Робота державної лісової охорони – на постійному контролі!
3 Червня 2020
В 1 кварталі 2020 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 79 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 331м3 деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 2338,9тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 79 випадків (100%) незаконних рубок.
Добровільно оплачено лісопорушниками збитків на суму 106,1 тис.грн.
Лісогосподарськими підприємствами управління передано 33 матеріали загальною кубомасою 297м3 деревини до райвідділів поліції, сума шкоди становить 2154,8 тис.грн. Від райвідділів поліції передано в суди 3 випадки загальною кубомасою 12м3 деревини сума шкоди становить 75,3тис.грн.
2 матеріали направлено на розгляд до органів прокуратури загальною кубомасою 2м3 деревини, сума шкоди становить 14 тис.грн.
Всього в суди передано 3 матеріали по незаконних рубках загальною кубомасою 12м3 деревини, сумою шкоди 75,3 тис.грн.
Варто зазначити, що обсяги незаконних рубок в лісах лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ скоротилися з 3268м3 у 2016 році до 935м3 у 2019 році, або в 3,5 рази.
Це стало можливим завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Так, на жаль, ще не всі працівники лісової охорони є добросовісними у виконанні своїх посадових обов’язків.
З початку року за неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 30 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, а саме лісничі – 10; помічники лісничих – 2; старші майстри – 1; майстри лісу – 17, в тому числі 7 – звільнено із займаних посад, а саме 3 – лісничі, 1 – помічник лісничого та 3 – майстри лісу.
Львівське ОУЛМГ наголошує на безкомпромісній позиції щодо виявлення порушників лісового законодавства, зокрема і серед працівників державної лісової охорони.
Практика показує, що ефективність роботи з охорони лісів від незаконних рубок збільшується при тісній співпраці з правоохоронними та природоохоронними органами, використанням підприємствами фотопасток, системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що в управлінні діє пряма телефонна лінія (032-297-61-21) для повідомлень про незаконні рубки, браконьєрство та інші лісопорушення.
Довідково:
Відповідно до ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розмір шкоди завданої лісовому господарству розраховується згідно Постанови КМУ від 23.07.2008р. № 665.
Відповідно до Кримінального кодексу України (ст.246) незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ
Публічна дискусія про охорону лісів
16 травня 2019
На виконання Протоколу апаратної наради голови Львівської облдержадміністрації від 15.04.2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 16.05.2019 року, відбулася публічна дискусія щодо стану охорони лісів від незаконних рубок. У дискусії взяли участь представники ГУ НП у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, ОКСЛГП «Галсільліс», члени громадської ради при Львівському ОУЛМГ, громадські активісти та директори лісогосподарських підприємств.
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінню. За І квартал 2019 року обсяг незаконних рубок знизився на 232 куб. м (50%) порівняно з І кварталом 2018 року та склав 230 куб.м. Сума заподіяної шкоди - 1552,1 тис. грн, відшкодовано – 126,8 тис. грн, завданої шкоди або 8,2 %. За період з 2016 до 2018 року обсяги незаконних рубок зменшилися на більше ніж 2,0 тис. м3.
У І кварталі лісогосподарськими підприємствами управління зафіксовано 24 випадки про незаконну рубку загальною кубомасою 176 м3 деревини на суму 1212,8 тис. грн. скеровано у райвідділи поліції та прокуратури для розслідування і притягнення винних до відповідальності. Всі випадки незаконних рубок виявлені державною лісовою охороною.
За неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ (4 майстри лісу та 1 лісничий).
З метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області реалізуються «Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини». Окрім того, цього року Львівським ОУЛМГ розроблено «Заходи з підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень та проведення роботи з моніторингу діяльності лісопильних об’єктів».
Цими заходами передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, оперативного їх розслідування з метою притягнення порушників до відповідальності і відшкодування нанесених державі збитків.
У ході дискусії визнано, що робота з охорони лісів стає ефективнішою за умови тісної співпраці з правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями, а також використання лісогосподарськими підприємствами фотопасток, системної роботи із засобами масової інформації щодо висвітлення питань дотримання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.
У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень
10 січня 2019
У 2018 році на підприємствах Львівського ОУЛМГ суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 1191кбм, що становить 48 відсотків в порівнянні з 2017 роком.
Із загальної кількості 1242 кбм незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 368 лісопорушників, які незаконно зрубали 684 кбм деревини, що становить 55 відсотків.
Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 269 випадках на суму 686,7 тис.грн.
Всі інші невідшкодовані та невстановлені порушення, а саме 221 випадок був задокументований та переданий в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди.
Відділ охорони, захисту лісу
та мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ