КАРАНТИН – НЕ ПЕРЕПОНА РОЗВИТКУ ПРАЦЕОХОРОННОЇ СФЕРИ

6 липня 2020р, Новини. Прес-служба

Обмеження, спричинені карантинними заходами щодо стабілізації епідемічної ситуації в Україні, а також песимістичні прогнози експертів щодо розвитку економіки у найближчій перспективі, не мають стати критичною перепоною для поступального розвитку працеохоронної сфери.

12 грудня 2018 року схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні. Реалізація Концепції передбачає впродовж 2019-2020 років формування нової національної системи запобігання виробничим ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері безпеки та гігієни праці.

З початку 2020 року розроблено ряд нових проектів документів: закон України «Про безпеку праці та здоров’я працівників», «Положення про функціонування системи державного управління безпекою праці та здоров’я працівників та забезпечення контролю її реалізації», «Методика проведення роботодавцем заходів з безпеки та гігієни праці на основі ризикоорієнтованого підходу» і «Типове положення про систему управління безпекою праці та здоров’я працівників». На основі цих документів в подальшому має розбудовуватися сучасна модель працеохоронного законодавства України. В їх основі – ризикоорієнтоване мислення всіх учасників виробничого процесу. Місія держави – встановити мінімальні прийнятні вимоги безпеки, а саме: зобов’язати роботодавців оцінювати та керувати ризиками небезпек на робочих місцях. Водночас право роботодавців – обирати інструменти і методи, вживати заходів, які дають змогу зробити це максимально результативно й ефективно для запобігання втрат життя та здоров’я працівників.

Ці актуальні питання були обговорені на секторальній зустрічі “Сприяння гідній праці, безпеці та охороні здоров’я в лісовому господарстві” організованій Міжнародною організацією праці в Женеві у травні 2019 року, в якій взяли участь представники лісової галузі України. На ній було розглянуто існуючі міжнародні стандарти праці та інші відповідні інструменти охорони праці в лісовому секторі; вплив глибоких змін, таких як нові технології, демографічні та кліматичні зміни; розвиток навичок та можливостей навчання для покращення системи охорони праці у секторі лісового господарства; наявність достовірних, порівняльних даних щодо безпеки та гігієни праці; заходи, спрямовані на вирішення проблем, пов’язаних з безпекою та гігієною праці у лісовому секторі; тощо.

Відзначено, що у світі більше 540 мільйонів людей працюють в лісовому господарстві, з них 12,7 мільйона на лісозаготівельних роботах, і їх зайнятість росте. Звичайно, в кожній країні є своя проблематика щодо створення гідних умов праці. Проте є й спільні питання, необхідні для вирішення.

По-перше, проблематика роботи з приватними суб’єктами господарювання. Питання врегулювання взаємовідносин між лісогосподарськими підприємствами та іншими суб’єктами господарювання є актуальними і на часі через те, що близько 50% лісосічних робіт у лісовому господарстві проводять суб’єкти підприємницької діяльності і сьогодні відсутня законодавча база з охорони праці щодо їх роботи та взаємодії між різними суб’єктами господарювання.

Дві третини всіх нещасних випадків зі смертельним наслідком впродовж останніх років стаються у приватних суб’єктів господарювання. Попри те, що приватники виконують роботи підвищеної небезпеки, в тому числі й на території державних лісів, підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства контролювати їх законодавством не уповноважено. Державний нагляд (контроль) за безпекою виробництва і праці, додержанням законодавства про працю, згідно зі ст.38 ЗУ «Про охорону праці», здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, тобто Держпраці. Згідно з законодавством, зокрема ст.6 Господарського Кодексу України, втручання в господарські відносини та іншу діяльність приватних підприємств і підприємців з боку органів державної влади, їх посадових осіб не допускається. Можливість впливу на законодавчому рівні державних підприємств на діяльність приватних суб’єктів підприємницької діяльності буде лише за умови внесення змін у національне законодавство і піде на користь усім.

Лісогосподарська галузь, чи не першою з інших галузей економіки України, разом із всеукраїнським науково-виробничим журналом «Охорона праці» розпочала проводити для приватних суб’єктів господарювання семінари і навчальні тренінги з виробничої безпеки, акцентуючи на формуванні ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників. Для підрядних організацій і державних лісогосподарських підприємств Львівщини такий форум проведено у Львові в листопаді 2019 року відповідно до Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, Директив Європейського Союзу та нових міжнародних стандартів.

По друге: несумісність окремих принципів та критеріїв стандарту FSC з національним законодавством. Справа в тому, що окремі аспекти екологічного напрямку діяльності аудиторів FSC (збереження ґрунтового покриву під час здійснення механізованої заготівлі лісу в Німеччині, залишення небезпечних сухостійних дерев на лісосіці в Україні) виходять на перше місце і питання безпеки праці робітників тут уже не розглядається взагалі.

По третє: важливим викликом для лісового господарства є глибокі зміни клімату. В країнах південної та північної Америки посушливе літо призводить до великих лісових пожеж, під час гасіння яких травмуються та гинуть працівники. В Європі (Німеччина, Бельгія) останні роки раптові штормові вітри та буревії вивертають дерева та травмують працівників. В Чеській Республіці, Україні короїд знищує величезні площі лісів. І під час здійснення лісозаготівельних робіт ризик настання нещасного випадку зростає в рази.

Як бачимо, викликів надзвичайно багато і їх вирішення потребує немалих зусиль.

Водночас ні для кого не є секретом, що лісова галузь – одна з найбільш небезпечних і небезпека може підстерігати лісівників на будь-якому етапі виробничо-технологічного ланцюга. Тому, філософія збереження життя та здоров’я працівників повинна бути пріоритетом у діяльності кожного підприємства. Адже, «хвороби і травми не є неминучими супутниками трудової діяльності, а бідність не може служити виправданням неуваги до безпеки і здоров'я працівників».

          

             

Тому, у кожного з нас нині є нагода долучитися до розробки документів працеохоронного законодавства України і зробити їх досконалими й зручними у роботі з урахуванням практичного досвіду країн ЄС та міжнародних практик. Так що давайте працювати і діяти разом, не надіятися на когось.

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій Львівського ОУЛМГ

Ключові слова:

охорона праці

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Відео

Новини Управління
SELECT sql_no_cache * FROM lis_languages     
executed on: 0.00035810470581055 sec.

SELECT sql_no_cache `path` FROM lis_routes WHERE 1 AND path="news" OR path LIKE("news/:%")
executed on: 0.00033688545227051 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_routes as r LEFT JOIN lis_routes_to_modules as r2m ON r2m.route_id=r.id LEFT JOIN lis_modules as m ON m.id=r2m.module_id OR (m.broadcast=1 AND m.type="user") WHERE 1 AND `m`.`status` ="1" AND r.path = "news" OR r.path LIKE("news:%") GROUP BY `m`.`id` ORDER BY LENGTH(path) DESC,`m`.`ordering` ASC
executed on: 0.022408008575439 sec.

SELECT sql_no_cache `layout` FROM lis_routes WHERE 1 AND `path` ="news"
executed on: 0.00032305717468262 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_menu_types WHERE 1 AND `id` ="6"
executed on: 0.00034117698669434 sec.

SELECT sql_no_cache MAX(depth) FROM lis_menu WHERE 1 AND `type` ="top_line"
executed on: 0.00037598609924316 sec.

SELECT sql_no_cache `m0`.`name` as menu0Name,`m0`.`id` as menu0Id,`r0`.`path` as menu0Link,`r0`.`layout` as menu0Layout,`m0`.`params` as menu0Params,`m0`.`image` as menu0Image,`m0`.`page_title` as menu0Page_title,`m0`.`banners` as menu0Banners,`m0`.`parent_id` as menu0Parent,`m0`.`menu_type_id` as menu0Type_id,`m0`.`status` as menu0Status,`m0`.`ordering` as menu0Ordering,`m0`.`meta_description` as menu0Meta_description,`m0`.`meta_keywords` as menu0Meta_keywords FROM lis_menu as m0 LEFT JOIN lis_routes as r0 ON r0.id=m0.route_id WHERE 1 AND `m0`.`type` ="top_line" AND `m0`.`depth` ="0" ORDER BY `m0`.`ordering` ASC,`m0`.`id` ASC
executed on: 0.00047183036804199 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_languages WHERE 1 AND `status` ="1" ORDER BY `id` ASC
executed on: 0.00034594535827637 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON art.category_id = cat.id WHERE 1 AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND `art`.`id` ="297"
executed on: 0.00043797492980957 sec.

SELECT sql_no_cache `c0`.`id` as cat0Id,`c0`.`name` as cat0Name,`c0`.`page` as cat0Page,`c0`.`status` as cat0Status,`c0`.`parent_id` as cat0Parent,`c0`.`has_articles` as cat0Has_articles,`c1`.`id` as cat1Id,`c1`.`name` as cat1Name,`c1`.`page` as cat1Page,`c1`.`status` as cat1Status,`c1`.`parent_id` as cat1Parent,`c1`.`has_articles` as cat1Has_articles,`c2`.`id` as cat2Id,`c2`.`name` as cat2Name,`c2`.`page` as cat2Page,`c2`.`status` as cat2Status,`c2`.`parent_id` as cat2Parent,`c2`.`has_articles` as cat2Has_articles,`c3`.`id` as cat3Id,`c3`.`name` as cat3Name,`c3`.`page` as cat3Page,`c3`.`status` as cat3Status,`c3`.`parent_id` as cat3Parent,`c3`.`has_articles` as cat3Has_articles,`c4`.`id` as cat4Id,`c4`.`name` as cat4Name,`c4`.`page` as cat4Page,`c4`.`status` as cat4Status,`c4`.`parent_id` as cat4Parent,`c4`.`has_articles` as cat4Has_articles,`c5`.`id` as cat5Id,`c5`.`name` as cat5Name,`c5`.`page` as cat5Page,`c5`.`status` as cat5Status,`c5`.`parent_id` as cat5Parent,`c5`.`has_articles` as cat5Has_articles,`c6`.`id` as cat6Id,`c6`.`name` as cat6Name,`c6`.`page` as cat6Page,`c6`.`status` as cat6Status,`c6`.`parent_id` as cat6Parent,`c6`.`has_articles` as cat6Has_articles,`c7`.`id` as cat7Id,`c7`.`name` as cat7Name,`c7`.`page` as cat7Page,`c7`.`status` as cat7Status,`c7`.`parent_id` as cat7Parent,`c7`.`has_articles` as cat7Has_articles FROM lis_content_category as c0 LEFT JOIN lis_content_category as c1 ON c1.parent_id=c0.id LEFT JOIN lis_content_category as c2 ON c2.parent_id=c1.id LEFT JOIN lis_content_category as c3 ON c3.parent_id=c2.id LEFT JOIN lis_content_category as c4 ON c4.parent_id=c3.id LEFT JOIN lis_content_category as c5 ON c5.parent_id=c4.id LEFT JOIN lis_content_category as c6 ON c6.parent_id=c5.id LEFT JOIN lis_content_category as c7 ON c7.parent_id=c6.id WHERE 1 AND `c0`.`parent_id` ="0" ORDER BY `c0`.`id` ASC,`c1`.`id` ASC,`c2`.`id` ASC,`c3`.`id` ASC,`c4`.`id` ASC,`c5`.`id` ASC,`c6`.`id` ASC,`c7`.`id` ASC
executed on: 0.032673835754395 sec.

SELECT m.params as params, r.path as link FROM `lis_menu` as m join `lis_routes` as r ON m.route_id = r.id WHERE m.params LIKE '%type=article%'
executed on: 0.00050497055053711 sec.

SELECT m.params as params, r.path as link FROM `lis_menu` as m join `lis_routes` as r ON m.route_id = r.id WHERE m.params LIKE '%type=category%'
executed on: 0.00034618377685547 sec.

SELECT sql_no_cache MIN(c.date) FROM lis_content as c LEFT JOIN lis_content_category as cat ON cat.id = c.category_id WHERE 1 AND `c`.`search` ="1" AND c.date>0
executed on: 0.050695180892944 sec.

SELECT sql_no_cache MAX(c.date) FROM lis_content as c LEFT JOIN lis_content_category as cat ON cat.id = c.category_id WHERE 1 AND `c`.`search` ="1"
executed on: 0.048110961914062 sec.

SELECT DISTINCT d.id,d.name FROM `lis_content_to_departments` as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d on d.id=c_to_d.department_id WHERE d.status=1 ORDER BY d.ordering DESC,d.id DESC
executed on: 0.00024318695068359 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_menu_types WHERE 1 AND `id` ="1"
executed on: 0.00032401084899902 sec.

SELECT sql_no_cache MAX(depth) FROM lis_menu WHERE 1 AND `type` ="top_menu"
executed on: 0.00035381317138672 sec.

SELECT sql_no_cache `m0`.`name` as menu0Name,`m0`.`id` as menu0Id,`r0`.`path` as menu0Link,`r0`.`layout` as menu0Layout,`m0`.`params` as menu0Params,`m0`.`image` as menu0Image,`m0`.`page_title` as menu0Page_title,`m0`.`banners` as menu0Banners,`m0`.`parent_id` as menu0Parent,`m0`.`menu_type_id` as menu0Type_id,`m0`.`status` as menu0Status,`m0`.`ordering` as menu0Ordering,`m0`.`meta_description` as menu0Meta_description,`m0`.`meta_keywords` as menu0Meta_keywords,`m1`.`name` as menu1Name,`m1`.`id` as menu1Id,`r1`.`path` as menu1Link,`r1`.`layout` as menu1Layout,`m1`.`params` as menu1Params,`m1`.`page_title` as menu1Page_title,`m1`.`banners` as menu1Banners,`m1`.`image` as menu1Image,`m1`.`parent_id` as menu1Parent,`m1`.`menu_type_id` as menu1Type_id,`m1`.`status` as menu1Status,`m1`.`ordering` as menu1Ordering,`m1`.`meta_description` as menu1Meta_description,`m1`.`meta_keywords` as menu1Meta_keywords,`m2`.`name` as menu2Name,`m2`.`id` as menu2Id,`r2`.`path` as menu2Link,`r2`.`layout` as menu2Layout,`m2`.`params` as menu2Params,`m2`.`page_title` as menu2Page_title,`m2`.`banners` as menu2Banners,`m2`.`image` as menu2Image,`m2`.`parent_id` as menu2Parent,`m2`.`menu_type_id` as menu2Type_id,`m2`.`status` as menu2Status,`m2`.`ordering` as menu2Ordering,`m2`.`meta_description` as menu2Meta_description,`m2`.`meta_keywords` as menu2Meta_keywords,`m3`.`name` as menu3Name,`m3`.`id` as menu3Id,`r3`.`path` as menu3Link,`r3`.`layout` as menu3Layout,`m3`.`params` as menu3Params,`m3`.`page_title` as menu3Page_title,`m3`.`banners` as menu3Banners,`m3`.`image` as menu3Image,`m3`.`parent_id` as menu3Parent,`m3`.`menu_type_id` as menu3Type_id,`m3`.`status` as menu3Status,`m3`.`ordering` as menu3Ordering,`m3`.`meta_description` as menu3Meta_description,`m3`.`meta_keywords` as menu3Meta_keywords FROM lis_menu as m0 LEFT JOIN lis_routes as r0 ON r0.id=m0.route_id LEFT JOIN lis_menu as m1 ON m1.parent_id=m0.id LEFT JOIN lis_routes as r1 ON r1.id=m1.route_id LEFT JOIN lis_menu as m2 ON m2.parent_id=m1.id LEFT JOIN lis_routes as r2 ON r2.id=m2.route_id LEFT JOIN lis_menu as m3 ON m3.parent_id=m2.id LEFT JOIN lis_routes as r3 ON r3.id=m3.route_id WHERE 1 AND `m0`.`type` ="top_menu" AND `m0`.`depth` ="0" ORDER BY `m0`.`ordering` ASC,`m0`.`id` ASC,`m1`.`ordering` ASC,`m2`.`ordering` ASC,`m3`.`ordering` ASC
executed on: 0.029282093048096 sec.

SELECT sql_no_cache `m`.`type` FROM lis_routes as r LEFT JOIN lis_menu as m ON r.id=m.route_id WHERE 1 AND `r`.`path` ="news"
executed on: 0.00054001808166504 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON art.category_id = cat.id WHERE 1 AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND `art`.`id` ="4333"
executed on: 0.00045585632324219 sec.

SELECT sql_no_cache `d`.`id` as id,`d`.`name` as name FROM lis_content_to_departments as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d ON d.id = c_to_d.department_id WHERE 1 AND `c_to_d`.`content_id` ="4333" GROUP BY `d`.`id`
executed on: 0.00040006637573242 sec.

SHOW FIELDS FROM lis_content
executed on: 0.016276121139526 sec.

UPDATE lis_content SET `visitors` ="296" WHERE 1 AND `id`=4333
executed on: 0.00046014785766602 sec.

SELECT sql_no_cache `k`.`name` ,`k`.`id` FROM lis_keywords as k LEFT JOIN lis_keywords_to_content as k_to_c ON k_to_c.keywords_id=k.id WHERE 1 AND `k_to_c`.`content_id` ="4333" AND `k`.`language_abbr` ="ua" ORDER BY `k_to_c`.`id` ASC
executed on: 0.00046801567077637 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name,`cat`.`id` as category_id,`visitors` FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_keywords_to_content as k_to_c ON k_to_c.content_id = art.id LEFT JOIN lis_content_category as cat ON cat.id = art.category_id WHERE 1 AND `art`.`category_id` IN (79,79) AND k_to_c.keywords_id IN(47) AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND art.id!='4333' GROUP BY `art`.`id` ORDER BY COUNT(k_to_c.id) DESC,`art`.`ordering` ASC,`art`.`date` DESC,`art`.`id` DESC LIMIT 0, 12
executed on: 0.016916990280151 sec.

PREPARE dp_query FROM "SELECT DISTINCT `d`.`id` ,`d`.`name` FROM lis_content_to_departments as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d ON d.id = c_to_d.department_id WHERE 1 AND `c_to_d`.`content_id` =? AND d.status=1"
executed on: 0.00029492378234863 sec.

SET @id=4622
executed on: 0.00020503997802734 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00021100044250488 sec.

SET @id=4596
executed on: 0.00017404556274414 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00020289421081543 sec.

SET @id=4487
executed on: 0.00016188621520996 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00012898445129395 sec.

SET @id=4391
executed on: 0.00016403198242188 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.0001530647277832 sec.

SET @id=4243
executed on: 0.00018715858459473 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00017499923706055 sec.

SET @id=4159
executed on: 0.00015878677368164 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00016212463378906 sec.

SET @id=4154
executed on: 0.00012898445129395 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00012803077697754 sec.

SET @id=4017
executed on: 0.00012397766113281 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00011086463928223 sec.

SET @id=4010
executed on: 0.00011205673217773 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00015687942504883 sec.

SET @id=3652
executed on: 0.00016617774963379 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00014114379882812 sec.

DEALLOCATE PREPARE dp_query
executed on: 0.00012516975402832 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON art.category_id = cat.id WHERE 1 AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND `art`.`id` ="29892" AND art.date>='2021-04-22'
executed on: 0.00034809112548828 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name,`cat`.`id` as category_id FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON cat.id = art.category_id WHERE 1 AND `art`.`category_id` IN (128,128) AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' GROUP BY `art`.`id` ORDER BY `art`.`date` ASC,`art`.`ordering` ASC,`art`.`date` DESC,`art`.`id` DESC
executed on: 0.066211938858032 sec.

PREPARE dp_query FROM "SELECT DISTINCT `d`.`id` ,`d`.`name` FROM lis_content_to_departments as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d ON d.id = c_to_d.department_id WHERE 1 AND `c_to_d`.`content_id` =? AND d.status=1"
executed on: 0.00026893615722656 sec.

SET @id=1098
executed on: 0.00015997886657715 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.0001678466796875 sec.

SET @id=1335
executed on: 0.00017714500427246 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00022506713867188 sec.

SET @id=4182
executed on: 0.00019192695617676 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00018811225891113 sec.

SET @id=4184
executed on: 0.00018596649169922 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00014281272888184 sec.

SET @id=4235
executed on: 0.00013589859008789 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00014781951904297 sec.

SET @id=4604
executed on: 0.00014495849609375 sec.

EXECUTE dp_query USING @id
executed on: 0.00016689300537109 sec.

DEALLOCATE PREPARE dp_query
executed on: 0.00014090538024902 sec.

SELECT sql_no_cache `k`.`id` ,`k`.`name` ,COUNT(k_to_c.id) as count FROM lis_keywords as k LEFT JOIN lis_keywords_to_content as k_to_c ON k_to_c.keywords_id=k.id WHERE 1 AND `k`.`language_abbr` ="ua" AND k.id not in(312,180,20,219,208,588,363,559) GROUP BY `k`.`id` ORDER BY `count` DESC LIMIT 0, 20
executed on: 0.047250986099243 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON art.category_id = cat.id WHERE 1 AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND `art`.`id` ="10306"
executed on: 0.00038003921508789 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON art.category_id = cat.id WHERE 1 AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND `art`.`id` ="3263"
executed on: 0.00040197372436523 sec.

SELECT sql_no_cache `d`.`id` as id,`d`.`name` as name FROM lis_content_to_departments as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d ON d.id = c_to_d.department_id WHERE 1 AND `c_to_d`.`content_id` ="3263" GROUP BY `d`.`id`
executed on: 0.00045394897460938 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_banners WHERE 1 AND `position` ="left" AND `status` ="1" ORDER BY `ordering` ASC,`id` DESC
executed on: 0.00037312507629395 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_banners WHERE 1 AND `position` ="bottom" AND `status` ="1" ORDER BY `ordering` ASC,`id` DESC
executed on: 0.00043392181396484 sec.

SELECT sql_no_cache `art`.* ,`cat`.`name` as category_name,`cat`.`id` as category_id FROM lis_content as art LEFT JOIN lis_content_category as cat ON cat.id = art.category_id WHERE 1 AND `art`.`category_id` IN () AND `art`.`status` ="1" AND art.active_from<='2021-04-22 23:15' AND art.date>='2021-04-22' GROUP BY `art`.`id` ORDER BY `art`.`date` ASC,`art`.`ordering` ASC,`art`.`date` DESC,`art`.`id` DESC
executed on: 0.00028395652770996 sec.

PREPARE dp_query FROM "SELECT DISTINCT `d`.`id` ,`d`.`name` FROM lis_content_to_departments as c_to_d LEFT JOIN lis_departments as d ON d.id = c_to_d.department_id WHERE 1 AND `c_to_d`.`content_id` =? AND d.status=1"
executed on: 0.00030803680419922 sec.

DEALLOCATE PREPARE dp_query
executed on: 0.00023293495178223 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_settings
executed on: 0.00031089782714844 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_settings
executed on: 0.00038313865661621 sec.

SELECT sql_no_cache * FROM lis_settings
executed on: 0.00035500526428223 sec.

Application
executed on: 0.5106840133667 sec.