Рятувальники Золочівщини провели спільні навчання з працівниками ДП «Бродівське лісове господарство».
Метою даних навчань є налагодження взаємодії та вдосконалення навичок щодо гасіння пожеж в лісових масивах та в екосистемах.
тел/ф.: +380(032)2976121 e-mail: info@w.forest.gov.ua
Карта сайтуЛьвівське обласне управління лісового та мисливського господарства
Рятувальники Золочівщини провели спільні навчання з працівниками ДП «Бродівське лісове господарство».
Метою даних навчань є налагодження взаємодії та вдосконалення навичок щодо гасіння пожеж в лісових масивах та в екосистемах.
Новини за темою
17 Червня 2022
На території ДП "Рава-Руське ЛГ" проведено спільні тактичні протипожежні навчання. У навчаннях була задіяна лісова охорона підприємства на чолі з директором Антоном Косовським та головним лісничим Тарасом Чіхраком, а також начальник Львівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Горохівський, начальник 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Дмитро Кириченко, начальник відділу оперативного реагування 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Іван Глушко, головний інспектор відділу запобігання ЧС Львівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Андрій Рачинський, начальник 48 ДПРП 17 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Тарас Лещишин, заступник начальника 48 ДПРП 17 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Роман Жигайло. У ході заходу було продемонстровано різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників та рятувальників, готовність особового складу обох відомств до всіх необхідних дій на випадок виникнення масштабних лісових пожеж. Крім того, відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж. За легендою навчань, черговим оперативним за допомогою камер відеоспостереження було виявлено задимленість у кварталі 19 Рава-Руського лісництва ДП " Рава-Руського ЛГ". У наслідок поривчастого вітру існувала швидкого поширення вогню лісовими масивами. До місця пожежі направлено спеціальні автомобілі лісового господарства з модулями пожежогасіння та працівниками. Задача групи: - проведення наземної розвідки району пожежі; - гасіння її осередків; - встановлення площі та напрямку розповсюдження. За результатами розвідки виявлено низову пожежу на площі 0, 10 га. яка стрімко поширюється. Головний лісничий ДП " Рава-Руського ЛГ" очолює керівництво гасіння лісової пожежі, залучає до проведення повітряної розвідки району. Оцінивши обстановку, він приймає рішення щодо залучення служб цивільного захисту району. У подальшому, учасниками навчання були продемонстровані практичні дії сил і засобів, направлених на гасіння низової пожежі та її ліквідації. Зокрема, практична частина навчань складалась з наступних частин: - Орієнтування на місцевості та доведення вихідної обстановки; - Навчальний елементі "Розвідка району пожежі"; - Навчальний елемент " Проведення повітряної розвідки за допомогою квадрокоптеру"; - Навчальний елемент " Гасіння низової пожежі силами та засобами лісового господарства". Підбиваючи підсумки спільного навчання, директор підприємства А.П. Косовський зазначив, що учасники заходу вдало відпрацювали основні етапи гасіння лісової пожежі а також показали готовність за потреби злагоджено діяти з пожежниками та справилися із поставленим завданням на відмінно. Але цьогорічний важкий пожежонебезпечний період і сильна засуха показали, що ми маємо бути готовими дати відсіч вогню за будь-яких обставин, аби вберегти наші ліси! За матеріалами ДП "Рава-Руське лісове господарство"
5 серпня 2022
З метою запобігання пожеж в природних екосистемах і лісових масивах працівниками НПП «Сколівські Бескиди» спільно з рятувальниками Стрийщини проведено рейд та патрулювання території урочища "Павлів потік", що біля м. Сколе. В процесі інформаційно-роз'яснювальної роботи було залучено відвідувачів рекреаційного пункту різних вікових категорій. Наймолодші учасники грали в цікаву і захопливу гру «Ліс без вогню», а з дорослими проведено дискусію та майстер-клас з гасіння пожежі. Подібні заходи актуальні тепер, оскільки продовжується суха спекотна погода та спостерігаються масові відвідування лісів населенням, пов’язаних з відпочинком, туристичними мандрівками та ночівлями у лісі, заготівлею ягід. Відповідно, зростає ймовірність виникнення та розповсюдження лісових пожеж. Пам’ятайте! *Розводити багаття можна тільки у відведеному для цього місці та безвітряну погоду! *Не залишайте вогнища без нагляду! *Не покидайте місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений! *Не викидайте недопалки! За матеріалами НПП "Сколівські Бескиди"
29 липня 2022
Лісівники у Надлісництві "Бібрка" ДП "Львівське лісове господарство" проводять роз’яснювальні бесіди з мешканцями на протипожежну тематику у лісових масивах, відпочинкових майданчиках та зонах відпочинку. У лісівничій зоні відпочинку «Діброва» у Старосільському лісництві найбільш людно на вихідних. Тоді ж і проводили рейди лісівники – інженер з охорони і захисту лісу Олександр Грищук разом з лісничим Іваном Яворським та майстром лісу Ігорем Змислим. З відвідувачами поспілкувались на тему дотримання правил пожежної безпеки у лісі, нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за їх порушення, а також роздали тематичні листівки. Про лісові пожежі і те лихо, яке вони несуть, лісівники розповідають багато. І не лише розповідають, а й докладають величезних зусиль, щоб їх не допустити, попередити. А при їх виникненні –швидко зреагувати та мінімізувати наслідки для екосистем та суспільства. Та, на жаль, головною причиною їх виникнення залишається людина. Тому, такі рейди проводитимуться в усіх лісництвах ДП «Львівський лісгосп» протягом пожежонебезпечного періоду. За матеріалами ДП "Львівське лісове господарство"
1 Червня 2022
Рятувальники Червоноградського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з державною лісовою охороною ДП “Радехівське лісомисливське господарство” на території Лопатинського лісництва провели семінар нараду та пожежно-тактичні навчання по ліквідації лісової пожежі. В ході семінар наради обговорювалися питання запобігання протидії масовим пожежам лісам, торфовищ і сільськогосподарських угідь впродовж пожежонебезпечного періоду та протидії пожеж в природних екосистемах. Під час навчання з працівниками державної лісової охорони ДП «Радехівське лісомисливське господарство» вогнеборці здійснили локалізацію осередку пожежі, таким чином, не допустивши її подальшого розповсюдження. Згодом пожежу було повністю ліквідовано. Дані навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі нюанси та напрацювати злагоджені дії, а відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому. Однак, не зважаючи на протипожежну готовність, вкотре наголошуємо, що найкращий метод боротьби з вогнем у лісі – не допустити його появи. За матеріалами ДП "Радехівське ЛМГ"
29 березня 2021
Щовесни люди спалюють суху рослинність, часто спричиняючи цим масштабні пожежі. Штрафи не лякають порушників. Минулого тижня біля с. Річок Яворівського району місцеве населення спалювало суху траву на польових угіддях. Вогонь рухався, як в сторону села так і в сторону лісу. Жителі с. Річок, лісова охорона ДП «Рава-Руське лісове господарство» та добровільна пожежна дружина гуртом ліквідували загоряння сухої трави. За допомогою техніки — дисковою бороною, обмежили рух вогню. А могло статися лихо, вогонь міг дійти до населеного пункту та позбавити людей житла і життя! Дякуємо небайдужим громадянам та закликаємо допомагати один одному і навчитись поводитися з вогнем! Не спалюйте суху траву! Аналогічна ситуація трапилася у с. Потелич. Спільними зусиллями вогонь до лісових угідь не було допущено. ВАЖЛИВО: З метою запобігання виникненню пожежі, інформуємо про штрафні санкції за підпал трави — згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) : Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Бережіть ліс, бережіть природу, бережіть себе!
25 березня 2021
З кожним днем весна стає відчутнішою навколо нас. Луки, узлісся, пасовища, земельні ділянки, придорожні канави вкриті жовто-сірою торішньою травою. На жаль, вітер у таку пору доносить до нас не лише весняну свіжість, а їдкий дим від спалювання цієї трави. Прикро, але спалювання сухої рослинності навесні стало звичним явищем. Через необдумане «очищення лугів та полів вогнем» після зими гине величезна кількість тварин. У вогні, який стає неконтрольованим, горять будівлі і, навіть, люди!.. У такий варварський спосіб власники земельних ділянок сподіваються покращити врожайність. Це помилкове та згубне переконання! Давно доведено, що під впливом горіння органічних решток, земля не тільки не збагачується, а виснажується! Втрачається і мертва органічна речовина ґрунту. Скорочення кількості мертвої органічної речовини – головний чинник зниження ґрунтової родючості. У зоні особливої небезпеки опиняються цілі лісові масиви, що прилягають до сільгоспугідь, які потерпають від горе-паліїв. Тому й полум’я знищує місця проживання дичини: фазанів, куріпок, зайців та козуль. Безліч пернатих гніздується на землі серед високої трави. В першу чергу це вівсянки, плиски, жайворонки, кулики. У густій рослинності гніздо чудово замасковане – яйця та пташенята захищені від хижаків. Незліченна кількість комах, які мешкають у траві та ґрунті слугують кормом для птахів та їх потомства. Та вогонь здатний знищити все за лічені хвилини. Бджоли та джмелі також гинуть у полум’ї, зменшуючи кількість запилюваних квітів та знижуючи врожайність. Спалювання сухотрав’я, окрім усіх перелічених загроз, несе ще одну – найстрашнішу, пов’язану з життям і здоров’ям людей. Тому, закликаємо усіх бути обачними, застережливими та пильними. Якщо ж ви помітили загоряння, негайно телефонуйте за номером «101». Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Довідково Штрафи: Із 17 березня 2021 року вступив у силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави та поживних залишків. Згідно закону, відповідальність також поширюється за спалювання: • луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю; • рослинністю або її залишками та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення; • у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць; • у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах та поза їх межами. Правки були внесені в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, із 17 березня 2021 ці правопорушення тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 890 грн до 6 120 грн) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 250 грн). Якщо протягом року буде зафіксовано повторне порушення, то сума штрафу збільшується вдвічі.
16 липня 2020
Посушливі дні цьогорічної весни спричинили значні лісові пожежі, які заподіяли чимало шкоди як лісовому господарству так і жителям прилеглих територій та в цілому навколишньому середовищу. Дуже похвально, що цією проблемою переймаються не тільки лісівники, але й органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Депутати Жовківської районної ради не залишились осторонь даної проблеми і своїм рішенням від 21.05.2020 року вирішили на сесії районної ради затвердити «Програму підтримки лісогосподарських підприємств Жовківського району щодо придбання сучасних засобів гасіння пожеж на 2020 рік». Згідно цієї програми ДП «Жовківський лісгосп» отримав: - 2 (дві) повітродувки «STIHL BR-700», - бензиновий оприскувач «STIHL SR-450» - 18 (вісімнадцять) ранцевих лісових вогнегасників на загальну суму 120 (сто двадцять тисяч гривень) тис. грн. Дані засоби пожежогасіння розділені по підрозділах лісництв і вже «несуть» варту по запобіганні пожеж у лісових масивах підприємства. ДП «Жовківський лісгосп» дуже вдячний депутатам Жовківської районної ради за розуміння та підтримку. За інформацією ДП «Жовківське лісове господарство»
24 березня 2020
З приходом весни підвищується температура повітря, підсихають трави на необроблених полях, не скошених луках і разом з цим починається масове спалювання населенням сухої трави. Саме таке випалювання трав завдає чимало клопотів лісівникам. Часто необдумані вчинки призводять до лісових пожеж. У вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і миттєво може перекинутись з полів чи пасовищ в лісові угіддя. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо. Багато людей вважають, що спалювання трави є корисним, проте це далеко не так. Особливо небезпечне випалювання трави є для лісу. Окрім втрат самої деревини, витрат на гасіння пожеж, це і зменшення кількості кисню, фітонцидів, погіршення санітарного стану лісів. Лісові пожежі навіть низові знижують приріст деревостанів, збільшують вітровальність і послаблюють насадження, які в подальшому пошкоджуються хворобами та шкідниками. Щороку лісівниками, органами ДСНС, засобами масової інформації проводиться широка кампанія проти випалювання трав, однак на даний час вона не дає ефекту. Із сходом снігового покриву вся область – у вогні. Жодні роз’яснення про шкоду випалювання трав не впливають на людей, вони вперто свідомо щороку із сірниками в руках наносять непоправну шкоду природі. Лісівники закликають жителів Львівщини відмовитись від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, спільно дбати про стан нашого довкілля, не спалювати трав та свідомо дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах. Пам’ятайте: за допомогою навіть легенького вітерця вогонь з сільськогосподарських угідь може легко перекинутись на лісові масиви. І тоді є небезпека справжнього лиха, наслідки якого, на превеликий жаль дають про себе знати десятки років. Разом з тим нагадуємо, що за випалювання пасовищ, полів, спалювання опалого листя та горючих матеріалів, на сільськогосподарських землях , у смугах відводу автодоріг, парках, газонах, населених пунктах наступає адміністративна відповідальність. ДП "Бібрське лісове господарство"
16
квітня
чт.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
30
липня
пт.
До відома споживачів та інших зацікавлених сторін
10
серпня
ср.
МИСЛИВЦІ - УТРИМАЄМОСЬ, ЗБЕРЕЖЕМО І ДОПОМОЖЕМО
4
січня
ср.
До уваги мисливців
Ми у Facebook
Відео
Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства
© 2024 Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства .