Коротка туристична подорож у Сколівські Бескиди
27 жовтня 2022
Якщо Вам вперше випала нагода побувати в місті Сколе і у Вас обмаль часу для тривалого походу в гори скористайтеся нагодою відвідати найкоротший і найпопулярніший туристичний шлях «До джерел мінеральної води» в урочищі «Павлів потік».
Залізне та сірководневе лікувальні джерела, свіже повітря, наповнене ялицевими фітонцидами, кришталево-чиста вода воркуючого потічка, лісовий пташиний спів здатні підняти настрій, заспокоїти, подумати про буденне.
А, якщо Ви замешкали в нашому місті у Вас є прекрасна нагода для ранкового фітнесу, оздоровчого тренінгу, купання в Павловому потічку, що приємно Вас збодрить на цілий день.
Національний природний парк "Сколівські Бескиди"
Мандруючи Бескидами
18 серпня 2022
Мандруючи Бескидами, кожен відвідувач має нагоду насолодитися красою яскравих та п'янких квітів, оригінальних природних пейзажів та різновідтінкових горизонтів, стійких корінних смеречників, величавих ялиць, кучерявих буків та інших, не менш привабливих, природних об’єктів.
Цікавинки туристичного шляху 13 під назвою: «На гору Лопата»:
«Плаї» зі своїм смарагдовим різнотрав'ям та пістрявим дендрокилимком, який тягнеться вздовж хребта;
«Бук з химерами» - ультра популярний дендроекземпляр, який не можливо пройти аби не замилуватися його статечним виглядом. Окутаний різноформенною кольчугою бук-воїн стоїть на сторожі історичних епох. Це загадкове та колоритне місце є ідеальним для любителів фотографувати чи фотографуватися;
Пригадуєте вірш «Тече вода з-під явора»? «Криниця з живою водою» на шляху до вершини Лопати. Джерело, яке б'є з-під явора – завжди наповнене водою. Хто вип’є цієї прохолодної, дзеркально-чистої і живодайної води, відчує приплив сил і наснагу до продовження цікавої мандрівки.
На шляху пролягають три круті іменовані схили: Кий, Щек і Хорив, які названо на честь київських князів. Кожен із цих схилів передає рису свого «кумира»: схил Кий – відважність (побачивши його каменисті настили, турист набирається відваги і продовжує свій рух), схил Щек передає відповідальніть (пройшовши третину шляху – візьми відповідальність за свої наміри), схил Хорив додає мужності, адже позаду мандрівника більшість шляху. А ось долина Либідь цікава своїми плодючими ягідниками, затишними моховими одіялками та цікавими природними витворами. З обох боків ця долина «завішана» мереживними завісами- пекторалями…
Щоб легко йти – необхідно перепочивати. Туристи мимоволі після підйомів влаштовуються перепочити у зручних для цього місцях, а це такі однойменні асоціативні місця, як: «Граблі», «На капелюсі» і «Лілія».
Містичний «Ліс баби Яги» - це корінний смерековий ліс під вершиною самої гори. Його «чари» розбавлені величезними папоротниками та поваленими старими деревами, зі стовбурів яких виросли нові рослини, а між ними переплітається різноманіття гілок і кори, шишок, плюсок і всякої дрібної комашні… Це – магія Карпат!
Цікавинки туристичного шляху не були б такими, якби не було багатого і цікавого рослинного покриву із рідкісними: баранцем, арнікою, шафраном, лілією лісовою та іншими.
Тваринний світ цього шляху є не менш різноманітним. Якщо пощастить, то можна зустріти саламандру, зайця, козулю, а деякі лісові мешканці «уникнуть» зустрічі, залишившись інкогніто.
У подихах гілля пурхають та переспівуються різні птахи. Найспостережливіші відвідувачі лісу можуть запримітити сплячу у гіллі сову. І величавий політ орла – не залишиться не поміченим Вами.
А сама вершина – тамує подих і додає оптимізму кожному, хто її підкорив. Точніше – кого вона підкорила! Адже її висота сягає мітки у 1211м.
Занурившись у цікавинки історичного минулого, дізнаємося, що й героїчні події, які тут відбувалися у різні епохи, були наповнені потужною енергією гір, а криївки та окопи були добрим захистом для наших пращурів.
До речі, саме цей маршрут лідирує за кількістю відвідувачів і є найпопулярнішим. Не зволікайте, адже час – невловимий! А гори манять…
НПП «Сколівські Бескиди»
НПП «Сколівські Бескиди» пропонує мандрівникам відвідати рекреаційний пункт «Дубравка»
10 лютого 2022
Рекреаційний пункт «Дубравка» розташований у затишному місці неподалік м. Сколе 1.5 км від станції ж/д вокзалу та 400 м від міжнародної траси Київ-Чоп. GPS-координати N 49.03154° E 023.49826°.
Він був створений за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Призначення: короткостроковий відпочинок та оздоровлення населення. Інформаційно-екологічний пункт, дає можливість туристам зупинитися та перепочити.
В даному приміщені можна отримати повну інформацію про правила лісового етикету та ознайомитися з пам'яткою туриста.
Туристи мають можливість на парковці залтшити свій автомобіль та вирушити на прогулянку по території національного природного парку "Сколівські Бескиди"
Споруджена альтанка, у бойківському стилі, для групи туристів, особливо які під’їжджають автобусом, де можуть поїсти на свіжому повітрі. Місткість даної альтанки становить до 50 чол. Також по території встановлені малі альтанки місткістю 6 чол. кожна.
Також тут є мангал та місце для розведення вогню, щоб приготувати або підігріти їжу.
Тут бере початок туристичний шлях під № 13 Сколе – Парашка. Опис якого можна прочитати тут:
http://skole.space/ua/route-det.html?route_id=2388759030282585172
Інформація про всі туристичні щляхи на території парку знаходиться тут:
http://skole.space/ua/turistic_rout.html
НПП "Сколівські Бескиди"