Просвітницька робота
13 вересня 2019
В рамках лісівничого тижня, який проходив з 9 по 15 вересня по всій Україні в Бібрському лісгоспі проведено ряд лісівничих та просвітницьких заходів. Лісівники на сторінках ЗМІ та в інтернеті інформують громадкість про працю лісівників, життя лісу, проблеми, які стоять перед лісовою галуззю. І звичайно не обходиться без зустрічей з молоддю.
Розуміючи важливість виховання молодого покоління у любові до природи, у переддень Дня працівника лісу відбулась зустріч учнів Романівської школи з лісівниками Романівського лісництва. В.о лісничого Романівського лісництва Борис Коваленко провів цікаву екскурсію лісовими стежками.
Свою розповідь лісничий розпочав з колиски наших лісів. Зокрема розказав і на практиці показав, як вирощується садивний матеріал для майбутніх лісів, як неохідно доглядати за тендітними сіянцями та саджанцями з яких в мабутньму виростуть могутні бучини та діброви. Дальше діти помандрували лісовою стежкою, яка веде на гору Камула, що є найвищою вершиною між Уралом та Карпатами. Під час мандрівки лісничий фахово розказав про історію лісівництва, про те, які дерева ростуть в цій місцевості, біологію їх розвитку, як треба берегти та охороняти ліс.
Жваво крокуючи лісом учні дійшли до місця відпочинку Камула. В цьому місці, лісівники, для відпочинку людей,встановили альтанку, столики, лавочки, місця для вогнищ, смітники. Для поєднання природи та духовних потреб на вершечку гори, з якої відкривається чудовий краєвид, встановлена фігура Матері Божої, яка охороняє ці лісові терени. Тут завжди багато туристів та відпочиваючих, про те не завжди всі ведуть себе як виховані люди.
Власне і цього разу діти побачили неприємну картину, коли попередні відпочивальники залишили після себе гори сміття. В той же час лісівники були приємно вражені коли діти запропонували навести лад та прибрати все сміття.
За деякий час місце відпочинку не можна було впізнати. Навівши лад та відпочивши, учні продовжили знайомитись з лісовими теренами та працею лісівників . Загалом під час екскурсії учні дізнались багато цікавого про ліс та працю лісівників, почули різні бувальщини з лісівничого життя. Від такого спілкування діти і лісівники залишились задоволені. Дякуючи молодому лісничому за цікаву екскурсію вони говорили: - хочемо ще.
Лісівники щиро раді зустрічам з підростаючим поколінням. З таких зустрічей діти пізнають лісівничу професію і будуть знати, що лісник не злодій, не браконьєр, а дбайливий господар в лісі який раціонально його використовує, охороняє та зберігає для майбутніх поколінь.
Спалювання стерні – шкода довкіллю
6 серпня 2019
На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні та соломи. Це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж в лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.
Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на лісові масиви, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж.
Лісівники Бібрського лісгоспу закликають громадян бути вкрай обережними та суворо дотримуватись правил пожежної безпеки.
Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі, в недозволених місцях. Категорично заборонено вивозити та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання!
Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни району.
Прес-служба лісгоспу
Спростування інформації!
2 липня 2019
27 червня 2019 року на фейсбук сторінці "Варта-1" та 30 червня 2019 року на порталі 032.ua у публікації: «Львів’яни б’ють на сполох: у районі вул. Тунельної вирубують здоровий ліс, - ФОТО» поставлено під сумнів законність проведення лісогосподарських заходів в районі вулиць Тунельна-Винниця на території Брюховицького лісництва державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».
У зв’язку з цим ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» повідомляє:
1. На ділянці, що в даному урочищі (квартал 86, виділ 12, 13, 18) Брюховицького лісництва проводиться прохідна рубка в насаджені дуба червоного на загальній площі 3,3 га.
2. Дозвільною підставою для проведення лісогосподарського заходу: прохідної рубки в кварталі 86 виділі 12,13,18 є лісорубний квиток СЕРІЯ 02 ЛКБ №464110 від 05 квітня 2019 року, який виданий державним підприємством «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» згідно з ст. 69 Лісового Кодексу України, на основі матеріалів безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду Брюховицького лісництва ДП «Львівський ЛСНЦ» за 2018 рік виданий Львівською державною лісовпорядною експедицією інв. №380/01.
3. Відповідно до ПОСТАНОВИ КМУ від 12 травня 2007 р. № 724 «Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів» п.12 «Прохідні рубки призначені для збільшення приросту кращих дерев, підвищення товарності деревостанів та скорочення строків вирощування технічно стиглої деревини, поліпшення складу, структури та підвищення стійкості деревостану».
4. Обговорення з громадськістю, щодо проведення запланованих лісогосподарських заходів у 2019 рік (в тому числі прохідна рубка у кварталі 86, виділі 12, 13, 18) по Брюховицькому лісництві ДП «Львівський ЛСНЦ» відбулося у Брюховицькій селещній раді – Протокол №64 від 06 грудня 2018 року (витяг).
5. Інформацію щодо видачі дозвільних документів на проведення рубок в ДП «Львівський ЛСНЦ» та протоколи обговорень з громадськістю викладені на сайті ДП «Львівський ЛСНЦ» (http://llsnc.com.ua/)
6. Відповідно до лісорубного квитка СЕРІЯ 02 ЛКБ №464110 від 05 квітня 2019 року строком закінчення заготівлі є 31 грудня 2019 року.
7. Станом на 01 липня 2019 року, із вище описаної рубки, згідно договорів купівлі-продажу необробленої деревини, реалізовано круглі лісоматеріали (дуб червоний) в кількості 46,849 м3, деревини дров’яної НП-1 (дрова для палива) в кількості 77,538 м3.
Добра селекція - запорука високопродуктивних лісів
26 березня 2019
Для вирощування високопродуктивних лісів необхідно мати якісний посадковий матеріал, який можна отримати тільки з насіння з добрими генетичними властивостями. Заготівля насіння в Бібрському лісгоспі в основному проводиться на постійних лісонасіннєвих ділянках , а також на лісонасіннєвих плантаціях. Лісонасіннєві плантації призначені для масового продукування і отримання протягом тривалого періоду високоякісного та цінного за спадковими властивостями насіння лісових порід.
Хвойні породи в лісгоспі займають всього 10% від загальної площі, в тому числі модрина європейська всього займає 795 га. З метою збільшення площ шпилькових порід на місці похідних деревостанів, в лісгоспі щорічно створюється 10-15 га лісових культур з модрини європейської, яка є цінною, швидкорослою деревною породою. Для отримання в подальшому якісного насіння модрини в лісгоспі протягом останніх трьох років закладено 5 га насіннєвих плантацій цієї породи в Брюховицькому, Романівському та Перемишлянському лісництвах. В поточному році в Свірзькому лісництві на місці галявини, яку розчистили від чагарників та трав закладено 1 га насіннєвої плантації модрини європейської, з саджанців, які вирощені у власному господарстві. В подальшому з даної площі можна буде заготовляти якісне насіння для потреб лісгоспу та інших господарств.
Насіння модрини користується значним попитом в лісівників. На даний час Бібрський лісгосп вже реалізував 15 кг насіння модрини лісівникам Львівської, Волинської, Рівненської, Чернівецької областей. І сьогодні лісгосп має можливість ще додатково реалізувати бажаючим насіння модрини.
Майбутнє лісу в наших руках!
22 березня 2019
Міжнародний день лісів у Перемишлянському лісництві ДП "Бібрське лісове господарство" відзначили відновленням лісу на площі 1 га. Долучилися до праці лісівників: головний лісничий Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Целень з працівниками управління, голова громадської ради при Держлісагентстві України Василь Масюк, голова громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства Степан Білас з членами громадської ради, депутат Львівської обласної ради Василь Баран, голова та заступник Перемишлянської РДА Володимир Танчин та Богдан Гуменюк, голова Перемишлянської районної ради Роман Андрусишин, представники органів місцевого самоврядування, представники громадської ініціативи «Друзі лісу», журналісти, студенти Національного лісотехнічного університету та активна молодь Української академії лідерства в якій навчаються діти з усієї України.
Головний лісничий Бібрського лісгоспу Мирослав Пилипів ознайомив учасників акції з діяльністю лісгоспу та технологією відтворення лісів, а також з породами дерев та схемою змішування головних порід на місці висадки лісу.
Через кілька годин на місці колишнього модринового лісу красувались молоді ялички та дуби, які були посаджені дбайливими руками.
В процесі спілкування з лісівниками учасники акції дізнались багато цікавого та нового про ліс, його корисні властивості та функції про які, багато хто і уявлення не мав.
Лісівники Бібрського лісгоспу, щиро подякували всім за участь у відновлені лісу, а на згадку подарували сіянці ялиці білої та буклети «Правда про ліс».
Молодий ліс, учасники акції присвятили героям, які віддали своє життя за свободу в боях на сході України.
З хорошим настроєм, досвідом посадки лісу, враженнями і знаннями про ліс та працю лісівників учасники акції повернулись у Львів, з надією, що з часом на місці тендітних сіянців виросте могутній ліс.
Про свої враження студенти розповідають на сторінках соцмереж: "Кажуть, що людині для щастя треба протягом життя посадити дерево. А ми сьогодні вирушили саджати цілий ліс! На ДП "Львівський лісовий селекційно - насіннєвий центр" спостерігали, як за допомогою новітніх технологій насіння у штучних умовах проходить свій шлях до майбутнього дерева. Далі у компанії громадської ініціативної групи "Друзі лісу. Львівщина" вирушили на посадку саджанців. У процесі, спілкуючись з лісниками, дізнались багато нового: виявилось, ліс має близько 70 корисних функцій, про які ми і не мали уявлення. Мастили кросівки, грілись малиновим чаєм і саджали ялини та дуби у затишній компанії. А як ще проводити Міжнародний День Лісу? Сьогодні ми вкотре так щиро і палко закохались у самобутню природу нашої країни. Від того лиш сильніше заохочуємо ставитись до неї відповідально."
З яким настроєм садили ліс студенти? За що болить серце у лісівників, а що підіймає настрій? Які функції виконує Громадська рада? Відповіді на ці питання будуть у сюжеті журналістів громадської ініціативи "Друзі лісу. Львівщина".
Що вкладемо в дітей - те і отримаємо!
20 березня 2019
20 березня у світі відзначають Міжнародний день щастя. Основна мета свята – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі дарунки долі, навіть якщо іноді в житті трапляються не надто приємні сюрпризи. Частинкою позитиву вирішили поділитися працівники Опацького лісництва Самбірського лісгоспу з учнями шкіл Дрогобицького району, відвідавши учнів старших класів Смільнянської та Опаківської загальноосвітніх шкіл.
Діти – наше майбутнє і що змалечку ми усі всі в них вкладемо, таке і буде наше суспільство. Вчителі, батьки, навколишнє середовище закладають в юні голови знання, формують характер тощо. Працівники в цей прекрасний день пройнялися бажанням донести до дітей знання, які допомогли їм бути вдячні за всі дари природи, які їх оточують.
Лісничий Опацького лісництва Микола Чіхрак розповів підростаючому поколінню значення лісу в житті кожної людини, важливість посадки молодого лісу, шанобливе ставлення до оточуючого середовища, правила поведінки в лісі, про заходи які проводитимуться на теренах лісництва.
«Любов до природи має бути закладена ще змалку. Ми повинні донести до них повагу до всього живого», - зазначив Микола Миколайович.