Рейдові групи патрулюють місця реалізації новорічних ялинок
23 грудня 2021
Кожен день наближає нас до найчарівнішого та найочікуванішого періоду – зимових свят. Безумовно, одним із головних його атрибутів залишається новорічна ялинка. На жаль, щороку знаходяться охочі незаконно зрубати ялинку собі, а то й на продаж.
З метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок проводяться комплексні рейдові перевірки.
21.12.2021 року рейдовою групою у складі лісової охорони ДП «Львівський лісгосп», Франківського та Залізничного райвідділів поліції м.Львова, Франківської районної адміністрації проведено патрулювання прилеглої території до ринку «Провесінь» та на вул.Патона на предмет виявлення незаконно добутих новорічних ялинок та дотримання законності при торгівлі ними.
В результаті проведених дій було виявлено факт торгівлі ялинками у невстановленому місці та відповідно правоохоронцями складено 1 адміністративний протокол. Інших правопорушень не зафіксовано.
Нагадуємо, що кожна незаконна рубка новорічної ялинки тягне за собою накладення штрафу, розмір якого становить від 510 грн, а також до цієї суми додається розмір шкоди завданої лісовому господарству, що залежить від діаметру деревця. Крім цього незаконний продаж дерев припиняється шляхом вилучення товару.
Купуйте лише законно зрізані ялинки, які оснащені бирками зі штрих-кодом, і лише у спеціально визначених для цього місцях.
Нехай новорічна ялинка принесе затишок та приємні емоції у Вашу оселю!
Лісівники Жовківщини запрошують на "ялинковий ярмарок"
20 грудня 2019
Відомий український комічний актор, гуморист, шоумен, телеведучий Тарас Стадницький обрав для себе новорічні красуні у ДП «Жовківський лісгосп».
Шоумен придбав для себе одну традиційну ялиночку, а ще одну - в горщику.
Встигли поспілкуватись з народним улюбленцем та запросити його у дендропарк «Під Гараєм» ( який сподобався гостям) навесні, коли тут все буяє кольорами
Побажали актору та його сім‘ї щасливих Різдвяних свят.
А вам нагадуємо, що традиційні живі ялини вирощуються лісівниками на спеціальних плантаціях, чи заготовляються при заходах з формування та оздоровлення лісів, тобто - без будь-якої шкоди для лісу.
За матеріалами
прес-служби ДП "Жовківський лісгосп"
Яку обрати ялинку, щоб не зашкодити довкіллю?
13 грудня 2019
До Нового року залишаються лічені дні. Традиційно, головним атрибутом цього свята є новорічна ялинка. Напевно, кожного з нас турбувало питання, яку ж ялинку обрати – живу чи штучну. Такий вибір залежить від особистих вподобань, але останніми роками супроводжується рядом стереотипів, котрі часто заважають прийняти правильне рішення.
Сьогодні, нерідко зустрічається думка про те, що купівля живих дерев «сприяє» знищенню українських лісів, проте вона є не коректною. Заготівля новорічних ялинок відбувається не хаотично, а навпаки, суворо контролюється. Державна лісова охорона спільно з представниками Національної поліції та екологічної інспекції проводять рейди по охороні хвойних насаджень та виявленню лісопорушників.
Якщо ви купуєте на ринку законно заготовлене новорічне дерево – ви не шкодите природі. При виборі живої ялинки звертайте увагу на наявність обов’язкового маркування – пластикові бирки зі штрих-кодом, за яким можна отримати повну інформацію про походження, сорт і якість деревця та законність його реалізації.
Лісівники дбають про те, щоб у кожному домі красувалася ялинка, але шкоди лісам це не приносило. Тому, кожного року створюються спеціальні плантації хвойних насаджень, а також реалізовуються ялинки в горщику, які весною можна висадити у відкритий грунт.
Разом з тим, існує думка, що вибір штучної ялинки це правильне рішення, оскільки, використовувати її можна багаторазово, це економить бюджет і час, який доводиться витрачати на вибір натурального дерева. Але негативний вплив штучної ялинки на навколишнє середовище є значно більшим ніж купівля живої, оскільки їх виробництво базується на використанні викопного палива – газу, нафти та вугілля, а тому є безпосереднім джерелом парникових газів. Лише за умови використання однієї й тієї ж штучної ялинки 20 років і більше, її вплив на навколишнє середовище мінімізується.
Також важливим питанням є утилізація ялинок. Якщо живі дерева переробляють на тирсу, використовують як добриво чи для опалення, для зимової підгодівлі звірів, то з утилізацією штучних значно складніша ситуація. Пластик розкладатиметься не 1, не 2 і навіть не 20 років, а смітєєпереробка практично відсутня.
Отже, перед тим, як придбати, поміркуйте над тим, як довго використовуватимете штучну ялинку та в який спосіб утилізовуватимете.
Вибирайте ялинку відповідально і пам’ятайте, що вона має бути не тільки гарною, але й безпечною.
ДП «Львівський лісгосп»