природного парку. Інфраструктура рекреаційної мережі парку сформована і представлена шляхами активного екологічного туризму загальною протяжністю 144 км (в тому числі 8 екологічних стежок та 13 туристичних маршрутів), рекреаційними зонами – 8 од. та туристичними притулками – 2 од.
Василь Кузьович відвідав один з еколого-освітніх центрів національного парку в Бутивлянському лісництві, де учні місцевих шкіл отримують знання про нашу природу, ліс, тваринний і рослинний світ. Тут бере початок найпопулярніший туристичний маршрут на гору Парашку висотою 1268 м. найвищу вершину парку. Тому тут завжди багато дітей та туристів. В екоцентрі представлені виставки з історії бойківського краю та його традицій. Колоритна виставка пасхальних писанок, бойківських вишиванок, порівнянні фотографії сучасного життя і побуту місцевих бойків та століттям назад. Для відвідувачів наглядно сформовані стенди з біології розвитку рогів козулі європейської, та оленя благородного. Вражають експонати зубра та ведмедя. Для дітей та шкільної молоді умільці парку виготовили дерево-загадку для розвитку логіки.
Для проведення виховної, природоохоронної роботи з шкільними лісництвами, місцевим населенням та відвідувачами території в парку облаштовано 4 еколого-освітні центри.
Природоохоронна робота в лісовій галузі є невід’ємною частиною господарювання лісівників. Налагоджена дієва співпраця національного парку з місцевою владою та відділом освіти Сколівської РДА.
Важливою є фінансова підтримка установи з боку Львівської ОДА та обласної ради. Зокрема, цього року з обласного екологічного фонду на проведення спеціальних заходів розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму виділено 1400 тис. грн.