ВЖЕ СКОРО ПОЛЮВАННЯ НА ПЕРНАТИХ

10 липня 2020р, Новини. Прес-служба

Мисливські господарства, колективи клуби та й звичайні мисливці у липні завершують літню заготівлю кормів і приступають до обліку водоплавних, коловодних та інших видів мисливських птахів. Адже для того щоб полювати потрібно знати чисельність місцевих птахів, чи не загинули їхні виводки, і який приплід приніс цей сезон. Після обліку користувачі мисливських угідь розраховують пропускну спроможність мисливських угідь господарства при полюванні на місцеві види, щоб знати скільки днів та мисливців зможуть полювати в угіддях господарства без нанесення шкоди для наступного нормального відтворення популяції того, чи іншого виду. Основою для розрахунку пропускної спроможності господарства є результати обліку чисельності птахів та затверджені на сезон полювання їхні норми добування, себто скільки дозволено одному мисливцеві вполювати птахів того, чи іншого виду за один світловий день полювання.

При тому враховується, що не кожен мисливець вполює встановлену денну норму, то і пропускна спроможність господарства може збільшуватись на певний коефіцієнт. Окрім того мисливці мають дотримуватись і територіальної пропускної спроможності господарства. Зокрема при осінньому полюванні на перелітні види мисливських птахів.

Міністерство енергетики та захисту довкілля України своїм наказом від 25 травня 2020 № 339 встановило норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезоні 2020/2021 років (у додатку).

НОРМИ відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2020/2021 років

Немає сумнівів, що окремі мисливці в очікуванні відкриття сезону полювання уже починають хвилюватися і переживати. Неможливо забути захоплюючі моменти від полювання на водоплавних, чи інших видів птахів. Адже різні види і краса птахів, краса водойм, полів, чи водного плеса, стоги та запах сіножатей, захід сонця, чи ранкові серпанки закарбовуються у пам’яті назавжди.

Український історіограф, письменник Г. П. Данилевський посвятив чимало своїх творів чудовій природі та полюванню на птахів у східних та південних областях України. В романах і повістях Г П. Данилевський описував незабутні  та зворушливі моменти  полювання з власного досвіду. Є у нього і маловідомий твір, спеціально присвячений темі полювання, називається «Чотири пори року українського полювання». Це чудовий опис проведення полювань характерних для степової частини України, зокрема, тодішніх Слобожанщини та Луганщини. На превеликий жаль, більшість із нас, знає про полювання в основному з творів російських письменників, а про своїх письменників, і про полювання на своїх теренах, не кожен мисливець знає. А вони, на щастя, є.

Шана полюванню!

Мисливцям шана!

 

Головний мисливствознавець

Львівського ОУЛМГ                                                                      В. Бурмас

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління