Озеленення території реабілітаційного центру учасників АТО «Фенікс»
13 листопада 2019
Дерев багато не буває, особливо якщо це територія реабілітаційного центру учасників АТО «Фенікс».
Щоб озеленити територію та подарувати зелені барви людям директор ДП «Рава-Руське ЛГ» - Косовський А. П. та працівники Шклівського лісництва, сьогодні, завітали до реабілітаційного центру учасників АТО «Фенікс» з саджанцями вічнозелених дерев.
«…В народі говорять, що зелений колір символізує спокій, мир, радість та надію. Тому, ми - лісівники, найменше, що можемо зробити, то посадити дерева, щоб життя кожної людини йшло по зеленому кольорі. А такі слова як «війна», існували лише як історія, про яку ми завжди пам’ятатимемо…» - з такими словами Косовський А. П. звернувся до учасників АТО.
Засновник центру – Посікіра А. Р. та наші мужні захисники з усмішками садили деревця разом з лісівниками, адже вони звикли робити маленькі кроки для великого майбутнього.
За інформацією ДП "Рава-Руське ЛГ"
ЗЕЛЕНІ ШАТИ ДОВКОЛА ХРАМУ
31 жовтня 2019
Минулої суботи парафіяни греко-католицької церкви Гаїв-Дітковецьких зібралися на чергову толоку. За якихось два тижні у них храмовий празник – Димитрія, саме тим іменем Святого великомученика колись давно їхні предки нарекли свою святиню.
Отже, клопотів вистачає. Насамперед парафіяни хочуть належно облагородити територію коло церкви.
Свого часу, а саме 1931 року, з ініціативи тодішнього священника о. Івана Татаринського біля храму була насипана символічна могила на честь односельчан, полеглих у роки Першої світової та в боротьбі за волю України. Її відновлено у 1990 році.
Нині ж символічну могилу доповнюють стелою пам’яті Небесній Сотні та Меморіальною плитою бійцям АТО… Отже, на толоці серед інших присутні й скульптор Едуард Бучинський, і архітектор за фахом Ярослав Руцький…
Ярослав Руцький родом з Гаїв-Дітковецьких. Уже на пенсії, але бере активну участь у толоках і своїм досвідом допомагає облагородженню території навколо церкви.
Очевидно, що сюди входить і культурне озеленення території. Біля меморіального комплексу розбивають невеличкий сквер, вздовж доріжок з галькою висаджують декоративні деревця.
Коли мова заходить про озеленення, односельці згадують про Бродівський лісгосп. Він завжди виручить. І на цей раз також. Тим паче, що там працює інженером з охорони і захисту лісу виходець з Гаїв-Дітковецьких Володимир Тереховський. Власне, він і доставив до рідного села всю цю «зелену красу», яку лісівники виділили з приводу сторіччя храму. А серед неї – розмаїті туї (східна, колоновидна, куляста), самшит, тис ягідний, кущі ялівцю…
При сонячній погоді робота кипіла. Працювали люди літні і школярі. Від пенсіонера, голови церковної громади Василя Губача до другокласника Миколи Гладюка, якого на толоку привела старша сестра Софійка. Деревця й кущі висаджували за попередньо складеною картою. Була тут присутня й інженер лісових культур лісгоспу Лідія Кінаш, готова в будь-який момент надати свою консультацію з приводу кожного саджанця, й лісокультурниця Люба Охович.
Парафіяни Гаїв-Дітковецьких переконані, що спільними зусиллями якнайкраще підготуються до світлого храмового празника і столітнього ювілею церкви. А в тім, що на самому святі серед почесних гостей будуть і бродівські лісівники, які «завжди виручають», жодного сумніву нема!
Ігор Табінський.
Фото автора.
http://xn----9sbjqqonn2q.xn--j1amh/?p=768
Декоративні – ті, що милують око…
19 липня 2019
У Бродівському лісгоспі вирощують і переробляють не лише промислову деревину, яка використовується у житловому будівництві, на меблевих фабриках, у вигляді всіляких ДВП, ДСП, ОСБ, дров, пелетів… Певне місце тут посідає й плекання дерев, кущів та рослин декоративних, які розраховані для клієнтів, що бажають ними прикрасити-озеленити власні садиби… Та й не лише їх. Мова також про прилеглі території комунальних, державних установ, громадські місця… Йдеться про дитсадки, школи, храми, культурно-мистецькі заклади, алеї, клумби…
Для таких випадків, – підкреслює провідний інженер лісових культур лісгоспу Лідія Кінаш, – ми щороку вирощуємо понад 30 тисяч штук декоративно-посадкового матеріалу, серед якого до двох сотень різних видів листяних і хвойних культур.
Починають у лісгоспі з живцювання. Це відносно швидкий і простий спосіб, який не потребує спеціальних прийомів і навичок, необхідних при щепленні чи окуліруванні… Використовують також відкриту і закриту форми кореневої системи. Останнім часом набирає все більшої популярності горшкова культура… Частина «зеленого декоративу» йде під реалізацію, але не бракує у лісгоспі прохань від неприбуткових організацій, які сподіваються на благодійницьку місію підприємства. В багатьох випадках спрацьовують взаємовигідні інтереси лісництв і шкіл, де учні допомагають збирати лісівникам насіння, обладнують мурашники чи майструють годівнички для пташок…
Як наслідок такої співпраці, з’являються на подвір’ях шкіл та інших стрункі та пишні вічнозелені туї… Чи то «Смарагд», чи то «Вагнер»… Перший сорт приживеться навіть на не надто родючій землі, він привабливо виглядає і як у шеренгах живої огорожі, і як солітер, тобто самотнім. «Вагнер» краще пнеться вгору на відкритих просторах, але й тінь йому не надто страшна, тим паче, що потребує грунтів вологих. Його рекомендують для поодиноких посадок, але це правило для нього не конечне – гарно дивиться й при живоплоті..
Вирощують в лісгоспі і ялівці, і форзиції, і вейгели, і спіреї… Дбайливо за ними доглядають працівниці Люба Охович та Марія Смолінська. Люблять ці жінки красу, серед якої працюють. Здається, це той випадок, коли робота для них не лише обов’язок, а й покликання.
Під їхніми старанними руками декоративні деревця, кущі, рослини сяють на ділянках кольорами багрянцю, зеленого оксамиту, жовтогарячими та голубими барвами… Їх варто придбати, вони воістину милують наше око!
Ігор Табінський.
Фото автора.
http://xn----9sbjqqonn2q.xn--j1amh/?p=538