Колегія лісівників Львівщини: обговорили хід виконання пріоритетних завдань з лісового і мисливського господарства
17 травня 2022
У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії, яке провів начальник Анатолій Дейнека за участі членів колегії, директорів державних лісогосподарських підприємств.
З урахуванням реалій воєнного стану лісівники Львівщини продовжують виконувати заплановані об’єми лісогосподарських та виробничо-господарських робіт на місцях.
Про хід та перспективи виконання пріоритетних завдань з ведення лісового господарства підприємствами Львівського ОУЛМГ поінформували заступники начальника управління та начальники структурних підрозділів.
Станом на сьогодні забезпечено відтворення лісів на площі 2100,5 га (127% до плану весни).
У рамках екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» у держлісфонді висаджено 5,6 млн дерев, а у області разом зі всіма лісокористувачами - 6,9 млн дерев.
Акцентовано увагу керівників підприємств на забезпеченні своєчасного проведення доглядів, доповнення і введення недостаючих порід в лісових культурах та природному поновленні до переведення їх у вкриту лісом площу. Також продовжувати роботу у напрямі модернізації лісокультурного обладнання та механізмів для догляду за лісовими культурами і молодняками.
Проаналізовано виконання ключового завдання щодо поступового переходу з суцільних на вибіркові системи рубань, з метою забезпечення частки вибіркових та поступових рубань головного користування на рівні 50%.
Розглянуто питання виконання підприємствами заходів з охорони лісів від пожеж та оновлення протипожежної техніки. З метою посилення охорони лісів у пожежонебезпечний період 2022 року додатково дано доручення підвідомчим підприємствам влаштувати пожежні водойми в кожному підприємстві та облаштувати їх під’їздами для забору води.
Окреслено перспективи розвитку мережі рекреаційних пунктів у лісах області. Звернено увагу на належному облаштуванні діючих місць короткотермінового відпочинку та постійно підтримувати їх в належному санітарному стані.
Згідно порядку денного колегією розглянуто стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Львівській області.
У мисливському господарстві області працює 365 штатних працівників, з них 34 мисливствознавці та 236 єгерів, решта ІТП. З початку цього року в області зареєстровано понад 51 тисячу мисливців, які отримали державні посвідчення мисливця
Наголошено користувачам мисливських угідь, у співпраці з місцевими органами Національної поліції, інспекторами державної екологічної інспекції області, організовувати та постійно здійснювати рейдові патрулювання з охорони державного мисливського фонду та перевірки дотримання мисливцями правил полювання та правил техніки безпеки при проведенні полювань.
Також проаналізовано витрати і надходження від ведення мисливсько-господарської діяльності та дано доручення керівникам опрацювати заходи спрямовані на підвищення економічної ефективності та окупності мисливського господарства у ввірених підприємствах.
Підсумки виробничої діяльності за 4 місяці 2022 року показують стабільність роботи підприємств управління. Нарощення обсягів реалізації продукції порівняно з минулим роком складає 150%.
Звернено увагу керівників підприємств на обов’язковість виконання сортиментної структури всіх видах рубок, збільшення виходу лісоматеріалів круглих та реалізації як необробленої так і обробленої деревини через аукціонні торги.
Голова колегії наголосив, що лісогосподарські підприємства, в особливих умовах воєнного стану, мають й надалі забезпечувати стабільну діяльність та ефективну роботу, направлену на виконання пріоритетних лісогосподарських та виробничих завдань, адже працююча економіка – важлива складова для досягнення перемоги.
За результатами розгляду питань порядку денного прийнято рішення колегії.
З ПОЛЕМ ЗАЙЧАТНИКИ!
12 листопада 2021
До відома мисливців-зайчатників, любителів полювання на зайців. Наступної неділі 21 листопада користувачі мисливських угідь Львівщини розпочинають полювання на зайців яке триватиме, у більшості з них, до 2 січня 2022 року включно.
У мисливських польових теренах Львівщини на зайців полюють не тільки мисливці нашої області а також з інших областей. Це дуже захоплююче та цікаве полювання. Зараз поля не вкриті снігом і на чорнотропі (так мисливці називають ще не вкриті снігом землі) не так просто вистежити і підняти зайця. Особливо важко полювати у місцях з високою травою коли вона в коліно мисливцеві. У таких випадках не обійтися без мисливської собаки. Для результативного полювання та добирання підранків (підстрелений мисливцем звір) мисливцеві допомагають його вірні чотирилапі помічники. Добра мисливська собака завжди знайде і принесе підранка господареві для якого це завжди бажаний трофей.
Для того щоб знати скільки дозволено вполювати зайців кожний користувач мисливських угідь розраховує пропускну спроможність угідь господарства, щоб знати скільки днів та мисливців зможуть полювати в угіддях господарства без нанесення шкоди для наступного нормального відтворення популяції зайців. Основою для розрахунку пропускної спроможності господарства, є результати обліку чисельності зайців кожного сезону полювання.
Окрім того Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27. 05. 2021, № 346, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2021/2022 років. Ця норма регламентує кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві (дозволено одному мисливцеві одного зайця за один день полювання).
Також нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
- чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;
- паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Мисливцям, які бажають полювати, необхідно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні карточки для проведення полювання в наданих їм у користування мисливських угіддях.
Обсяги добування та пропускна спроможність мисливських угідь на зайця-русака в сезоні полювання 2021-2022 років наведена нижче.
►Обсяги добування та пропускна спроможність мисливських угідь на зайця-русака
Начальник відділу – головний Василь Бурмас
мисливствознавець Львівського ОУЛМГ
З ПОЛЕМ!
13 серпня 2021
Цього року користувачі мисливських угідь Львівщини відкривають полювання на мисливські види птахів у другу неділю серпня. Отож 14. 08. 2021р. з 18.00 години у Львівській області розпочинається, як серед мисливців кажуть, полювання на качок.
Для раціонального використання державного мисливського фонду та організації відкриття сезону полювання мисливськими господарствами проведено облік місцевих видів птахів. Окрім того визначено конкретні ділянки на яких одночасно може полювати певна кількість мисливців, без завдання шкоди для мисливського виду дичини, себто розрахована пропускна спроможність мисливських угідь кожного користувача.
Серпневе відкриття полювання вважається святом для всіх мисливців, а в багатьох випадках для цілих мисливських сімей та їхніх рідних і близьких тому, що власне це полювання є наймасовішим і найбільш популярним та доступним для мисливського загалу.
У зв’язку з відкриттям сезону полювання нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
- чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;
- паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27. 05. 2021, № 346, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2021/2022 років (наведено нижче). Кожний користувач мисливських угідь області, в межах цього наказу, і не більше, встановив свої норми відстрілу мисливських видів птахів. Ця норма регламентує кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві.
Мисливцям, які бажають полювати, необхідно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні карточки.
Додаток до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021-2022 років» 27 травня 2021 року № 346 НОРМИ відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021/2022 років
Вид мисливських тварин Норма, голів
Норець великий 2
Качки* 5
Фазан 3
Перепел 15
Лиска 6
Кріль дикий 1
Кулики** 10
Заєць-русак 1
Голуби*** 10
Куниця кам`яна 1
Гуски**** 3
Норка американська 5
Куріпка сіра * 3
*Крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої.
**Крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого.
***Крім голуба-синяка.
****Крім гуски малої (білолобої малої). Примітка. Перната дичина, вирощена на фермах «під постріл», є ненормованою.
З першим полем і вдалого полювання !!!
Ні пуху! Ні пера!