Вирощування декоративного садивного матеріалу у теплицях Боринського лісгоспу
28 липня 2020
Великою особливістю ДП “Боринське лісове господарство” є не тільки те, що воно займається основними видами лісогосподарської діяльності: вирощуванням садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід нашого регіону, висаджуванням на ділянках відведених під лісовідновлення та доглядами, охороною лісу та заготівлею деревини, а й досить активно – вирощуванням декоративного садивного матеріалу. Одна з найважливіших справ у вирощуванні декоративного садивного матеріалу - заготівля та посадка зелених живців.
Розмноження зеленими живцями – спосіб, який дозволяє при невеликих витратах вихідного матеріалу отримати велику кількість укорінених живців багатьох цінних декоративних порід, а інколи зелене живцювання є єдиними способом отримати прийнятний в плані вкорінення результат. Для укорінення використовують приріст поточного року з маточних дерев і кущів. А саме відрізки пагонів поточного року, що почали дерев’яніти, довжиною 5 – 7 см з 2 – 3 листочками.
Працівниками спеціалізованого лісорозсадника, який знаходиться на території контори підприємства здійснюється заготівля живців як хвойних так і листяних порід дерев та кущів. Основні породи, які використовують для живцювання хвойних порід – це насамперед туї, кипарисовики, ялівці різних видів і форм. Листяні породи – це гортензії, спіреї, форзиції, жасмини та інші декоративні красивоквітуючі кущі.
За інформацією
ДП "Боринське лісове господарство"
Вирощування декоративного садивного матеріалу у Крушельницькому лісництві
23 Червня 2020
У своєму господарюванні працівники Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» приділяють значну увагу вирощуванню декоративного садивного матеріалу. Так на садибі лісництва в розсаднику цілий рік роботи вистачає, інколи в гору глянути ніколи. Рясні літні дощі спровокували інтенсивний ріст бур’янів, тільки встигай сапати та виносити рештки за межі посадок. Загальновідомо, що запорукою здорових насаджень є якісний садивний матеріал. Тому саме зараз, влітку, треба уміло дбати про посіви на розсаднику.
Вирощування декоративного садивного матеріалу справа нелегка і довготривала. Та коли бачиш результати своєї праці, коли можеш задовільнити потреби клієнтів, а лісництво при цьому отримує додаткові кошти на ведення лісового господарства, то починаєш працювати з подвійною силою. Так з початку року було реалізовано понад 300 шт. саджанців, також було передано 200 шт. саджанців на озеленення садка, школи і церкви навколишніх сіл.
Все, що дає ліс, деревина, ягоди і плоди, горіхи, гриби, мед, лікарська сировина, повинно бути збережено і використано на благо людям. У цьому й полягають основні справи лісівника.
За інформацією
НПП «Сколівські Бескиди»
Декоративні – ті, що милують око…
19 липня 2019
У Бродівському лісгоспі вирощують і переробляють не лише промислову деревину, яка використовується у житловому будівництві, на меблевих фабриках, у вигляді всіляких ДВП, ДСП, ОСБ, дров, пелетів… Певне місце тут посідає й плекання дерев, кущів та рослин декоративних, які розраховані для клієнтів, що бажають ними прикрасити-озеленити власні садиби… Та й не лише їх. Мова також про прилеглі території комунальних, державних установ, громадські місця… Йдеться про дитсадки, школи, храми, культурно-мистецькі заклади, алеї, клумби…
Для таких випадків, – підкреслює провідний інженер лісових культур лісгоспу Лідія Кінаш, – ми щороку вирощуємо понад 30 тисяч штук декоративно-посадкового матеріалу, серед якого до двох сотень різних видів листяних і хвойних культур.
Починають у лісгоспі з живцювання. Це відносно швидкий і простий спосіб, який не потребує спеціальних прийомів і навичок, необхідних при щепленні чи окуліруванні… Використовують також відкриту і закриту форми кореневої системи. Останнім часом набирає все більшої популярності горшкова культура… Частина «зеленого декоративу» йде під реалізацію, але не бракує у лісгоспі прохань від неприбуткових організацій, які сподіваються на благодійницьку місію підприємства. В багатьох випадках спрацьовують взаємовигідні інтереси лісництв і шкіл, де учні допомагають збирати лісівникам насіння, обладнують мурашники чи майструють годівнички для пташок…
Як наслідок такої співпраці, з’являються на подвір’ях шкіл та інших стрункі та пишні вічнозелені туї… Чи то «Смарагд», чи то «Вагнер»… Перший сорт приживеться навіть на не надто родючій землі, він привабливо виглядає і як у шеренгах живої огорожі, і як солітер, тобто самотнім. «Вагнер» краще пнеться вгору на відкритих просторах, але й тінь йому не надто страшна, тим паче, що потребує грунтів вологих. Його рекомендують для поодиноких посадок, але це правило для нього не конечне – гарно дивиться й при живоплоті..
Вирощують в лісгоспі і ялівці, і форзиції, і вейгели, і спіреї… Дбайливо за ними доглядають працівниці Люба Охович та Марія Смолінська. Люблять ці жінки красу, серед якої працюють. Здається, це той випадок, коли робота для них не лише обов’язок, а й покликання.
Під їхніми старанними руками декоративні деревця, кущі, рослини сяють на ділянках кольорами багрянцю, зеленого оксамиту, жовтогарячими та голубими барвами… Їх варто придбати, вони воістину милують наше око!
Ігор Табінський.
Фото автора.
http://xn----9sbjqqonn2q.xn--j1amh/?p=538