Ренатуризація тиса ягідного в умовах Сколівських Бескидів

6 листопада 2020р, Новини підприємств. Прес-служба

В НПП «Сколівські Бескиди» в 2008 році було розпочато роботи по виконанню Програми збереження та відновлення насаджень з участю тиса ягідного в Сколівських Бескидах на період до 2018 року, надзвичайно цінної, реліктової породи, яка занесена до Червоної книги України.Ця порода відома в народі своєю надміцною цінною деревиною котра має ряд назв: червоне дерево, негний-дерево, залізне дерево та ін., а за часів Австро-Угорської імперії жителі Карпат платили податок деревиною тису. Із неї виробляли декоративні меблі, деталі возів та різних механізмів, мости, гарматні ядра та ін. Такий великий попит на деревину цієї породи і повільне його відновлення спричинило до майже повного винищення тису ягідного в Українських Карпатах. Залишки популяцій тиса ягідного на теренах Сколівських Бескидів не можуть відновлюватись природним шляхом самостійно.


В ході виконання Програми було створено дві куртини тиса ягідного в Бутивлянському лісництві, під наметом бука лісового, шляхом висаджування саджанців, вирощених в розсаднику. Мета посадки: проведення досліджень та моніторингу за ростом і розвитком саджанців тиса ягідного, з метою подальшого створення лісових культур за його участі.


Враховуючи, аналіз отриманих даних щодо приживлення, приросту, а також навиків та практичних результатів отриманих в ході виконання попередньої Програми вказує на те, що з метою подальших досліджень та моніторингу оптимальних грунтово-кліматичних умов для створення куртин тиса ягідного, нацпарк розробляє продовження її на термін до 2031 року.

Науковий відділ
НПП «Сколівські Бескиди»

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини підприємcтв