ВІДПАЛАЛА «МИСЛИВСЬКА ВАТРА»
25 серпня 2021
У неділю 22 серпня в місті Миколаєві над Дністром відбувся ІІІ-й міжнародний мисливський фестиваль «Мисливська ватра». Цей фестиваль організатори приурочили до тридцятої річниці Незалежності України і до 100 річчя створення Українського товариства мисливців та рибалок.
На фестиваль були запрошені усі мисливські підприємства та організації Львівщини а також колективи з інших куточків України та гості із за кордону. Участь у фестивалі взяли понад 50 мисливських колективів. Кожна з команд прибула на фестиваль зі своїм стягом та штандартом. Усі вони з’їхалися аби представити мисливство, як один з колоритних різновидів культури, обмінятися досвідом та взяти участь у мисливських конкурсах. А ще, популяризувати ловецькі традиції в українському суспільстві, виховувати любов до природи рідного краю…
Розпочали дійство ходою від фігури Матері Божої розташованої у центрі міста. Далі колона прапороносців, яку очолював духовий оркестр Національної гвардії України військової частни 3002 під керівництвом Романа Вовка, рушила через місто до парку 400-річчя міста Миколаєва. Попереду прапороносців йшли священники місцевих парафій.
На відкриття фестивалю прибули народний депутат України Ростислав Тістик, представник Державного агентства лісових ресурсів України Михайло Томахін, президент Громадської спілки Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, міський голова Миколаєва Андрій Щебель.
Фестиваль розпочався з молебня і посвячення мисливських хоругв, стягів і штандартів на центральній сцені парку, вітальних слів господарів та гостей фестивалю.
Мелодії духового оркестру, вокал артистів плавно змінювали інші звуки – птахів і тварин. Правда, виконували їх також люди, вірніше мисливці, учасники конкурсу з імітації звуків звірів. Потрібно сказати, що виконували вони ці звуки настільки майстерно, що годі було відрізнити їх від справжніх голосів звірів. Багато інших конкурсів було передбачено для команд учасників змагань. А конкурсів було багато, зокрема: приготування мисливських страв, конкурс експозицій, краща пісня, розповідь мисливської бувальщини, імітація звуків тварин, виводка собак мисливських порід тощо. Усі вони були оцінені журі, яке об’єктивно виставило бали кожній команді
Переможцями ІІІ-го міжнародного мисливського фестивалю «Мисливська ватра» у заліку змагань команд стали:
І-ше місце – колектив мисливців «Гута мисливська»;
ІІ-ге місце – ДП «Славський лісгосп»;
ІІІ- тє місце - Миколаївська РО УТМР.
Відвідали фестиваль кілька тисяч мешканців Миколаєва, Львівщини та інших областей України.
Фестиваль став ще одним кроком у розвитку мисливської культури в Україні.
Запрошуємо на «Мисливську ватру»!
16 серпня 2021
Сьогодні у Львівській обласній державній адміністрації відбувся прес-брифінг начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки та Миколаївського міського голови Андрія Щебеля, щодо проведення ІІІ Міжнародного фестивалю «Мисливська ватра».
Вперше, у місті Миколаєві, 22 серпня, зберуться мисливські колективи з різних куточків України та Європи задля підтримки природоохоронних цінностей, представлення мисливства як культури, виховання духу любові до природи.
У програмі фестивалю: конкурс - виставка трофеїв і сувенірів від мисливців зі всієї України, виводка мисливських собак, традиційна та мисливська кухня, дитяча і молодіжна програма, посвята нових мисливців до лав мисливської спільноти, запальний концерт художніх та етнічних колективів, гурти Мотор'ролла, «Joryj Kłoc» та "POWER BAND”, запалення справжньої мисливської ватри.
Дружні змагання у мисливській галузі та родинна забава чекають на гостей!
Місце проведення: парк 400-річчя, м. Миколаїв, Львівська область.
ДОЛУЧАЙТЕСЯ !!!
Буде цікаво!
З ПОЛЕМ!
13 серпня 2021
Цього року користувачі мисливських угідь Львівщини відкривають полювання на мисливські види птахів у другу неділю серпня. Отож 14. 08. 2021р. з 18.00 години у Львівській області розпочинається, як серед мисливців кажуть, полювання на качок.
Для раціонального використання державного мисливського фонду та організації відкриття сезону полювання мисливськими господарствами проведено облік місцевих видів птахів. Окрім того визначено конкретні ділянки на яких одночасно може полювати певна кількість мисливців, без завдання шкоди для мисливського виду дичини, себто розрахована пропускна спроможність мисливських угідь кожного користувача.
Серпневе відкриття полювання вважається святом для всіх мисливців, а в багатьох випадках для цілих мисливських сімей та їхніх рідних і близьких тому, що власне це полювання є наймасовішим і найбільш популярним та доступним для мисливського загалу.
У зв’язку з відкриттям сезону полювання нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
- чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;
- паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27. 05. 2021, № 346, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2021/2022 років (наведено нижче). Кожний користувач мисливських угідь області, в межах цього наказу, і не більше, встановив свої норми відстрілу мисливських видів птахів. Ця норма регламентує кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві.
Мисливцям, які бажають полювати, необхідно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні карточки.
Додаток до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021-2022 років» 27 травня 2021 року № 346 НОРМИ відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021/2022 років
Вид мисливських тварин Норма, голів
Норець великий 2
Качки* 5
Фазан 3
Перепел 15
Лиска 6
Кріль дикий 1
Кулики** 10
Заєць-русак 1
Голуби*** 10
Куниця кам`яна 1
Гуски**** 3
Норка американська 5
Куріпка сіра * 3
*Крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої.
**Крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого.
***Крім голуба-синяка.
****Крім гуски малої (білолобої малої). Примітка. Перната дичина, вирощена на фермах «під постріл», є ненормованою.
З першим полем і вдалого полювання !!!
Ні пуху! Ні пера!