Майже 122 мільйона сіянців і саджанців дерев на сьогодні висадили лісівники під час лісокультурної кампанії. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький
Ключові слова:
ЛісовідновленняНовини за темою
«Ліс Перемоги»
4 квітня 2022
Другий місяць триває повномасштабна агресія російського фашизму проти України. Уся країна працює в умовах воєнного стану, у тому числі і підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Першочерговим завданням лісівників є виконання мобілізаційних завдань для забезпечення Збройних сил України, Територіальної оборони, добровольчих формувань територіальних громад та військових адміністрацій лісоматеріалами, пиломатеріалами та дровами. До бюджетів усіх рівнів сплачено 126,0 млн. грн податків і обов’язкових платежів, або 129% до відповідного періоду минулого року. Важливою ділянкою роботи наших підприємств стала організація надання гуманітарної допомоги (медикаменти, одяг, продукти харчування, речі першої необхідності тощо) потерпілим в місцях проведення бойових дій та вимушено переміщеним особам в Західні регіони України. Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ стали домівкою для вимушено переміщених осіб, відтак надали прихисток для понад 300 осіб. Але не менш важливим залишається своєчасне відновлення лісів. Цьогорічна весняна лісокультурна кампанія, яка проводиться в рамках реалізації ініціативи Президента «Зелена країна», уже 2 тижні як стартувала. На сьогодні на Львівщині відновлено 220 га лісів та висаджено біля 1,2 млн дерев. Львівська обласна військова адміністрація, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, ГО «Добро.Дій» 16 квітня 2022 року на Львівщині оголошують проведення масової акції з висадки лісів «Ліс Перемоги». «Ліс Перемоги» - це свідчення нашої віри у Збройні Сили України і силу нашого народу. «Ліс Перемоги» стане нагадуванням нашим нащадкам про теперішні героїчні часи. Через роки, у квітучій і могутній Україні вони приходитимуть у цей Ліс Перемоги і пишатимуться тим, що є УКРАЇНЦЯМИ. У всіх лісгоспах будуть підготовлені площі під посадку та підібраний відповідний асортимент порід. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства запрошує усіх бажаючих на місцях долучитися до проведення заходів садіння лісу. Особливо запрошуємо взяти участь в акції сім’ї вимушено переміщених осіб, які своєю працею створять ліси майбутнього на наших теренах. Усім бажаючим для участі у заходах необхідно звернутись до відповідальних осіб державних лісогосподарських підприємств. Контактна інформація додається. Україна переможе!
Лісівники Львівщини цієї весни висадять 3,7 млн дерев
12 березня 2022
З настанням сприятливих погодних умов приступимо до висаджування лісових культур. У ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" розпочався посівний сезон. На підприємстві вже висіяно насіння клена-явора в контейнери для вирощування сіянців із закритою кореневою системою в кількості більше 30 000 шт. Також на цьому тижні планується розпочати висів хвойних порід, а саме: сосни, ялини, модрини та інших. У планах підприємства в цьому році виростити 3 млн сіянців із закритою кореневою системою, які будуть використані для лісовідновлення та лісорозведення. По лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства затверджено проекти лісових культур на 2022 рік загальною площею 652,6 га, природного поновлення загальною площею 781,1 га та проекти лісорозведення площею 132,5 га. Цієї весни заплановано відтворити ліси на площі 1362,8 га, з яких: лісові культури на площі 500,3 га, природне поновлення - 408 га, лісорозведення - 76,8 га, також провести сприяння природному поновленню на площі 382,7 га. У рамках реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев.
Лісівники Львівщини долучаються до проєкту «Озеленення планети»
4 березня 2021
20 березня відбудеться садіння дерев у Львівській області з глобальною ініціативою "Озеленення планети". У рамках глобального екологічного проєкту планується висадка 1 млн дерев за 24 години у всіх куточках світу. Місією ініціативи на наступні 3 роки є висадка 100 млн дерев по всій планеті і поширення цієї теми серед усіх верств населення, аби змінити екосвідомість людей для шанобливого ставлення до природи. Сьогодні у Львівській міській раді відбулась презентація проекту «Озеленення планети» з партнерами заходу. До висадження дерев долучаються небайдужі екоініціативи. Участь у спільній прес-конференції взяли: голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, перший заступник – заступник міського голови Львова з економічного розвитку Андрій Москаленко, голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Віталій Свіщов, директор ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр Федір Пелиньо, генеральний директор Національного проєкту “Книга рекордів України”, президент Business Woman Club Ганна Крисюк, голова ГО “Добро.Дій”, Еко-Амбасадор «Озеленення України», ініціатор Рекорду України з висаджування дерев Ігор Дулин. Федір Пелиньо повідомив, що лісівники Львівщини підтримують ініціативу та підготували локації – лісові ділянки, де відбудеться садіння лісових культур спільно з учасниками Акції. На час проведення акції 20 березня заплановано висадити понад 220 тис. шт. сіянців основних лісоутворюючих порід. ►Місцерозташування лісових ділянок в розрізі лісогосподарських підприємств на час проведення Акції в лісах Львівського ОУЛМГ додається Для учасників прес-конференції представлено сіянці лісових порід із закритою кореневою системою для реалізації заходу: дуба звичайного, бука лісового, клена-явора, сосни звичайної, ялиці білої, псевдотсуги Мензіса. Дані сіянці вирощені в сучасному лісовому розсаднику на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» і мають ряд переваг: можливість висаджування його на постійне місце практично упродовж всього вегетаційного періоду; більш висока (практично 100%) приживлюваність, порівняно з культурами, створеними садивним матеріалом з відкритою кореневою системою; більш раннє завершення фази індивідуального росту внаслідок швидшого зімкнення культур і пов’язане з ним скорочення виробничих витрат на агротехнічні догляди; зменшення обсягів або й повна відсутність потреби доповнення культур. Також учасникам заходу від Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру презентовано буклети з грудкою землі та насінням з можливістю садіння власноруч вирощеного сіянця в рамках реалізації проєкту «Озеленення планети». Зазначимо, що протягом 2021 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ заплановано відтворення лісів на площі 1658,7 га, а саме: лісових культур 688,6 га, природнього поновлення – 970,1 га.
Підсумки лісокультурної кампанії на Львівщині
14 грудня 2020
З приходом календарної зими можна підвести підсумки щодо проведених лісокультурних робіт підприємствами Львівського ОУЛМГ у 2020 році. Одним із пріоритетних напрямків роботи лісівників є створення нових біологічно стійких лісів на місці пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень, похідних і тих деревостанів, що досягли віку стиглості. Усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами виконано відповідно до затверджених проектів. Станом на сьогоднішній день забезпечено лісовідновлення на площі 1999,2 га, з них на площі 840,2 га (42%) створено лісові культури з яких: І класу якості – 386,8 га (46%), ІІ класу якості – 410,5 га (49%), ІІІ класу якості – 42,9 га (5%). На площі 1159 га забезпечено природне поновлення, що становить 58%. Також кожного року на ділянках лісокультурного фонду проводиться доповнення лісових культур і введення недостаючи порід на площах, залишених під природне відновлення, для досягнення відповідного складу та густоти насаджень. Так роботи з доповнення лісових культур та введення недостаючих порід проведено на площі 1185 га. Протягом року лісогосподарські підприємства провели догляди за лісовими культурами на площі понад 6400 га. На даний час підходять до завершення роботи по підготовці ґрунту на ділянках для садіння лісових культур у наступному 2021 році. Для реалізації завдань з лісовідновлення лісогосподарські підприємства у 2020 році, за даними осінньої інвентаризації, виростили 10615,79 тис. шт. садивного матеріалу з відкритою кореневою системою, в тому числі: сосни зв. – 2932,7 тис. шт., ялини євр.- 784,65 тис. шт., ялиці білої – 995,1 тис. шт., модрини – 795,89 тис. шт., дуба зв. – 3658,42 тис. шт., клена – 381,16 тис. шт., дуба пн. – 544,22 тис. шт., вільхи ч.- 115,6 тис. шт. Також на базі ДП «Львівський ЛСНЦ», де створено лісорозсадницький комплекс, вирощено близько 1 млн. шт. садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Згідно «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівською обласною радою із загального фонду обласного бюджету державним лісогосподарським підприємствам виділено 2,6 млн гривень для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу. За ці кошти, а це 810 тис. грн - створено 59,8 га лісових культур, іншу частину коштів – 1790 тис. грн використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Лісівничу увагу кожному висадженому сіянцю
7 липня 2020
Створення нових лісів – це процес, який потребує великих затрат, фізичних сил та ще більше часу, адже щоб виростити ліс до віку стиглості потрібно не один десяток років. Після того як сіянці було висаджено в ґрунт, однією із важливих складових у створенні нових лісів є вчасне проведення доглядів за новоствореними насадженнями – лісовими культурами. Догляд за лісовими культурами – це комплекс агротехнічних та лісівничих заходів, спрямованих на підвищення приживлюваності та інтенсивності їх росту. Основною метою догляду за лісовими культурами є створення сприятливих умов для їх росту та розвитку, скорочення терміну їх зімкнення і переведення культур у покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності та порослі другорядних порід. Примхливі кліматичні умови нашого регіону вносять свої корективи до процесу лісовідновлення. Чимало клопотів лісівникам Львівщини принесли цьогорічні травневі дощі, які спричинили інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних агротехнічних доглядів. На сьогоднішній день лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ проведено догляди на площі 2349 га, що становить 104% до піврічного плану Догляди за лісовими культурами проводяться на протязі усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. Від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад та продуктивність майбутнього лісу. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
18 Червня 2020
У Львівському ОУЛМГ відбулася нарада головних лісничих. Було обговорено питання про виконання робіт з лісовідновлення та проведення доглядів за лісовими культурами у 2020 році. Дано окремі доручення щодо проведення доповнень і доглядів за лісовими культурами та посилення контролю за якістю їх проведення. Після завершення лісогосподарськими підприємствами області весняних лісокультурних робіт та проведення технічного приймання лісових культур, лісових розсадників, шкіл і плантацій, закладених весною 2020 року, спеціалістами Львівського ОУЛМГ було вибірково обстежено лісокультурні об’єкти на площі 461,8 га, що становить 24% від фонду лісовідновлення 2020 року, з яких 326 га вибірково обстежених лісових культур та 135,8 га – природнього поновлення. Із обстежених лісових культур 80% площ було оцінено як «добре», 20% - «задовільно». За підсумками обстежених площ природнього поновлення було оцінено «дуже добре» і «добре» 64% та «задовільно» - 36%. Чимало клопотів лісівникам принесли цьогорічні пізні весняні заморозки на зміну яким прийшли дощі, спричинивши обмерзання а надалі підтоплення та перезволоження окремих ділянок. На даний час в лісогосподарських підприємствах проводиться доповнення лісових культур та ввід недостаючих порід садивним матеріалом із закритою кореневою системою вирощеним в ДП «Львівський ЛСНЦ». Крім цього спостерігається інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних агротехнічних доглядів. Догляди за лісовими культурами проводяться на протязі усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. Від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад майбутнього лісу. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Вчасний та якісний догляд за лісовими культурами – високопродуктивні, здорові ліси в майбутньому
10 Червня 2020
Завершився весняний, дуже важливий етап у лісокультурному виробництві –садіння лісу, висівання насіння в лісових розсадниках, закладення нових шкільних відділень та плантацій. Відтак, завершено технічне приймання нових лісокультурних об’єктів закладених весною 2020 року. Але роботи над створенням лісів майбутнього тривають. Такі довгоочікувані травневі дощі спричинили інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних агротехнічних доглядів. Основною метою доглядів за лісовими культурами є створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід. Догляди за лісовими культурами проводяться протягом усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. На сьогоднішній день лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ проведено догляди на площі 1093 га. При проведенні доглядів лісівниками широко використовується культиватор КЛБ 1.7 на тязі трактора МТЗ - 82, мотокоси «Штіль», а також ручний інструмент. Лісівники розуміють, що від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад та продуктивність майбутнього лісу. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Ліс в нашому краю буде!
2 Червня 2020
Відповідно до розпорядження Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства спеціалістами управління проводиться огляд якості проведення лісокультурних робіт та стану приживлюваності лісових культур в державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ. Передбачено огляд лісових культур створених в поточному році та старшого віку. Так, головним спеціалістом відділу лісового господарства Василем Репехом, проведено перевірку лісовідновлюваних робіт в Бібрському лісгоспі, в тому числі на ділянках залишених під природне поновлення за останні 3 роки. Під час перевірки оглянуто лісові культури 2017-2020 років, ділянки після останнього прийому поступових рубок, які залишені під природне поновлення, лісонасінневі плантації модрини європейської, плантації новорічних ялинок, розсадники, шкільні відділення та теплиці. Також оглянуто ряд ділянок лісових культур дуба та модрини, старших років в яких в біжучому році вже проведено освітлення. Василь Репех з приємністю відзначив добрий стан розсадників та теплиць де вже появились дружні сходи дуба звичайного, дуба північного, модрини європейської, ялиці білої, ялини європейської висіяні в біжучому році, а також однорічних сіянців цих порід. На жаль на відкритому грунті однорічні сіянці дуба та ялиці частково пошкоджені весняними заморозками. Також лісгосп приділяє увагу і вирощуванню декоративного садивного матеріалу для потреб озеленення. Шкільні відділення засаджені декоративним садивним матеріалом, який висаджений в біжучому році та в попередніх роках. Частина цих саджанців вже готова до реалізації. Понад 30 видів різних декоративних порід вирощується в лісгоспі, а для його поповнення в поточному році зачеренковано 20 тисяч нових дерев та кущів. Необхідно відмітити добрий стан оглянутих лісових культур різних років, дуба звичайного, модрини європейської, ялиці білої та природного поновлення бука лісового. Частково, на окремих ділянках дуб звичайний пошкоджений весняними заморозками. Позитивним чинником є застосування лісових культиваторів при догляді за лісовими культурами, що значно скорочує ручну працю та дає хороший результат. Для покращення насіннєвої бази в лісгоспі закладаються лісонасіннєві плантації модрини європейської. Протягом останніх років такі плантації створені в Брюховицькому, Перемишлянському, Романівському, Свірзькому лісництвах. В Суходільському лісництві закладена насіннєва плантація псевдотсуги тисолистої. В біжучому році на плантації модрини європейської, яка закладена в 2019 році в Свірзькому лісництві на 30% саджанців появились шишки. Восени плануємо зібрати перший врожай. В доброму стані плантації новорічних ялинок частина з них вже готові до заготівлі новорічних красунь. По результатах огляду можна зробити висновок, що лісгосп повністю забезпечений садивним матеріалом для відновлення лісів, достатньо приділяється уваги насіннєвій справі, вирощуванню декоративного садивного матеріалу. Правильна агротехніка та підбір порід, якісний садивний матеріал, застосування техніки, засобів захисту та вмілі руки лісівників забезпечують якісне та надійне відновлення лісу. Тому ліс в нашому краю буде. Головний лісничий ДП «Бібрський лісгосп» М.Пилипів Насіннева плантація модрини європейської закладена весною 2019 року (Свірзьке лісництво) Однорічні сіянці ялиці білої (Брюховицьке лісництво) Весняні сходи модрини європейської (Романівське лісництво) Однорічні сіянці ялини звичайної (Перемишлянське лісництво) Весняні сходи модрини європейської (Брюховицьке лісництво) Двохрічні сіянці модрини європейської (Суходільське лісництво) Весняні сходи дуба звичайного (Романівське лісництво) Однорічні сіянці дуба звичайного пошкоджені весняними заморозками 2020 року (Романівське лісництво) Декоративна шкілка (Перемишлянське лісництво) Декоративна шкілка (Свірзьке лісництво) Зелене живцювання самшиту (Брюховицьке лісництво) Двохрічні сіянці ялиці білої пошкоджені весняними заморозками 2020 року (Суходільське лісництво) Двохрічні сіянці ялини звичайної (Суходільське лісництво) Лісові культури ялиці білої 2019 року (Перемишлянське лісництво) Двохрічні лісові культури дуба звичайного (Брюховицьке лісництво) Двохрічні лісові культури дуба звичайного (Свірзьке лісництво) Механізований догляд за лісовими культурами (Свірзьке лісництво) Лісові культури модрини європейської (Свірзьке лісництво) Плодоношення модрини європейської на ПЛНП (Свірзьке лісництво) Плантація новорічних ялинок (Перемишлянське лісництво) FacebookTwitterShare
Карпати будуть зелені!
1 Червня 2020
Такою є головна мета лісівників ДП «Славське лісове господарство», тому ми продовжуємо створювати нові лісові насадження, які будуть біологічно-стійкіші до ураження шкідників та хвороб, аніж смерекові, які всихають та пошкоджуються вітровалами. Цього разу в заході по залісненню схилів Карпат в урочищі Магура Тухлянського л-ва кв. 24 взяли участь завідувач бібліотеки Оксана Вегера та творча молодь с.Либохора. Для садіння лісових культур на площі 2,6 га використовувались придбані у ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», саджанці модрини європейської в кількості 2 тис.шт. із закритою кореневою системою, що дозволяє здійснювати садіння лісу протягом всього вегетаційного періоду та суттєво збільшує відсоток їх приживлюваності. Лісівники переконані, що дуже важливо залучати молодь до процесів лісовідновлення. Такими заходами вчать розуміти, для чого потрібно висаджувати ліс, пояснюють що це корисно і потрібно для довкілля. Адже, коли на ділянці з природнім поновленням було висаджено ще кілька тисяч саджанців модрини, то думка, що Карпати будуть зелені завжди - є переконливою! Спільне садіння лісу принесло учасникам багато позитивних вражень! Лісівники вдячні молоді с.Либохора за активну громадську позицію. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
ЛІС САДИМО – ПРО МАЙБУТНЄ ДБАЄМО!
25 травня 2020
У ДП «Славське лісове господарство» дієвою є практика, коли до садіння лісу долучаються усі, хто не на словах, а на ділі дбає про майбутнє Сколівських Бескидів. Підтвередженням цього є посадка лісу в кварталі 24, в урочищі Погар (Головецьке лісництво) на площі 5,3 га, участь у якій взяли голова, депутати та працівники Славської селищної ради та працівники ТзОВ "СТА". Взяв участь у посадці народний герой України Назар Опришко. На цій території у лютому місяці сильний буревій завдав значної шкоди насадженням: знищив дерева, повидиравши їх з коренем із землі. ТзОВ "СТА" та лісове господарство єднають давні партнерські стосунки. Отож ТзОВ "СТА" придбали садивний матеріал майже 7000 сіянців (сосни звичайної та модрини європейської із закритою кореневою системою), вирощений у ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр". Варто зазначити, що вже котрий рік в ДП «Славське лісове господарство» допомагають лісівникам садити ліс ще й журналісти. Минулоріч медійники посадили саджанці на площі 1 гектар. Ці деревця за рік змужніли, і зараз нагадують, як з користю для природи і з позитивом для себе можна долучитися до доброї справи. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Лісу – бути!
22 травня 2020
Відповідно до «Інструкції з проектування, технічного приймання, обліку та оцінки якості лісокультурних об’єктів» не пізніше 10-15 днів після завершення лісокультурних робіт проводиться технічне приймання усіх лісокультурних об’єктів. Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ завершено технічне приймання лісових культур та посівів, створених весною поточного року. За даними технічного приймання, проведеного спеціалістами державних лісогосподарських підприємств, весною 2020 року посаджено 723,4 га лісових культур (118% до плану весни), з них розподіл за станом якості та оцінкою дуже добрий стан – 200,1 га (28%), доброго стану – 495,8 га (68%), задовільного стану – 27,5 га (4%). Природне поновлення лісу забезпечено на площі 864,7 га. Крім цього, в лісових розсадниках посіяно насіння на площі біля 7,5 га, з них хвойних біля 3,7 га та більше 3,5 га листяних і чагарникових порід. Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 1,5 га, де висаджено біля 130 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також весною цього року було закладено плантації новорічних ялинок на площі 0,5 га. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Лісівники на Львівщині відновили 1983 га лісів
17 січня 2020
З приходом нового року державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ підводять підсумки своєї нелегкої праці за попередній рік. Одним із пріоритетних напрямків роботи є створення продуктивних і біологічно стійких лісів для майбутніх поколінь. Усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами лісовими господарствами виконано. Зокрема, забезпечено лісовідновлення на площі 1983 га, з них на площі 1067,4 га створено лісові культури, а на площі 915,6 га забезпечено природнє поновлення. За результатами осінньої інвентаризації створено лісові культури 1-го класу якості – 493,2 га, 2-го класу якості – 524,2 га, 3-го класу якості – 32,4 га. Поряд з цим проведено доповнення існуючих лісових культур на площі 1768,5 га, проведено доглядів за лісовими культурами. на площі 7405,8 га. Згідно «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівською обласною радою із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділено 3,5 млн гривень. За ці кошти, а це 1000 тис. грн - створено 51,7 га лісових культур, іншу частину коштів - 2500 тис. грн використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
Global Options
16
квітня
чт.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
30
липня
пт.
До відома споживачів та інших зацікавлених сторін
10
серпня
ср.
МИСЛИВЦІ - УТРИМАЄМОСЬ, ЗБЕРЕЖЕМО І ДОПОМОЖЕМО
4
січня
ср.
До уваги мисливців
- Зелена країна
- туризм
- мисливство
- пожежонебезпечний період
- Лісівники Львівщини
- рекреація
- Держлісагентство
- Природа і суспільство
- Лісокультурна кампанія
- державна лісова охорона
- Озеленення
- охорона праці
- НПП «Сколівські Бескиди»
- Ліс
- Державне агентство лісових ресурсів України
- Створюємо ліси разом
- лісові культури
- НПП «Сколівські Бескиди»
- Лісовідновлення
- Ялинкова кампанія
Ми у Facebook
Відео