Підсумки роботи ДП “Бібрський лісгосп” за І квартал 2019 р.
7 травня 2019
Бібрський лісгосп веде лісове господарство на основі науково-обґрунтованих матеріалів лісовпорядкування. Раціонально використовуючи лісові ресурси забезпечує лісовідновлення, охорону лісу від пожеж, лісопорушень, шкідників та хвороб лісу. Незважаючи на труднощі, які переживає галузь, підприємство І квартал 2019 року завершило з хорошими економічними показниками. В І кварталі 2019 році заготовлено 10,186 тис.куб.м ліквідної деревини. Обсяг реалізації продукції у І кварталі 2019 року становить 11,476 млн.грн. Від господарської діяльності отримано 486 тис.грн. чистого прибутку. Рентабельність діяльності підприємства в І кварталі 2019 року становить 4,2 %.
За І квартал 2019 року середньомісячна зарплата працівників становить 9094 грн.
Підприємство справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. Протягом І кварталу 2019 року державним підприємством сплачено до державного та місцевих бюджетів 4597 тис.грн в тому числі єдиного соціального внеску 78 тис.грн.. Податок за лісові землі, який надходить в місцевий бюджет становить 94 тис.грн. Рентної плати за використання лісових ресурсів сплачено 739 тис.грн., в тому числі в державний бюджет – 672 тис.грн., в місцевий бюджет – 67 тис.грн. Недоїмка перед бюджетом та заборгованості із сплати єдиного соціального внеску на підприємстві відсутні. Лісгосп немає заборгованості із виплати заробітної плати.
Вся заготовлена лісопродукція реалізується на внутрішньому ринку через аукціонні торги.
На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.
Протягом І кварталу 2019 року рубки формування і оздоровлення лісів проведені на площі 179 га, в тому числі догляд за молодняками – 30 га, вибіркові санітарні рубки на площі 94 га.
Перспективним методом у вирощуванні лісу є ведення лісового господарства наближеного до природи лісівництва. Завдяки проведеним заходам в тому числі і рубок, природа допомагає лісівникам у відновленні лісу.
Ефективними до використання в лісовому господарстві є рубки переформування, які дають можливість постійно залишати дану ділянку лісу покритою лісовою рослинністю, переформовувати одновікові насадження в різновікові, які є стійкішими, а також похідні деревостани переформовувати в господарсько цінні різновікові насадження. При цьому такі рубки можна застосовувати в різних категоріях лісів та в деревостанах різних вікових груп.
З метою попередження пожеж в І кварталі 2019 року влаштовано 18 км мінералізованих смуг та проведено 8 км доглядів за існуючими мінсмугами, перекрито 10 позапланових доріг.
Лісовідновлення в 2019 році заплановане на площі 112 га, в тому числі садіння лісових культур – 34 га, сприяння природному відновленню лісу – 78 га. Дані роботи виконані в повному обсязі.
Державною лісовою охороною постійно проводиться організація та пропаганда охорони лісу, ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу, з метою своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку в лісових масивах.
З метою недопущення самовільних рубок лісу та попередження лісових пожеж в лісгоспі постійно проводиться патрулювання лісових масивів державною лісовою охороною та рейдовими бригадами.
Працівниками державної лісової охорони в І кварталі 2019 року проведено 11 рейдів по перевірці дотримання вимог лісового законодавства.
В лісових масивах встановлено та постійно оновлюється наглядна агітація на природоохоронну та протипожежну тематику.
Щороку в лісгоспі проходить Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка стала доброю традицією у лісівників та всіх небайдужих хто любить ліс, вболіває за збереження та примноження природи рідного краю. Паралельно з цією Акцією проходить і місячник благоустрою та озеленення, який відбувається в області.
Під час таких заходів спільно працюють лісівники, учнівська молодь, представники органів місцевого самоврядування, громадські організації та всі небайдужі люди. Загалом під час лісокультурної кампанії висаджено понад 220 тис.шт. дерев та кущів.
Для забезпечення потреб лісовідновлення в І кварталі 2019 року заготовлено 13 кг лісового насіння в тому числі 2 кг ялини та 11 кг модрини.
Все заготовлене насіння перевірено Львівською лісонасіннєвою лабораторією та висіяно в лісових розсадниках.
Лісгосп завжди допомагає садивним матеріалом для озеленення, в порядку благочинної допомоги, школам, церковним громадам, сільським та міським радам, природоохоронним організаціям.
В зоні діяльності лісгоспу мисливське господарство ведуть 5 користувачів мисливських угідь.
Мисливські угіддя лісгоспу розміщені в Свірзькому лісництві на площі 4788 га.
В І кварталі 2019 року складено 2 протоколи на порушників правил полювання.
Не стоїть лісгосп і осторонь проблем захисту держави від агресора. Підприємством постійно надається допомога військовим частинам, які знаходяться на передовій, а також учасникам АТО, їхнім сім’ям, які проживають в зоні діяльності лісгоспу.
По мірі можливості лісгосп допомагає вирішувати і соціальні питання місцевих жителів. Громадянам без обмежень реалізовується дров’яна деревина для опалення житла та ділова деревина для будівництва та ремонту осель. Надається допомога сільським радам, школам, лікарням, а також жителям, які потерпіли від стихійних лих.
Що стосується взаємодії з громадськістю то підприємство працює прозоро і відкрито. Вся інформація, яка стосується діяльності підприємства розміщується і оновлюється на сайті лісгоспу, проводиться обговорення всіх лісогосподарських заходів з місцевими громадами. З місцевим населенням проводяться масово-роз’яснювальні зустрічі з питань охорони збереження та використання лісових ресурсів, вирішуються соціальні питання.
Лісгосп вдячний всім тим, хто по справжньому любить ліс та цінує працю лісівників і готовий до співпраці, обговорення та вирішення лісівничих питань, які турбують громадськість.
У мисливських угіддях Бібрського лісгоспу збільшується чисельність козулі та зайця-русака
12 лютого 2019
Після закриття сезону полювання 2018-2019 років на диких парнокопитних тварин та хутрових звірів в угіддях ДП «Бібрське лісове господартво» облікували мисливський фонд.
Проведення обліку чисельності мисливської фауни є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно після завершення сезону полювання. Облік проводили методом шумового прогону на пробних площах і подвійним картуванням слідів по кварталах. Додатково облікували копитних видів звірів на місцях підгодівлі для визначення співвідношення за статтю і віком.
Контроль за організацією, проведенням та дотриманням методичних рекомендацій обліків державного мисливського фонду в угіддях підприємства здійснювали представники Львівського ОУЛМГ, також до обліку були залучені представники Держпродспоживслужби.
Єгерська служба державного підприємства «Бібрське лісове господарство» продовжує роботи із відтворення й охорони мисливської фауни. Зокрема, підгодовує диких звірів та патрулює мисливські угіддя.
Результати проведеної роботи показують тенденцію до збільшення чисельності козулі та зайця-русака. Чисельність дикого кабана в мисливських угіддях Бібрського лісгоспу порівняно з минулим роком не змінилася
Прес-служба
ДП «Бібрське лісове господарство»
Підсумки минулого року та плани на поточний рік від Бібрського лісгоспу
5 лютого 2019
ДП «Бібрський лісгосп» завершило 2018 рік з хорошими економічними показниками. За минулий рік підприємство заготувало 42,2 тис. м куб. ліквідної деревини, в тому числі рубками головного користування - 29,9 тис. м куб. Обсяг реалізації продукції у 2018 році становить 50,575 млн грн. Всю заготовлену лісопродукцію реалізували на внутрішньому ринку через аукціонні торги. На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.
Завдяки поліпшенню економічних показників вдалося на 23% збільшити середньомісячну зарплату працівників - до 11090 грн.
Впродовж 2018 року рубки формування і оздоровлення лісів у Бібрському лісгоспі провели на площі 598 га, в тому числі догляд за молодняками - 193 га, вибіркові санітарні рубки провели на площі 287 га.
Роботи з лісовідновлення лісівники підприємства провели на площі 131 га: посадили лісові культури на 62 га, виконали роботи зі сприяння природному відновленню лісу на 69 га. Догляди за лісовими культурами провели на площі 403 га. Для попередження пожеж впродовж року підприємством влаштовано 18 км мінералізованих смуг та проведено 60 км доглядів за існуючими мінсмугами, перекрито 10 позапланових доріг.
Бібрський лісгосп справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. За 2018 рік підприємство сплатило до державного та місцевих бюджетів 18932 млн грн, в тому числі єдиного соціального внеску 3875 млн грн. За використання лісових ресурсів Бібрський лісгосп минулоріч перерахував 2,1 млн. грн рентної плати до державного бюджету та 185 тис. грн - до місцевих бюджетів.
Державна лісова охорона підприємства постійно охороняє ліси та пропагує тему охорони лісу серед населення. Також у лісах підприємства наглядають за появою шкідників та хвороб лісу, щоб своєчасно їх виявити і не допустити розповсюдження у лісових масивах. Щоб не допустити самовільні рубки та попередити лісові пожежі, державна лісова охорона та рейдові бригади постійно патрулюють лісові масиви. Загалом у 2018 році проведено 33 рейди, під час яких виявлено 17 випадків незаконних рубок.
У 2018 році лісгосп продовжив оновлення основних засобів виробництва та покращення умов праці робітників на лісозаготівельних роботах. Зокрема, придбали трактор «Білорус», а для вивезення деревини з важкодоступних місць придбали один тракторний причеп з гідроманіпулятором. Також минуло річ підприємство купило 14 бензопил та один мотокущоріз, культиватори КЛД 1,8 та КНГ 1,10. Загалом на оновлення техніки та обладнання використано 5,422 млн грн.
Для забезпечення потреб лісовідновлення у 2018 році заготовлено 9460 кг лісового насіння. Все заготовлене насіння перевірено Львівською лісонасінневою лабораторією та висіяно у лісових розсадниках. Минулоріч у розсадниках вирощено 403 тис. шт. сіянців та 21 тис. шт. саджанців головних лісоутворюючих порід. В лісгоспі також приділяють увага вирощуванню посадкового матеріалу для потреб озеленення та благоустрою населених пунктів. Підприємство завжди допомагає садивним матеріалом для озеленення школам, церковним громадам, сільським та міським радам, природоохоронним організаціям.
В зоні діяльності лісгоспу мисливське господарство ведуть 5 користувачів мисливських угідь. Мисливські угіддя лісгоспу розміщені в Свірзькому лісництві на площі 4788 га. Впродовж 2018 року єгерська служба лісгоспу заготувала та використала для підгодівлі мисливської фауни 10 тон зерна та зерновідходів, 1 тис. шт. зернових та гіллячкових снопиків. В результаті злагодженої роботи єгерської служби виконано доведений ліміт на добування мисливської фауни в повному обсязі. Поряд з біотехнічними заходами єгерською службою постійно проводяться рейди з охорони мисливського фонду від браконьєрства. За 2018 році складено 4 протоколи на порушників правил полювання.
Компанія "SGS" провела у лісгоспі наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства принципам та критеріям Forest Stewardship Council® (Лісової Наглядової Ради). Звіт аудиторів компанії "SGS" засвідчив, що ведення лісового господарства на підприємстві відповідає «Принципам і критеріям» FSC®.
У 2019 році підприємство планує провести лісовідновлення на площі 112 га. Для відновлення лісів та ремонту посадок попередніх років заплановано виростити в розсадниках 500 тис. шт. посадкового матеріалу. Від рубок догляду та рубок головного користування заплановано заготовити 39,6 тис. м куб. деревини. Лісгосп працює над проблемами збереження лісового середовища, створення умов природного лісовідновлення. Вибіркове рубання лісу на засадах наближеного до природи лісівництва планують проводити на площі не менше 70% від загальної площі рубок.
Одним з важливих питань над яким лісгосп працює, це виготовлення правовстановлюючих документів на землі державного лісового фонду. У 2018 році на ці роботи було використано 695 тис. грн, в таких же об’ємах заплановано провести ці роботи і в 2019 році.
Понад 1 млн. гривень заплановано використати на оновлення техніки та обладнання.
Підприємство також постійно надає допомога військовим частинам, які знаходяться на передовій, а також учасникам АТО, їхнім сім’ям, які проживають в зоні діяльності лісгоспу. По можливості лісгосп допомагає вирішувати і соціальні питання місцевих жителів.
Лісгосп вдячний всім тим, хто по справжньому любить ліс та цінує працю лісівників і готовий до співпраці, обговорення та вирішення лісівничих питань, які турбують громадськість.
Прес-служба
ДП "Бібрський лісгосп"