Відомчий контроль з охорони праці
26 березня 2021
24 березня 2021 року у державному підприємстві "Старосамбірське лісомисливське господарство" було проведено відомчий оперативний адміністративно-громадський контроль з охорони праці IV рівня за участю представників Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства: головного інженера Громяка Юрія Орестовича та головного спеціаліста відділу лісових ресурсів, машин та технологій Степанишина Василя Михайловича.
В ході перевірки директор ДП "Старосамбірське ЛМГ" Мрочко Юрій Михайович та головний інженер підприємства Бородюх Андрій Остапович ознайомили перевіряючих із роботою нижнього складу та автотранспортного цеху. Показали, як проходять лісозаготівельні роботи по розчищенню лісової просіки під дорожнє полотно та будівництво лісової дороги в урочищі «Шумина» Сусідовицького лісництва.
У Старявському та Сусідовицькому лісництвах присутні ознайомились із специфікою роботи при здійсненні лісозаготівель як штатними працівниками так і найманими бригадами приватних суб’єктів господарювання.
Також було проведено перевірку технічної документації з охорони праці та її ведення керівниками підрозділів.
В результаті перевірки роботу з охорони праці ДП «Старосамбірське ЛМГ» визнано задовільною. Розроблено відповідні заходи щодо усунення виявлених порушень і недоліків з охорони праці та профілактики виробничого травматизму.
За інформацією
ДП «Старосамбірське ЛМГ»
Проведено навчання та перевірку знань з питань охорони праці
16 березня 2021
В рамках проведення оперативного адміністративно – громадського контролю з охорони праці IV рівня у державному підприємстві «Радехівське лісомисливське господарство» службою з охорони праці за участю головного спеціаліста Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Степанишина В.М., представників ЦРЛ та пожежного нагляду проведено навчання та перевірку знань посадових осіб та керівників структурних підрозділів з питань охорони праці.
Особливу увагу звернено на профілактику виробничого травматизму, охорону праці при проведенні лісозаготівельних робіт, експлуатації деревообробного обладнання, вантажнопіднімальних механізмів, збереження лісових насаджень від пожеж та вміння надати першу долікарську допомогу.
Працівники підприємства показали належний рівень теоретичних знань та професійних навичок з питань охорони праці для безпечного виконання своїх виробничих завдань та функціонування підприємства.
Відділ лісових ресурсів,
машин та технологій Львівського ОУЛМГ
Відпочинок у лісі
8 квітня 2019
Відпочинок у лісі – це романтично, затишно і традиційно для кожного з нас, особливо у теплу пору року. Але він має бути комфортним і максимально безпечним – причому це стосується як відпочивальників, так і власне лісу. Особливої актуальності ця тема набуває під час пожежонебезпечного періоду. Тому лісівники Бродівщини досить багато уваги приділяють рекреаційним пунктам.
Дві зони відпочинку облаштовані вздовж автомобільних трас. Одна вздовж траси Київ – Чоп «Три ведмеді», інша на трасі Броди – Червоноград «Озерце». Лісівники подбали про те, аби до зони відпочинку був зручний під’їзд і можливість паркування авто.
В кожному такому пункті є зручні дерев’яні столи й лави, ошатні альтанки, накриття від дощу. Крім того є спеціально облаштовані місця для розведення вогню – це зручно для людей і водночас безпечно від вогню, який є найбільшим ворогом лісу в зелених насадженнях.
Подбали господарі лісу і про найменших своїх гостей: дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, пісочницями присутні в багатьох цих зонах. Це допомагає повноцінно відпочити і дорослим, і малим.
А щоб ніхто під час відпочинку не втратив пильності, майданчики прикрашають яскраві і змістовні панно, аншлаги, стенди, які нагадують про правила поведінки в лісі, про безпечне поводження з вогнем та відповідальність за порушення лісового законодавства.
На жаль, наші громадяни частенько грішать тим, що залишають після свого відпочинку сміття. Щоб запобігти засміченню лісових масивів, лісівники облаштовують спеціальні місця для збору сміття. Проте їхніх зусиль буває недостатньо. Тож лісівники сподіваються на свідомість відпочивальників. Господарі лісу вкотре просять відвідувачів рекреаційних пунктів не смітити, поважати їхню працю, цінувати створене – не пошкоджувати збудованих архітектурних споруд, не псувати їх написами. Адже на їхнє будівництво, постійну підтримку чистоти й порядку йдуть чималі кошти. Та й кожен приходить відпочивати не останній раз, тож варто подбати, щоб і наступного разу в місці відпочинку було затишно й приємно.
Працівники лісової галузі чудово розуміють значимість своєї роботи щодо створення таких рекреаційних пунктів і тому продовжують працювати та постійно підтримують дані об’єкти. Так цього року були поновлені альтанки, столи, дитячі майданчики. Лісівники регулярно прибирають дані зони відпочинку. Це не лише захищає лісові насадження, підтримує навколишнє середовище у задовільному стані, допомагає уникнути лісових пожеж.
У мисливських угіддях Бібрського лісгоспу збільшується чисельність козулі та зайця-русака
12 лютого 2019
Після закриття сезону полювання 2018-2019 років на диких парнокопитних тварин та хутрових звірів в угіддях ДП «Бібрське лісове господартво» облікували мисливський фонд.
Проведення обліку чисельності мисливської фауни є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно після завершення сезону полювання. Облік проводили методом шумового прогону на пробних площах і подвійним картуванням слідів по кварталах. Додатково облікували копитних видів звірів на місцях підгодівлі для визначення співвідношення за статтю і віком.
Контроль за організацією, проведенням та дотриманням методичних рекомендацій обліків державного мисливського фонду в угіддях підприємства здійснювали представники Львівського ОУЛМГ, також до обліку були залучені представники Держпродспоживслужби.
Єгерська служба державного підприємства «Бібрське лісове господарство» продовжує роботи із відтворення й охорони мисливської фауни. Зокрема, підгодовує диких звірів та патрулює мисливські угіддя.
Результати проведеної роботи показують тенденцію до збільшення чисельності козулі та зайця-русака. Чисельність дикого кабана в мисливських угіддях Бібрського лісгоспу порівняно з минулим роком не змінилася
Прес-служба
ДП «Бібрське лісове господарство»
205 га лісу минулоріч відновили лісівники Радехівського лісомисливського господарства
8 лютого 2019
У 2018 році державне підприємство "Радехівське лісомисливське господарство" забезпечило виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. У своїй практичній діяльності підприємство керується основними положеннями організації і ведення лісового господарства, викладених в проекті лісовпорядкування. Підприємство сплатило до зведеного бюджету 14539 тис. грн податків, зборів та обов’язкових платежів, в тому числі до місцевого бюджету — 5942 тис. грн. На підприємстві запроваджена система електронних закупівель APS – тендер на платформі PROZORRO.
Загалом ДП «Радехівське лісомисливське господарство» у 2018 році заготувало 59449 кубометрів ліквідної деревини, в тому числі на рубках головного користування – 44059 кубометрів. На власних виробничих потужностях підприємства за 2018 рік перероблено 16432 кубометрів деревини. Рубки формування і оздоровлення лісів проведено на площі 1420 га, де заготовлено 15390 кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 327 га.
Загальні обсяги відтворення лісів за рік склали 205 га: на 164 га створено лісові культури, на площі 41 га - забезпечено природне поновлення, що становить 20 % від всього лісовідновлення.
Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб. Тому на підприємстві розробляють та проводять ефективний комплекс протипожежних та інших заходів, спрямованих на збереження, охорону та захист лісів. У лісомисливському господарстві організована постійна робота рейдових бригад, в якій беруть участь 20 осіб, з них 15 працівників державної лісової охорони та 5 працівників поліції.
За час проведення ялинкової компанії проведено 12 рейдів, під час яких виявлено 7 випадків незаконно зрубаних ялинок. Порушники відшкодували 3178 грн шкоди, заподіяної лісу.
Впродовж року підприємство забезпечувало висвітлення інформації про свою діяльність, зокрема, плани рубок головного користування та рубок поліпшення якісного складу лісів, графіки проведення відводів ділянок в рубки тощо - інформація своєчасно з'являлася на сайті підприємства, а також обговорювалася на зустрічах з громадськістю та органами місцевого самоврядування.
Прес-служба ДП "Радехівське
лісомисливське господарство"
В угіддях Жовківського лісгоспу збільшується чисельність козулі та зайця-русака
8 лютого 2019
У Жовківському лісгоспі завершився традиційний мисливський облік тварин. Рахували мисливську дичину за допомогою методу шумового прогону та спостереженням у місцях підгодівлі.
Результати проведеної роботи показують тенденцію до збільшення чисельності козулі і зайця-русака, які є основними представниками мисливської фауни в угіддях Жовківського лісгоспу. А от чисельність дикого кабана дещо зменшилась.
Матеріали цього обліку враховуватимуть у проектах лімітів добування мисливських тварин у сезоні 2018-2019 років. Мисливський облік тварин проводять з метою забезпечення раціонального та невиснажливого використання державного мисливського фонду, встановлення об’єктивних лімітів добування (відстрілу, відлову) мисливської фауни у наступному сезоні полювання.
Прес-служба
ДП «Жовківський лісгосп»
Львівський лісгосп підсумував результати минулорічної роботи
7 лютого 2019
ДП «Львівський лісгосп» завершив 2018 рік з доволі непоганими лісівничими та економічними результатами. Підприємству вдалося забезпечити виконання усіх запланованих фінансово-господарських показників.
Львівський держлісгосп здійснює господарську діяльність у лісах поблизу м. Львів. Всі землі підприємства входять у межі зеленої зони міста, окрім того майже 63% держлісфонду належить до природно-заповідних об’єктів. Господарська діяльність у лісах підприємства обмежена, оскільки рубок головного користування підприємство не проводить. Відтак більша частина насаджень перебуває у вікових групах «пристигаючих» і «стиглих» лісів, що впливає на їх санітарний та рекреаційно-естетичний стан. Відповідно до вимог лісового та природоохоронного законодавства, враховуючи стан насаджень та біологічні особливості порід, підрозділи підприємства проводять різні види рубок формування і оздоровлення лісів. Всі рубки проводяться вибірковим способом, що у свою чергу постійно зберігає оптимальні умови лісового середовища та має мінімальний вплив на сформовані екологічні зв’язки. Починаючи з 2017 року, підприємство повністю відмовилось від проведення суцільних рубок.
Після вирубування дерев, лісівники підприємства завжди проводять роботи із сприяння природному поновленню та введенню необхідних корінних порід. За підсумками 2018 року на ділянках вибіркових рубок та у вікнах утворених після вирубування дерев висадили 100 тис. саджанців основних лісотвірних порід (дуб звичайний, сосна звичайна, бук лісовий та інші). Такий підхід до лісовідновлення сприяє формуванню різновікових багатоярусних лісових насаджень складної породної структури, яка відповідатиме корінним типам лісорослинних умов.
Загалом, витрати підприємства на ведення лісового господарства у минулому році склали 15367,9 тис. грн. – це 100% власні кошти підприємства. Бюджетне фінансування, незважаючи на специфіку лісгоспу, відсутнє повністю. За власні кошти підприємство забезпечило збереження наявних лісів, організувало належну охорону та захист лісових насаджень, провело ряд необхідних лісівничих та санітарно оздоровчих заходів, заходів пов’язаних з приведенням лісів до оптимального породного складу та структури, догляд за лісовими насадженнями віком до 50 років та інше.
У 2018 році підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів 4724 тис. грн податків, зборів та обов’язкових платежів, а також 1666 тис. грн. відрахувань Єдиного соціального внеску. Найбільшу частку у сумі сплачених податків становить податок на додану вартість – 45%, податок на доходи фізичних осіб – 30%, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 12,5%.
При проведенні лісівничих заходів у 2018 році держлісгоспом заготовлено 22755 кубометрів ліквідної деревини, з них ділової – 3011 кубометрів. Весь об’єм отриманої деревини використаний для потреб населення та місцевих суб’єктів господарської діяльності.
Лісопродукція підприємства реалізовується на аукціонних торгах з продажу необробленої деревини. За 2018 рік підприємство реалізувало лісопродукції на внутрішній ринок на 20005 тис. грн, або 158,7% порівняно з попереднім роком. Останні роки Львівський лісгосп продукцію не експортує. Для потреб населення у 2018 році реалізовано 4,3 тис. кубометрів деревини – в основному це дрова для опалення.
Завдяки покращенню економічних показників, у 2018 році на 64,8% зросла середньомісячна зарплата штатних працівників підприємства, вона становить 8525 грн. Середньооблікова чисельність штатних працівників – 81 особа. Чистий прибуток лісгоспу за 2018 рік становить 100 тис. грн.
Важливим завданням із захисту лісу у 2018 році для Львівського лісгоспу була боротьба із шкідниками та хворобами лісу. З метою своєчасного виявлення ознак погіршення санітарного стану лісів, працівники лісової охорони підприємства на постійній основі проводять моніторинг лісових насаджень щодо виявлення осередків шкідників та хвороб лісу та проектування і виконання заходів з їх ліквідації. Впродовж року окреме детальне лісопатологічне обстеження, в тому числі і за участі спеціалістів лісопатологів, було проведено на площі 2400 гектарів. Такі заходи дозволяють утримувати ліси у належному санітарному стані та зменшувати прояви негативних явищ у лісах.
Щодо загального санітарного стану лісів, то на початок 2018 року у лісах підприємства було виявлено 1310 гектарів осередків хвороб лісу й 70 гектарів осередків шкідників лісу. Найпоширенішими хворобами лісу були: опеньок осінній (483 га), бактеріальний рак ясена (335 га), трутовики (413 га). Основним шкідником лісу був верхівковий сосновий короїд – він пошкодив 203 га. Впродовж року додатково виникло 128 гектарів хвороб та 203 гектари шкідників лісу. В результаті проведених лісівничих заходів впродовж року було ліквідовано 561 гектар хвороб лісу та 105 гектарів шкідників лісу. В тому числі вибіркові санітарні рубки проведено на площі 413 га.
Для попередження та виявлення порушень лісового та природоохоронного законодавства, у 2018 році державна лісова охорона Львівського лісгоспу, спільно із індивідуальним патрулюванням закріплених дільниць, провела 58 спільних рейдів у лісових масивах. В результаті роботи рейдової бригади було виявлено 13 порушників лісового законодавства, які завдали шкоду лісовому господарству на суму 84543 грн. На всіх порушників було складено протоколи та притягнуто до встановленої законом відповідальності. Також було виявлено 13 випадків незаконних рубок вчинених невідомими особами, матеріали по яких було передано в правоохоронні органи.
Впродовж року працівники лісгоспу провели 77 тематичних зустрічей з громадськістю, на яких обговорювали основні питання ведення лісового господарства, взаємодію з місцевими жителями, участь громадськості у посадках лісу. тощо.
У 2019 року ДП «Львівський лісгосп» планує утримати темпи росту виробничих показників, в тому числі заходи з формування та оздоровлення лісів будуть проведені на площі 925 га, при чому буде отримано 22,5 тис. кубометрів деревини. Це дасть змогу досягти необхідних фінансово-економічних показників для забезпечення належної охорони лісів та утримання насаджень у належному стані.
Прес-служба
ДП “Львівський лісгосп”
Підсумки минулого року та плани на поточний рік від Бібрського лісгоспу
5 лютого 2019
ДП «Бібрський лісгосп» завершило 2018 рік з хорошими економічними показниками. За минулий рік підприємство заготувало 42,2 тис. м куб. ліквідної деревини, в тому числі рубками головного користування - 29,9 тис. м куб. Обсяг реалізації продукції у 2018 році становить 50,575 млн грн. Всю заготовлену лісопродукцію реалізували на внутрішньому ринку через аукціонні торги. На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.
Завдяки поліпшенню економічних показників вдалося на 23% збільшити середньомісячну зарплату працівників - до 11090 грн.
Впродовж 2018 року рубки формування і оздоровлення лісів у Бібрському лісгоспі провели на площі 598 га, в тому числі догляд за молодняками - 193 га, вибіркові санітарні рубки провели на площі 287 га.
Роботи з лісовідновлення лісівники підприємства провели на площі 131 га: посадили лісові культури на 62 га, виконали роботи зі сприяння природному відновленню лісу на 69 га. Догляди за лісовими культурами провели на площі 403 га. Для попередження пожеж впродовж року підприємством влаштовано 18 км мінералізованих смуг та проведено 60 км доглядів за існуючими мінсмугами, перекрито 10 позапланових доріг.
Бібрський лісгосп справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. За 2018 рік підприємство сплатило до державного та місцевих бюджетів 18932 млн грн, в тому числі єдиного соціального внеску 3875 млн грн. За використання лісових ресурсів Бібрський лісгосп минулоріч перерахував 2,1 млн. грн рентної плати до державного бюджету та 185 тис. грн - до місцевих бюджетів.
Державна лісова охорона підприємства постійно охороняє ліси та пропагує тему охорони лісу серед населення. Також у лісах підприємства наглядають за появою шкідників та хвороб лісу, щоб своєчасно їх виявити і не допустити розповсюдження у лісових масивах. Щоб не допустити самовільні рубки та попередити лісові пожежі, державна лісова охорона та рейдові бригади постійно патрулюють лісові масиви. Загалом у 2018 році проведено 33 рейди, під час яких виявлено 17 випадків незаконних рубок.
У 2018 році лісгосп продовжив оновлення основних засобів виробництва та покращення умов праці робітників на лісозаготівельних роботах. Зокрема, придбали трактор «Білорус», а для вивезення деревини з важкодоступних місць придбали один тракторний причеп з гідроманіпулятором. Також минуло річ підприємство купило 14 бензопил та один мотокущоріз, культиватори КЛД 1,8 та КНГ 1,10. Загалом на оновлення техніки та обладнання використано 5,422 млн грн.
Для забезпечення потреб лісовідновлення у 2018 році заготовлено 9460 кг лісового насіння. Все заготовлене насіння перевірено Львівською лісонасінневою лабораторією та висіяно у лісових розсадниках. Минулоріч у розсадниках вирощено 403 тис. шт. сіянців та 21 тис. шт. саджанців головних лісоутворюючих порід. В лісгоспі також приділяють увага вирощуванню посадкового матеріалу для потреб озеленення та благоустрою населених пунктів. Підприємство завжди допомагає садивним матеріалом для озеленення школам, церковним громадам, сільським та міським радам, природоохоронним організаціям.
В зоні діяльності лісгоспу мисливське господарство ведуть 5 користувачів мисливських угідь. Мисливські угіддя лісгоспу розміщені в Свірзькому лісництві на площі 4788 га. Впродовж 2018 року єгерська служба лісгоспу заготувала та використала для підгодівлі мисливської фауни 10 тон зерна та зерновідходів, 1 тис. шт. зернових та гіллячкових снопиків. В результаті злагодженої роботи єгерської служби виконано доведений ліміт на добування мисливської фауни в повному обсязі. Поряд з біотехнічними заходами єгерською службою постійно проводяться рейди з охорони мисливського фонду від браконьєрства. За 2018 році складено 4 протоколи на порушників правил полювання.
Компанія "SGS" провела у лісгоспі наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства принципам та критеріям Forest Stewardship Council® (Лісової Наглядової Ради). Звіт аудиторів компанії "SGS" засвідчив, що ведення лісового господарства на підприємстві відповідає «Принципам і критеріям» FSC®.
У 2019 році підприємство планує провести лісовідновлення на площі 112 га. Для відновлення лісів та ремонту посадок попередніх років заплановано виростити в розсадниках 500 тис. шт. посадкового матеріалу. Від рубок догляду та рубок головного користування заплановано заготовити 39,6 тис. м куб. деревини. Лісгосп працює над проблемами збереження лісового середовища, створення умов природного лісовідновлення. Вибіркове рубання лісу на засадах наближеного до природи лісівництва планують проводити на площі не менше 70% від загальної площі рубок.
Одним з важливих питань над яким лісгосп працює, це виготовлення правовстановлюючих документів на землі державного лісового фонду. У 2018 році на ці роботи було використано 695 тис. грн, в таких же об’ємах заплановано провести ці роботи і в 2019 році.
Понад 1 млн. гривень заплановано використати на оновлення техніки та обладнання.
Підприємство також постійно надає допомога військовим частинам, які знаходяться на передовій, а також учасникам АТО, їхнім сім’ям, які проживають в зоні діяльності лісгоспу. По можливості лісгосп допомагає вирішувати і соціальні питання місцевих жителів.
Лісгосп вдячний всім тим, хто по справжньому любить ліс та цінує працю лісівників і готовий до співпраці, обговорення та вирішення лісівничих питань, які турбують громадськість.
Прес-служба
ДП "Бібрський лісгосп"
Тягнутися угору – як і ліс: у ДП "Бродівське лісове господарство" підсумували роботу за 2018 рік
5 лютого 2019
Закінчилися зимові свята, й 2019-й повноправно перейняв трудову естафету з її сподіваннями, сповненими рішучості й оптимізму. Та щоб краще бачити перспективу, колективи, підприємства прискіпливо аналізують рік минулий, – шукають добірне насіння досвіду, яке б щедро проросло в році прийдешньому…
З-поміж майже двох десятків лісгоспів, які входять до сфери Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство «Бродівське лісове господарство» виділяється тим, що має надзвичайно високий рівень переробки деревини. Лісопереробним підрозділом підприємства в 2018 році освоєно 51,5 тис. кубометрів деревини та випущено продукції на суму 90,1 мільйонів гривень.
ДП «Бродівський лісгосп» є одним з найбільших серед підприємств Львівського ОУЛМГ платником податків та обов’язкових платежів до бюджетів. За 2018 рік сплачено 70 млн. 273 тис грн. податків, в тому числі 33 млн 279 тис до державного бюджету, 18 млн.729 тис. грн. до місцевого бюджету та інших платежів 18 млн. 265 тис. грн.
На підприємстві на даний час працює 477 працівників. Середня заробітна плата одного працівника складає за 2018 рік – 14637 грн.
– Обсяг реалізації в діючих цінах за 2018 рік – 153 мільйони 553 тисяч гривень, – зазначає головний інженер Микола Серватович.
Комплексне господарство з високим рівнем переробки деревини, яким є підприємство, дає змогу:
- підтримувати стабільну, ефективну та прибуткову діяльність підприємства (чистий прибуток в 2018 році становить – 5 млн. 284 тис грн.);
- вкладати кошти у ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів у лісовому фонді без залучення бюджетних державних коштів;
- будувати та ремонтувати лісовозні дороги за власні кошти підприємства (у 2018 році збудовано 6,5 км лісовозних доріг в Заболотцівському лісництві на суму 684,3 тис. грн.);
- регулярно оновлювати матеріально-технічну базу підприємства, вкладати капітальні інвестиції у виробництво.
У 2018 році придбано: автолісовоз КамАЗ 4310 з причіпом – 631,6 тис грн.; форвардер Амкодор 2662-01 – 4млн 750 тис грн.; гідроманіпулятор Oniar 74 – 751.8 тис грн.; стрічковопильна рама Wood-Mizer LT-70 – 901.5 тис. грн., торцювальні верстати ВТ-63 - 65,1 тис грн., та 2 торцювальні верстати ВТ-50 – 115,1 тис. грн.
– В минулому році заготовлено 111097 кубометрів деревини від всіх видів рубок, – розповідає головний лісничий лісгоспу Олег Потьомкін. – В тому числі 53572 кубометрів від рубок головного користування та 57525 кубометрів від рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства.
Та лісівники не лише рубають, а й поновлюють лісові насадження, тобто живуть і діють за правилом – «Зрубав – посади!».
– План з поновлення лісу, – зауважує інженер лісових культур Лідія Кінаш, – виконано. – На 50 гектарах уже розвиваються молоденькі деревця, а 167 гектарів відвели під природне поновлення – сосни, бука, вільхи…
Звісно, до кожної такої площі – індивідуальний підхід і догляд – де ручний, де механізований. Впродовж року в лісгоспі доглядали 1 350 гектарів молодого лісу.
Цього року в лісгоспі рекордний урожай: при плані 1 700, зібрали 7 265 кілограмів насіння. Не дармує й розсадник. В наявності лісгоспу 1 мільйон саджанців і сіянців, переважна більшість яких знайде собі прописку в рідному лісі. Частину реалізують…
У 2018 році проводилися профілактичні заходи щодо охорони лісів від пожеж, як наслідок загорянь на території лісового фонду не було. Створено 45 км мінералізованих смуг та здійснювався догляд за вже існуючими мінералізованими смугами протяжністю 675 км.
Тривали лісопатологічні обстеження насаджень на площі 3000 га, за результатами яких проводилися погодження заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану лісів, в першу чергу, пошкоджених шкідниками та хворобами лісу. В 2018 році проведено такі заходи в осередках шкідників та хвороб лісу, а саме вибірковими та суцільними санітарними рубками на площі 1618 га.
В 2018 році виявлено 22 випадки незаконної рубки лісу на території держлісфонду підприємства загальною кубомасою 55 м3, збитки від яких складають 329,962 тис. грн. В 19 випадках лісопорушень - на 31 м3 та 184,42 тис. грн. збитків, лісовою охороною складені відповідні протоколи. У 14 випадках шкода відшкодована лісопорушниками в добровільному порядку на суму 49,803 тис. грн., матеріали решти випадків, як на виявлених та невиявлених лісопорушників, передані в правоохоронні органи.
В 2019 році планується проводити ряд заходів з охорони та захисту лісу, а саме лісопатологічні обстеження насаджень на площі 3 тис. га, профілактичні заходи з охорони лісу від пожеж, влаштування та поновлення протипожежних смуг протяжністю 720 км, посилити рейдову роботу з охорони лісу від пожеж та лісо порушень. Розвішування шпаківень та штучних гніздівель для птахів.
Лісгосп – підприємство різнопланове й завдання його керівника Ореста Ониськіва, як уже не раз підкреслювалося, тримати в полі зору всі стадії виробництва – заготівлю деревини, переробку, розсадники, відновлення лісових насаджень, всі аспекти діяльності трудового колективу – фінансово-економічні, технологічні, кадрові, соціальні.
– Звісно, виробничі показники за підсумками року радують, - зауважує Орест Ярославович, – але маємо вже нині думати про майбутнє, а там не все так райдужно та однозначно.
З 1 січня 2019-го збільшилося податкове навантаження на лісгоспи. На 50 відсотків зростає рента за спеціальне використання лісових ресурсів… А що це значить? Подорожчає наша продукція! Можна було би частково згладити це подорожчання за рахунок збільшення обсягів рубки, та не маємо права – вони фіксовані… Отже, в тій ситуації будемо намагатися більше налягати на якість нашого товару… Фахівців у нас не бракує, – підсумував Орест Ярославович і сподівається, що нинішній рік теж буде стабільним та успішним, як і попередній.
Ігор Табінський
Відтворення лісів, рекорд України та курс на модернізацію виробництва - у ДП "Жовківський лісгосп" підсумували роботу за 2018 рік
16 січня 2019
У Жовківському лісгоспі проаналізували усі значимі для підприємства події за 2018 рік.
Минулоріч лісівники підприємства відновили ліси на площі 129 га. До цього процесу, окрім лісівників, були залучені також активні, свідомі люди. Чудовою тенденцією стає участь у таких лісокультурних акціях сімей - це найкраще втілення в життя поєднання приємного з корисним!
Завдяки ДП "Жовкіське лісове господарство" вдалося озеленити парки і сквери, міські алеї, пам’ятні місцини, школи, адмінбудівлі у зоні діяльності підприємства. Навіть, встановили рекорд України з висадки найдовшої алеї лип у Бутинському лісництві - 5 750 м. Усі посадки лісу проводили виключно власним посадковим матеріалом, вирощеним у теплицях лісгоспу.
Завдяки зусиллям лісової охорони вдалось запобігти лісовим пожежам у 2018 році. Окрім постійного чергування, лісівники проводили цілий ряд протипожежних заходів - це і створення нових мінералізованих смуг, і поновлення створених раніше, встановлення рекламних щитів на протипожежну тематику та наочне роз’яснення місцевим громадам важливості недопущення пожеж у лісах.
У минулому році підприємство продовжувало ознайомлювати широкі кола громадськості з всеукраїнською проблемою масового всихання соснових насаджень, внаслідок розповсюдження шкідників. Організовували семінари, обговорення за участі громадськості, науковців та журналістів.
Поряд з цими важливими у житті підприємства подіями, працівники щоденно виконували свою роботу. Доглядали за культурами, за сіянцями в теплицях, оберігали лісові масиви від самовільних рубок, самотужки прибирали їх від стихійних сміттєзвалищ, заготовляли насіння, проводили ряд біотехнічних заходів у мисливських угіддях, займалися заготівлею деревини та переробкою її у лісокомплексі підприємства.
У 2018 році значно зріс рівень доходу від реалізації продукції, порівняно із 2017 роком. Він становить 56 млн грн (у 2017 р. був 38 млн грн).
Особливу увагу на підприємстві приділяють модернізації виробництва. За 2018 рік ДП "Жовківське лісове господарство" вклало у розвиток власного виробництва понад півтора мільйона гривень. Найбільш значущими капіталовкладеннями можна назвати лісовозний автомобіль УРАЛ-4320 (300 тис. грн), краново-маніпуляторну установку (376 тис. грн), верстат багатопилковий та верстат торцювальний (разом - орієнтовно 460 тис. грн) для потреб цеху переробки лісокомплексу. Також придбали трелювальні гідрозахвати для потреб виробничих підрозділів, мотокоси та кущорізи для догляду за лісовими культурами, відеореєстратор для використання в роботі бригад з охорони лісу та багато іншого.
Важливу роль на підприємстві має соціальне забезпечення працівників. Розмір середньої заробітної плати за 2018 рік склав понад 10,1 тис. грн, що більш ніж на 3,3 тис. грн перевищує значення 2017 року. Підприємство веде ефективну діяльність, мовою цифр це означає, що усі показники плюсові та перевищують планові норми. Це відображається і на зростанні відрахувань у казну державного та місцевих бюджетів. За підсумками року, підприємство сплатило 22,8 млн. грн податків. Зокрема, до держбюджету сплачено 12,1 млн. грн податків та зборів, ЄСВ - 5,3 млн. грн, до бюджетів місцевих рівнів перераховано 5,4 млн. грн. Зростання обсягів сплати податків та зборів коливається в межах 40%.
Прес-служба
ДП «Жовківський лісгосп»