Підсумки лісокультурної кампанії на Львівщині
14 грудня 2020
З приходом календарної зими можна підвести підсумки щодо проведених лісокультурних робіт підприємствами Львівського ОУЛМГ у 2020 році. Одним із пріоритетних напрямків роботи лісівників є створення нових біологічно стійких лісів на місці пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень, похідних і тих деревостанів, що досягли віку стиглості.
Усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами виконано відповідно до затверджених проектів. Станом на сьогоднішній день забезпечено лісовідновлення на площі 1999,2 га, з них на площі 840,2 га (42%) створено лісові культури з яких: І класу якості – 386,8 га (46%), ІІ класу якості – 410,5 га (49%), ІІІ класу якості – 42,9 га (5%). На площі 1159 га забезпечено природне поновлення, що становить 58%. Також кожного року на ділянках лісокультурного фонду проводиться доповнення лісових культур і введення недостаючи порід на площах, залишених під природне відновлення, для досягнення відповідного складу та густоти насаджень. Так роботи з доповнення лісових культур та введення недостаючих порід проведено на площі 1185 га.
Протягом року лісогосподарські підприємства провели догляди за лісовими культурами на площі понад 6400 га. На даний час підходять до завершення роботи по підготовці ґрунту на ділянках для садіння лісових культур у наступному 2021 році.
Для реалізації завдань з лісовідновлення лісогосподарські підприємства у 2020 році, за даними осінньої інвентаризації, виростили 10615,79 тис. шт. садивного матеріалу з відкритою кореневою системою, в тому числі: сосни зв. – 2932,7 тис. шт., ялини євр.- 784,65 тис. шт., ялиці білої – 995,1 тис. шт., модрини – 795,89 тис. шт., дуба зв. – 3658,42 тис. шт., клена – 381,16 тис. шт., дуба пн. – 544,22 тис. шт., вільхи ч.- 115,6 тис. шт. Також на базі ДП «Львівський ЛСНЦ», де створено лісорозсадницький комплекс, вирощено близько 1 млн. шт. садивного матеріалу із закритою кореневою системою.
Згідно «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівською обласною радою із загального фонду обласного бюджету державним лісогосподарським підприємствам виділено 2,6 млн гривень для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу. За ці кошти, а це 810 тис. грн - створено 59,8 га лісових культур, іншу частину коштів – 1790 тис. грн використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення.
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ
Лісівничу увагу кожному висадженому сіянцю
7 липня 2020
Створення нових лісів – це процес, який потребує великих затрат, фізичних сил та ще більше часу, адже щоб виростити ліс до віку стиглості потрібно не один десяток років.
Після того як сіянці було висаджено в ґрунт, однією із важливих складових у створенні нових лісів є вчасне проведення доглядів за новоствореними насадженнями – лісовими культурами.
Догляд за лісовими культурами – це комплекс агротехнічних та лісівничих заходів, спрямованих на підвищення приживлюваності та інтенсивності їх росту. Основною метою догляду за лісовими культурами є створення сприятливих умов для їх росту та розвитку, скорочення терміну їх зімкнення і переведення культур у покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності та порослі другорядних порід.
Примхливі кліматичні умови нашого регіону вносять свої корективи до процесу лісовідновлення. Чимало клопотів лісівникам Львівщини принесли цьогорічні травневі дощі, які спричинили інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних агротехнічних доглядів.
На сьогоднішній день лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ проведено догляди на площі 2349 га, що становить 104% до піврічного плану
Догляди за лісовими культурами проводяться на протязі усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. Від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад та продуктивність майбутнього лісу.
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ
Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
18 Червня 2020
У Львівському ОУЛМГ відбулася нарада головних лісничих. Було обговорено питання про виконання робіт з лісовідновлення та проведення доглядів за лісовими культурами у 2020 році. Дано окремі доручення щодо проведення доповнень і доглядів за лісовими культурами та посилення контролю за якістю їх проведення.
Після завершення лісогосподарськими підприємствами області весняних лісокультурних робіт та проведення технічного приймання лісових культур, лісових розсадників, шкіл і плантацій, закладених весною 2020 року, спеціалістами Львівського ОУЛМГ було вибірково обстежено лісокультурні об’єкти на площі 461,8 га, що становить 24% від фонду лісовідновлення 2020 року, з яких 326 га вибірково обстежених лісових культур та 135,8 га – природнього поновлення. Із обстежених лісових культур 80% площ було оцінено як «добре», 20% - «задовільно». За підсумками обстежених площ природнього поновлення було оцінено «дуже добре» і «добре» 64% та «задовільно» - 36%.
Чимало клопотів лісівникам принесли цьогорічні пізні весняні заморозки на зміну яким прийшли дощі, спричинивши обмерзання а надалі підтоплення та перезволоження окремих ділянок.
На даний час в лісогосподарських підприємствах проводиться доповнення лісових культур та ввід недостаючих порід садивним матеріалом із закритою кореневою системою вирощеним в ДП «Львівський ЛСНЦ».
Крім цього спостерігається інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних агротехнічних доглядів. Догляди за лісовими культурами проводяться на протязі усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. Від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад майбутнього лісу.
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ